Spokój

Kiedy pojawiają się trudne emocje, po prostu je przyjmij. Przyjmij je, bo są czymś naturalnym. Z jednej strony twoje emocje to drogowskaz, to sposób na pracę z tym, co wymaga uzdrowienia. Ale z drugiej strony – i o tym dzisiaj chcemy powiedzieć – ważne jest to, co zrobić, kiedy te emocje już się pojawią.

Trudne emocje obniżają nastrój człowieka. Powodują, że człowiek czuje się nieszczęśliwy. Potrafią zepsuć cały dzień i sprawiać, że życie wydaje się jałowe, puste, smutne i bezsensowne. Nie dopuszczaj do tego, nie pozwalaj, żeby zawładnęły tobą takie myśli. Pamiętaj, że emocje to tylko drogowskaz. Przychodzą, aby czegoś cię nauczyć, coś pokazać, na coś zwrócić twoją uwagę, abyś znalazł czas na uzdrowienie tego, co zabiera ci radość życia. I tylko po to one są. A nie po to, by tobą rządzić, byś umościł sobie w nich gniazdo na cały dzień. Nie pozwalaj na to. Postaraj się, jak tylko je zauważysz, zadziałać w taki sposób, żeby emocje nie rozgościły się w tobie.

Jeśli pojawia się smutek, żal, rozdrażnienie, gniew czy wściekłość, nabieraj głęboko powietrza. Oddychaj. Już kilka głębokich oddechów pozwala odciąć się od niepotrzebnych emocji – złości, żalu czy zmartwienia. Możesz też zastosować każdą inną metodę, którą uznasz za słuszną i skuteczną dla siebie. Jest mnóstwo wizualizacji i ćwiczeń. Każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało. Ważne, żeby te emocje zatrzymać.

Nie jest słuszną drogą podejście, że właściwie to można się trochę pozłościć i potupać. To nie jest dobre. Podobnie jak stwierdzenie, że smutek jest czymś właściwym i jeśli masz ochotę być smutny cały dzień, to możesz być smutny. Nie. To też nie jest właściwe. Przede wszystkim dlatego, że emocje układają twoje wibracje. Poczucie smutku, które trwa dłużej niż kilkanaście minut, które rozciąga się na całe godziny lub nawet na cały dzień powoduje, że twoje wibracje bardzo mocno zmieniają się na niekorzyść.

Podobnie  rzecz ma się ze złością czy żalem i z każdą inną emocją, która trwa wiele godzin. To nie jest dobre. Później jest trudno wejść z powrotem na właściwą ścieżkę wibracji. Pamiętaj, że właściwa ścieżka pozostaje w harmonii z wszechświatem. Pamiętaj, że twoja natura jest w harmonii z wszechświatem. To bycie wypełnionym pokojem, Światłem, miłością do siebie i świata. To jest twoja prawdziwa esencja i twoje Światło, które nie powinno gasnąć tylko dlatego, że chcesz trochę się posmucić i uważasz, że nie ma w tym nic złego.

Czym innym zupełnie są myśli, które do tego prowadzą. To myśli prowokują emocje. Można się nakręcać emocjonalnie, można rozmyślać przez dłuższy czas o trudnych sprawach i to będzie nasilało emocje. Warto na to zwrócić uwagę i zatrzymać się nad tym. Staraj się myśleć pozytywnie i dostrzegać dobrą stronę każdej sytuacji. Czasem życie wymaga, aby pochylić się nad trudną sprawą, ale nawet wtedy, kiedy jest ona skomplikowana i towarzyszą jej ciężkie przeżycia, nie pozwalaj na to, by emocje wzięły górę. Kiedy przeniesiesz ciężar doświadczenia w stronę umysłu, kiedy zaczniesz rozmyślać, jak rozwiązać ten problem, wówczas emocje będą  wygasały. I chociaż nie będziesz wypełniony radością i nie będziesz podskakiwał do góry, to emocji nie będzie. Spokój też jest cenny.

Fantastyczną metodą jest powtarzanie mantr, otwartych pytań, słów mocy. Pozytywne słowa są jak latarnia, która oświetla życia. Pozytywne słowa wypowiadane z wiarą i siłą mają wielką moc i one mogą ciebie wyciszyć. O ile afirmacje wypowiadane w stanie zdenerwowania nie mają żadnego sensu i nie zadziałają, o tyle mantry w takiej sytuacji przyniosą ukojenie i uspokojenie. To słowa pełne mocy i wyciszającej energii. Po to właśnie powstały, aby równoważyć rozchwiane wibracje człowieka. Dlatego ludzie, którzy systematycznie powtarzają mantry mają w sobie tyle spokoju.

Ścieżka do spokoju jest dostępna dla każdego. Zaczyna się od świadomości. Kiedy masz świadomość tego, jak kształtują się emocje, skąd się biorą oraz jak je zatrzymać, a przede wszystkim, że ich rola jest bardzo krótka, wówczas jesteś na najlepszej drodze do tego, aby być wypełnionym spokojem każdego dnia.

(spisała Bo Andrzejewska – sierpień 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu