Rozwój

Rozwój wewnętrzny to ścieżka, która dla każdego człowieka jest ogromnie ważna. Nie można jej pominąć na Ziemi, ponieważ dusze po to właśnie schodzą, aby wzrastać. Oczywiście nie rozwija się Duch, który jest doskonały, który jest wieczny. W istocie rozwój duchowy polega na tym, że wasza świadomość otwiera się na moc Ducha, tak jakby podnosiła się i próbowała dosięgnąć tego wymiaru, w którym przebywa wasz Duch. To jest otwarcie świadomości i przebudzenie na to, Czym W Istocie Jesteście.

Nazwa „rozwój duchowy” jest nieco myląca. Ważne jednak, żeby dawać temu uwagę i czas każdego dnia. Nie można tej ścieżki pominąć. Ale – co ważne – ścieżka duchowa jest bardzo mocno spleciona z codziennością. Warto pamiętać, że rozwój następuje w wyniku codziennych doświadczeń. Codzienne zmagania z życiem, problemy, spory, ale także i szczęśliwe doświadczenia: miłość, przyjaźń, praca, którą kochacie, relacje – to wszystko tworzy dla was bazę wewnętrznego wzrastania.

Każde doświadczenie czegoś uczy, coś pokazuje. Udowadnia wam w istocie, że najważniejsza jest miłość bezwarunkowa do samego siebie. Bo kiedy kochacie samych siebie, wówczas wszystkie codzienne doświadczenia nabierają innego wymiaru. Po pierwsze: relacje z innymi nasycone są pozytywnym nastawieniem. Są pełne dobrych uczuć. Po drugie: wasza praca was uskrzydla, robicie dokładnie to, co przynosi wam radość, ponieważ wiecie, że zasługujecie na to, by realizować siebie i doświadczać samospełnienia. Po trzecie: przyciągacie do swojego życia dobre wydarzenia i dobre sytuacje, ponieważ wiecie, że zasługujecie właśnie na to, co sprawia wam przyjemność, radość, co przynosi wam satysfakcję i zadowolenie.

Wzrastanie duchowe jest w głównej mierze oparte na miłości do samego siebie, na podnoszeniu poczucia własnej wartości, na rozwijaniu pewności siebie i wiary w siebie. Ponieważ to wasze życie, ponieważ każde życie jest unikalne. Każde podąża ścieżką wybraną przez duszę, ale na tej ścieżce odnajdujecie swoje niepowtarzalne lekcje i doświadczenia. Nikt inny tego za was nie przeżyje i tylko wy jesteście w stanie wyciągnąć z doświadczanych sytuacji odpowiednie wnioski i przerabiać swoje lekcje.

Wzrastanie duchowe jest zatem zmierzaniem krok po kroku coraz bliżej do manifestacji tego, Czym W Istocie Jesteście. Prawdziwym celem wzrastania jest bowiem piękna emanacja waszej prawdziwej istoty. To jest to, co najważniejsze: stać się w końcu Prawdziwym Sobą. Urzeczywistnić swoją boską, świetlistą naturę.

(spisała Bo Andrzejewska – sierpień 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu