Prawo wyboru

Każdy człowiek ma prawo do własnego wyboru. Jest to tym bardziej ważne, że każdy wybór jest aktem rozwoju wewnętrznego danej osoby. Ludzie rozwijają się właśnie poprzez decyzje, czyli poprzez dokonywanie suwerennych wyborów. Dlatego to jest takie istotne, aby nikomu niczego nie narzucać, nie zmuszać nikogo, by wybierał zgodnie z naszym upodobaniem. Człowiek poprzez dokonywanie wyboru określa siebie, określa Kim Jest W Istocie i określa też poziom swojej wewnętrznej ewolucji.

Każdy wybór jest ważny. Nie ma złych wyborów, ponieważ każdy wybór jest jak stopień otrzymany w wyniku nauki. Jeśli ktoś dokona wyboru pod presją, czyli wybierze coś z czym nie harmonizuje, to ten wybór wcale nie będzie lepszy. Nawet jeśli patrząc z zewnątrz wydaje nam się, że jest to korzystne. Jest to tym samym, czym w szkole ściągnięcie rozwiązania zadania od lepszego ucznia. Można dostać dobrą ocenę, ale ona nie przekłada się na prawdziwą wiedzę osoby, która pisała zadanie.

Podobnie rzecz ma się z wyborami. Jeśli dokonujemy wyboru pod presją, to nie zdajemy egzaminu, nie rozwijamy się, nie uczymy, tylko powielamy czyjeś zdanie, nie rozumiejąc nic. Z nie dualnego punktu widzenia nie ma złych wyborów. Każdy jest dobry, ponieważ każdy koresponduje idealnie z aktualnym stanem rozwoju człowieka i wzrastaniem duszy. I jest zgodny z planem tej duszy. Jest stopniem na jej drodze pobierania doświadczeń.

Nie można zatem wpływać na cudze wybory, warto natomiast nauczyć się je akceptować. Przyjmować w taki sam sposób, jak przyjmujemy brak pewnej wiedzy u pięciolatków czy dwunastolatków.  Dzieci nabywają wiedzę wraz z wiekiem, równolegle z kończeniem kolejnych klas w szkole. Podobnie rozwija się dusza kończąc kolejne klasy. Różnica polega na tym, że w szkole życia egzaminy końcowe nie zawsze są dla wszystkich oczywiste. Natomiast one się oczywiście odbywają i każdy po kolei przerabia wszystkie swoje lekcje, pisze zadania domowe, pisze klasówki, zdaje egzaminy i dzięki temu jego wybory też się zmieniają.

Zwróćcie uwagę na to, że w odniesieniu do tej samej sytuacji czy tego samego pytania dzisiaj udzielacie innej odpowiedzi, dokonujecie zupełnie innego wyboru niż np. dziesięć czy dwadzieścia lat temu. To nazywa się właśnie rozwojem. Zmienia się Wasz ogląd świata, zmienia się Wasze podejście do życia i Wasze priorytety. Na tym polega wzrastanie.

Dlatego każdy wybór jest odpowiedni na dany moment. Na dany punkt, w którym znajduje się człowiek. Harmonizuje z jego aktualnym postrzeganiem świata, z jego aktualnym stanem emocjonalnym, z jego wewnętrznymi potrzebami oraz z jego wzorcami, które mogą nie być uzdrowione. Często ludzie dokonują wyborów, które dla osób z zewnątrz wydają się dziwne lub niewłaściwe. A ludzie dokonują takich wyborów, ponieważ patrzą poprzez pryzmat swoich ran, zmartwień, traumy z dzieciństwa lub jeszcze innych wzorców, które zaburzają ogląd rzeczywistości.

To „zaburzenie” jest określeniem umownym, ponieważ każdy wybór jest właściwy i pokazuje aktualną sytuację i aktualny ogląd świata danego człowieka. I jest dla niego na ten moment najlepszy. W chwili, kiedy człowiek uzdrowi swoje wzorce, zmieni się także jego wybór. Ale to, co pokazuje problem jest też bardzo ważne, ponieważ jest drogowskazem prowadzącym do poszukiwania pełnej harmonii w sobie i pełnego szczęścia w swoim istnieniu. Dlatego każdy wybór jest odpowiedni.

(spisała Bo Andrzejewska – styczeń 2021)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu