Kryształowa Prosperita

Prosperita obejmuje wiele dziedzin naszego życia. Skupiając się na interpretacji Prawa Przyciągania, dotyka naszych relacji, pracy, finansów, spełnienia, zdrowia i wielu innych tematów. Najczęściej jednak jest kojarzona ze standardowym dobrobytem, zatem tu w tym rozdziale będzie o przyciąganiu pieniędzy w połączeniu z minerałami. O działaniu kamieni szlachetnych na uzdrawianie relacji i emocji można przeczytać tutaj. A o zdrowiu tutaj.

Aby cieszyć się bogactwem, warto myśleć pozytywnie, rozwijać wdzięczność i pilnować wysokiego poczucia wartości. Zwykle trzeba też pracowicie odkryć i uzdrowić wszystkie wzorce związane ze świadomością ubóstwa. Czasem to mogą być negatywne myśli o pieniądzach i zamożnych ludziach, a czasem lęk przed biedą lub poczucie, że się na nic dobrego nie zasługuje. Jesteśmy różni, mamy różne pochodzenie, obracamy się w rozmaitych  środowiskach – to wszystko ma wpływ na kształtowanie się naszego podejścia do bogactwa. Z całą pewnością ukształtowanie odpowiednich wzorców myślowych wymaga od nas nieco starań i pracy.

Kryształy niczego za nas nie załatwią, ale swoją wysoką wibracją mogą nas skutecznie wspierać w tym, czego pragniemy. Energia kamieni wzmacnia energię naszych myśli, co w epoce rozwoju wiedzy o fizyce kwantowej nie jest wcale niezwykłą informacją. Dlatego właśnie ludzie wierzą w talizmany i lubią nosić przy sobie kamienie. Warto zwrócić uwagę na prosty fakt, że gdyby to była tylko zwykła bajka, to przez setki lat ludzie przestaliby coś takiego robić. Musi być zatem sporo praktycznych potwierdzeń, skoro nadal wybieramy sobie określone minerały, oczekując, że zadzieje się magia. Oczywiście owa magia to dla mnie wzmocnienie naszych myśli, które – jak wszyscy doskonale wiemy – kreują rzeczywistość. Minerały spełniają tu rolę turbodoładowania.

To oczywiście najprostsze wyjaśnienie, aczkolwiek wierzę również w to, że kryształy łączą nas z innymi wymiarami, dzięki temu otwieramy się na ponadczasowa wiedzę i rozwijamy wewnętrznie. Noszenie przy sobie wysokowibracyjnego akumulatora może działać prawdziwe cuda i powodować przyspieszenie w przepracowaniu określonych lekcji. Medytacja z kamieniami ułożonymi na ciele, czy dookoła niego albo aktywowanie siatek kryształowych to niesamowite energetyczne doświadczenie, które otwiera naszą świadomość na wiedzę z innych obszarów istnienia.

W finansach najbardziej pomocny bywa cytryn – piękny kwarc o żółtym zabarwieniu, który od wieków pomagał ludziom w przyciąganiu pieniędzy. Jego złota barwa wypełnia naszą aurę i tym samy na zasadzie harmonii może przyciągać do nas złoto lub to, co posiada częstotliwość złota. Moim zdaniem jednak o wiele skuteczniej działa dla nas taka zdolność cytrynu, która polega na odkrywaniu źródła finansowych problemów. Kwarc ten pomaga z jasnością umysłu spojrzeć na finansowe blokady i ograniczenia, łącząc nas z takim poziomem wibracji, w którym nareszcie je dostrzegamy. Myślę też, że tak pięknie działa ten prawdziwy kryształ, który nabierał mocy leżąc przez całe epoki w głębi skał, a nie ten zrobiony naprędce przez podgrzanie ametystu. Jednak nie będę się upierać, ponieważ ametyst jest niesamowicie mocnym kryształem, więc nawet po zmianie koloru nadal będzie silnie wibrował. Aczkolwiek jego wibracje prowadzą nas w zupełnie innym kierunku niż pieniądze.

Bardzo podobnie do cytrynu działa kalcyt miodowy. Tutaj również znajdziemy wsparcie w odkrywaniu blokad finansowych oraz klarowność oglądu całej sytuacji. Kalcyt daje nam bardzo sprawny intelekt, może więc także wpływać pozytywnie na biznes wszelkiego rodzaju, pomagać w negocjacjach i reklamie. Jak większość żółtych kamieni przynosi radość, czyli otwiera takie poziomy wibracji, w których zaczynamy myśleć pozytywnie, zwiększając szanse, by Prawo Przyciągania spełniło nasze marzenia.

W podobnym obszarze działa karneol. Rzadko kiedy jest uznawany za kamień sukcesu czy pieniędzy, ale mocno podnosi nastrój, uczy optymizmu i sprawia, że zaczynamy myśleć we właściwy sposób. Prosperita pokazuje, że nie wystarczy rozumieć na intelektualnym poziomie, jakie posunięcia są finansowo opłacalne. Trzeba jeszcze być optymistą i każdego dnia tworzyć dobre zdarzenia roześmianymi myślami. Oto przestrzeń dla takiego kamienia jak karneol.

W żółtym paśmie kolorów mieści się też Tygrysie Oko – kolejny minerał uważany za talizman sukcesu i bogactwa. Tradycja uznaje go za szczególnie szczęśliwy kamień, który przynosi powodzenie w obszarze biznesu i zarabiania. Działa poprzez otwierania nas na optymizm, radość i pozytywne spojrzenie na świat oraz wspieranie jasności myślenia. Dodatkowo uczy wytrwałości, rozwijając silną wolę i łącząc mocno z żywiołem Ziemi.

Zielone kamienie także sprzyjają przyciąganiu bogactwa. Z finansami od wieków wiązany jest oliwin (peridot). Ten piękny kamień przynosi nam pozytywną energię i pozytywne myśli. Stąd jak wiadomo – prosta droga, by mieć to, czego się pragnie. Oliwin sprzyja obfitości zarówno duchowej jak i materialnej, zapewne dlatego jest taki pomocny w obszarze prosperity, ponieważ w zewnętrznym świecie zamanifestujemy wyłącznie to, co posiadamy w sobie. Oliwin otwiera na obfitość, pomagając podnieść energię i nastrój, pomagając uwierzyć, że mamy prawo być bogaci.

Zielony jadeit, znany szczególnie w Chinach, gdzie rzeźbiono w nim piękne smoki i bóstwa, od dawna cieszy się sławą szczęśliwego kamienia, który przyciąga pieniądze. Związany z energią przyrody pomaga nam korzystać z mocy natury. Finanse są częścią żywiołu Ziemi, dlatego też kontakt z jadeitem pomaga nam poprzez siłę tego elementu rozszerzać we wnętrzu aspekty obfitości, co w efekcie kreuje dobrobyt.

Silnie uzdrawiający malachit o szerokim spektrum działania także potrafi pomóc nam w kreowaniu bogactwa. Pracuje w obszarze emocji, przynosząc radość i ukojenie, niwelując wszelkiego rodzaju stresy. Jego wpływ na naszą prosperitę działa przez wzmacnianie pozytywnych myśli oraz inspirowanie osobistego wzrastania. Jest to kamień transformujący emocje, dzięki czemu pomaga nam wyzdrowieć (psychosomatyka), ale także zbudować nowe korzystne wzorce finansowe. Przyspiesza materializację pragnień.

Awenturyn pomaga rozwijać karierę i osiągnąć wymarzony sukces. Według niektórych źródeł wzmaga kreatywność i przynosi nowe pomysły do działania w obszarze biznesu i innych obszarów dających nam dochody. Jego największą zaletą jest jednak budzenie poczucia obfitości w człowieku. Pozwala on poczuć w sobie tę piękną jakość, dzięki czemu możemy próbować ją zamanifestować.

W finansach wspiera również popularny Agat Muszlowy. Ponieważ jest tani i dostępny, bywa często noszony w portfelu. Działa w obszarze przyciągania pieniędzy, zapewne przez silny związek z energią Ziemi. Ale także i charakterystyczne plamki przypominające pieniążki mogą powodować, że ludzie od dawna widzą w nim finansowy talizman. Agat ten daje zdrowy stosunek do pieniędzy, jest skuteczny w magii obfitości.

A wreszcie kamień, który wygląda jak bryłka złota – piryt. Zapewne właśnie z powodu tego podobieństwa od wieków uważano go za talizman przyciągający bogactwo. Jego tęczowy kuzyn – chalkopiryt (pawi kamień) zapewnia bezpieczeństwo materialne, chroniąc przed negatywną energią i stratą. Pomaga rozwijać wdzięczność, która jak wiemy, sama z siebie powoduje przyciąganie dóbr materialnych. Piryt budzi w człowieku świadomość bogactwa, czyli zespół takich przekonań, które pomagają wykreować dobrobyt i poczuć się naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 583
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu