Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Programy myślowe

 

Do poczytania:

Prosperita

Szczęście 

Miłość 

Radość

Skuteczność 

Działanie 

Dobrobyt 

Harmonia

Wdzięczność

Mądrość

Zdrowie

Bezpieczeństwo

Spełnienie

Łagodność

Pracowitość

Lenistwo

Samoakceptacja

Samoocena

Dawanie i branie

Pozytywnie

Dualizm

Pieniądze

Otwarcie na ból

Marzenia

Możliwości

Relacje

Tolerancja

Ludzie

Oddech

Wolność

Myślenie

Zmiany

Akceptacja

Tworzenie

Bogactwo

Decyzje

Programy

Zachwyt

Mity Prosperity

Duchowość

Materia

Dobrostan

Długowieczność

Niezależność

Kobiecość

Energiaów

Praktyka

Polityka

Zadowolenie

Ocenianie

Motywacja

Życzliwość

Dobroć

Komfort

Boskość

Ciepło

Sprawiedliwość

Siła

Pokój

Zaufanie

Asertywność

Poziom

Skupienie

Samopoczucie

Piękno

Odczuwanie

Dostrzeganie

Granica

Czas

Tęsknota

Obowiązek

Cielesność

Moralność

Kochanie

Inspiracja

Lustro

Docenianie

Wycenianie

Wszystko

Stereotypy

Slow

Pełnia

Zmysły

W głębi

Wzorce

Racja

Wybór

Tajemnica

Prawda

Świadomość

Samostanowienie

Przeszłość

Wygrana

Cisza

Empatia

Wolne

Jasność

Przyszłość

Wiara w siebie

Emanacja

Prostota

Magia

Suwerenność

Rozstania

Luz

Sława

Boska Kobiecość

Pokora

Czas zmian

Energia

Materializacja

Centrum Mocy

Różnorodność

Kształtowanie

Szlachetność

Mentalnie

Wibracje

Dopasowanie

Luksus

Finansowe IQ

Ograniczenia

Dojrzałość

Autentyczność

Moc twórczości

Potężna Moc

 Nauczanie

Uwierzyć

Perspektywa

Od-Puszczenie

Dobre myśli

Perfekcja

Wykształcenie

Szacunek

Szkolenia

Dobro życia

Święta

Skrzydła

Rozumienie

Kobieta

Dzisiaj

Unikalność

Praca

 

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Od pewnego czasu większość ludzi jest świadoma, że sami kreujemy swoje życie. Dostrzegamy analogię pomiędzy naszymi myślami, a tym, co się wokół nas wydarza. Czasem możemy w tej analizie utknąć w ślepej uliczce, jeśli zaczniemy mówić o zasadzie lustra. Bo jeśli doświadczamy okrutnego traktowania ze strony bardzo negatywnej osoby, to jak mamy zobaczyć w niej swoje lustro? Przecież to wydaje się zupełnie nielogiczne. I takim jest w istocie. Nie można bowiem czyjegoś bardzo złego zachowania potraktować zbyt dosłownie w sensie odbicia. Takie postępowanie nie odzwierciedla naszego charakteru, a jedynie to, że otwieramy się na poniżanie czy agresję. To zupełnie co innego niż samemu być okrutnym i złośliwym. Warto o tym pamiętać, kiedy analizujemy swoje doświadczenia, by odkodować wewnętrzną matrycę, odpowiadającą za trudne wydarzenia.

Bardzo często, szukając negatywnych wzorców, próbujemy zrzucić winę na karmę. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy pracujemy nad sobą, jeździmy na szkolenia, czytamy psychologiczne poradniki, rozwijamy się, a w kwestiach osobistych życie nie poprawia się ani na jotę. Mówimy sobie wtedy, że nie jesteśmy w stanie czegoś zmienić tylko dlatego, że początkowo nam się nie udaje. Najwygodniej wtedy powiedzieć, że nie mamy na to sposobu i widać tak musi być. Czasem to też przyznaję uczciwie nie kwestia wygody, lecz bezsilności. Jeśli mamy wiedzę i narzędzia, a to wszystko nie chce działać tak, jak powinno, buntujemy się lub poddajemy i mówimy: "oto karma, nic nie poradzę".

Wzorce zarówno dobre jak i negatywne to nic innego jak pewne myślowe programy, które pracują w nas tak, jak w komputerze. Pozytywne wzorce przyciągają do nas miłe wydarzenia i sympatycznych ludzi. Te nieciekawe - owocują w realnej egzystencji problemami, konfliktami, chorobami i smutkami. Formalnie to jest dokładnie to samo, o czym mówi stale prosperita, na co zwraca uwagę Prawo Przyciągania. Myśli kreują rzeczywistość.

Od pewnego czasu zamiast słowa "myśli" zaczęłam używać określenia "programy". Po pierwsze dlatego, że sama myśl jest jak podmuch wiatru - przeleci niezauważenie. Wbrew pozorom myśl nic nie znaczy. Siły nabiera dopiero wtedy, kiedy kształtuje pogląd. To nie myśli tworzą nasze życie, lecz nasze przekonania. Można to udowodnić błyskawicznie. Wybierzmy dowolną przyjemną myśl, np. "Wygrywam w Lotto 2 miliony złotych" lub "Zarabiam 20 tysięcy złotych miesięcznie". Powtórzmy ją nawet sto razy, jeśli tylko ktoś ma cierpliwość. I nic się nie stanie. Myśl taka nie zmaterializuje tego, co nazywa.

Jednak sytuacja całkiem zmienia się wtedy, kiedy taka myśl staje się przekonaniem. Jeśli ktoś naprawdę, w głębi swego ciała i duszy uwierzy w to zdanie, poczuje je w sobie na wszystkich poziomach i będzie najzupełniej przekonany, że to właśnie jest prawdą... wówczas stanie się faktycznie prawdą i z przestrzeni mentalnej wpłynie w obszar materialny. Potwierdzą to wszystkie osoby, które dzięki temu, że uwierzyły w coś przyciągnęły to do siebie. Przyznaje to też Abraham, który przemawia do nas za pośrednictwem Esther Hicks w jednej z jej książek: na pytanie słuchacza wykładu, co zrobić, by wygrać na loterii, odpowiada on, że wystarczy odpowiednio głęboko uwierzyć.

Kwestia wiary jest troszkę nieuchwytna, ale i kluczowa. Tłumaczy przede wszystkim, dlaczego tak wiele tysięcy osób na całym świecie pracuje z Prawem Przyciągania zupełnie bez powodzenia. Otóż właśnie dlatego, że powtarzają zdania, w które nie wierzą. Nic nie da mówienie sobie "jestem bogaty", jeśli czuję się biedny. Wystarczy jednak poczuć się naprawdę bogatym, aby przyciągnąć pieniądze i napełnić portfel. Dlatego tak wielu nauczycieli i mówców motywacyjnych zachęca, by postępować, jakby było się zamożną osobą pójść do dobrej restauracji, jechać pierwszą klasą dla VIP-ów, rozdać pieniądze biednym, poszastać z radością... I ze świadomością, że jutro napłynie dziesięć razy więcej. Po prostu być jak bogacz, zachować się tak, jak zachowałby się bogacz... To może zadziałać, jeśli zrobimy to szczerze. Szastanie pieniędzmi z uśmiechem na ustach i lękiem w sercu efektu oczywiście nie przyniesie. To bardzo trudne.

Dlatego właśnie wprowadziłam pojęcie programu myślowego. Drugim powodem, dla którego zrodził się mój pomysł, jest bowiem fakt, że program to coś, co ja ustalam i z czym świadomie pracuję. To ja wybieram i wprowadzam swój program jest on dokładnie taki, jak chcę. Po wprowadzeniu go, zakładam, że zadziała, jest więc we mnie zarówno przekonanie, jak i oczekiwanie. Wiara natomiast nie przychodzi na zawołanie. Jeśli ktoś jest chory i obolały, nie ma możliwości "poczuć się zdrowym". Choćby od świtu do nocy klepał afirmacje o świetnym samopoczuciu, niczego nie zmieni, bo wewnątrz niego jest przekonanie oparte na tym, co mówi rozsądek i doświadczenie: "skoro boli, to nie ma tu żadnego zdrowia".

Kiedy program, który mam w komputerze nie spełnia moich oczekiwań odinstalowuję go i szukam innego. Najlepiej w wersji demo, aby zobaczyć, czy jest tym, czego potrzebuję. Jeśli działa dobrze, mogę kupić i zainstalować pełną wersję do czasu, aż odmówi posłuszeństwa i trzeba będzie go naprawić lub ponownie wymienić na inny. Podobnie funkcjonują programy myślowe możemy je wprowadzać do swojego umysłu, jako nowe przekonanie.

Jak to wygląda, pokażę na przykładzie. Mogę nie lubić psów i bać się ich, ponieważ w dzieciństwie wmawiano mi, że psy są niebezpieczne i mam się do nich nie zbliżać. To moje przekonanie i mój program, który skrajnie może doprowadzić nawet do tego, że jakiś obcy zwierzak mnie ugryzie, jeśli będzie we mnie zbyt dużo strachu i złości. Aby wprowadzić nowy program wystarczy korzystna sytuacja. Oto poznaję koleżankę, która ma trzy psy wszystkie łagodne, mądre i dobrze ułożone. Dzięki wizytom u niej, krok po kroku oswajam się z jej pupilami i zaczynam je nawet lubić, a one odwzajemniają mi się przytulaniem i radosnym machaniem ogona. Z biegiem czasu odkrywam, że psy wcale nie są groźne, zaczynają mi jeść z ręki. Zaczynam otwierać się na nowy pogląd, co powoduje, że poznaję kolejne psy u innych osób i za każdym razem weryfikuję swoje przekonanie z dzieciństwa. W końcu sama dostaję pieska, którego zaczynam kochać i podziwiać. W ten sposób mam już nowy program: psy są dobre i bezpieczne. Uwierzyłam poprzez pozytywne doświadczenie i stało się ono kanwą zmiany poglądu.

W tym procesie chcę zwrócić uwagę na jeden niezwykle ciekawy aspekt. Wprowadzanie nowego programu nie wymagało wcale oczyszczania starych wzorców. To ważne, ponieważ mnóstwo sił i energii tracimy na taki proces, w którym chcemy pozbyć się czegoś, co nam nie służy. W opcji wprowadzania nowego programu wystarczy przyjąć nowy pogląd. Kiedy uwierzymy, nowe przekonanie wypchnie stare - po prostu je zastąpi. Dotyczy to każdego obszaru życia i każdego tematu. Jeśli poczuję się wartościowa, to nie muszę oczyszczać negatywnych myśli o sobie samej. Skoro uwierzyłam, że jestem dobra, mądra i atrakcyjna to jedyne, co trzeba zrobić utrzymać ten program. Jeśli poczuję się zdrowa - to nie muszę wybaczać sobie, że myślałam inaczej. Ważne, że myślę, jak trzeba.

Jednak podobnie, jak w przypadku komputera, trzeba pilnować swoich wprowadzonych programów, bo nic nie jest nam dane na zawsze. Warto podtrzymywać nowe przekonanie swoimi myślami i działaniami. A kiedy zacznie słabnąc i psuć się, trzeba je wzmocnić czymś bardziej zdecydowanym. Można je wprowadzić jeszcze raz, zrobić jakiś konkretny rytuał lub postąpić zgodnie z treścią poglądu. Każdy sposób będzie dobry, jeśli tylko wzmocni nasze przekonanie. Jako element wspierający program polecam szczególnie afirmacje i dekrety. Kiedy mam określony pogląd w sobie, ale codziennie spoglądam też na duży wyraźny napis tuż obok swojego komputera, to program jest w ten sposób podtrzymywany i wzmacniany. A dzięki temu służy mi, przyciągając do mojego życia wszystko, co najlepsze.

Bogusława M. Andrzejewska