Pieniądze

Energia finansowa jest przypisana do planety Ziemia. To energia bardzo specyficzna o wielkiej sile, która może zarówno uzdrawiać, jak i niszczyć. Jednym z ważnych zadań rozwoju człowieka tu na ziemi jest zrozumienie tej energii. Odczuwanie jej. Urzeczywistnienie tego rozumienia na wszystkich poziomach funkcjonowania. Właśnie dlatego, że to ważna transformująca energia nie można machnąć na nią ręką i powiedzieć: “W tym wcieleniu nie będę się zajmowała pieniędzmi”. Dotyczy to wszystkich ludzi. Każdy człowiek powinien rozumieć energie pieniądza, chociaż nie każdy musi poświęcać im maksimum swojej uwagi.

Najczęściej popełnianym błędem jest skrajność. Ustawienie się w pozycji: “kocham pieniądze, wszystko robię dla pieniędzy i tylko to się liczy”. I druga skrajna postawa: “pieniądze są niewłaściwe, niedobre, będę rozwijać się duchowo z pominięciem finansowej ścieżki”. Żadna z tych dróg nie jest właściwa. Jak zawsze najlepszy jest złoty środek, umiejętne połączenie ducha z materią, rozumienie mocy pieniądza i wykorzystywanie tej mocy dla dobra własnego i innych. To nie tylko harmonijne dzielenie się z innymi. To nie tylko wspieranie tych, którzy posiadają mniej. To także inwestowanie w to, co niesie Światło, dobro, mądrość i piękną energię dla innych ludzi.

Energia pieniądza jest energią materii. Właśnie dlatego wymaga silnego zaangażowania na poziomie umysłu. Umysł człowieka potrafi zarządzać materią. Może uzdrawiać ciało, może materializować przedmioty i kierować mądrze tak silną energią, jaką wytwarza pieniądz. Ale umysł człowieka musi być wytrenowany. Bez tego treningu, bez przygotowania i ćwiczeń człowiek przegrywa w starciu z materią. Człowiek choruje, traci rzeczy, niszczy przedmioty albo nie jest w stanie wyjść z nędzy, z poczucia braku i z rzeczywistego stanu biedy, w którym nie posiada wystarczająco – by normalnie funkcjonować – na jedzenie, na dach nad głową, na książki, na naukę…

Człowiek ma prawo czerpać z życia pełnymi garściami. Ma prawo czytać książki, ma prawo podróżować, ma prawo cieszyć się rozrywką, zabawą, miłością, doświadczaniem, dotykaniem, seksem, twórczością artystyczną. Na tej planecie do tego doświadczania pieniądze są niezbędne. Aby je mieć, trzeba jednak podszkolić umysł, wyćwiczyć umysł tak, by nabrał mocy przyciągania takiej ilości pieniędzy, materii bądź innych rzeczy, jaka jest człowiekowi potrzebna do harmonijnego wzrastania.

Pierwszym warunkiem, który trzeba spełnić, to kochanie siebie, to miłość do siebie i świadomość, że się zasługuje na wszystko, co związane z materią. Drugi niesłychanie ważny warunek, to zaakceptowanie energii pieniądza w taki sam sposób, jak akceptuje się słońce deszcz, naturę, to wszystko, co pojawia się w Waszej rzeczywistości. Z energią pieniądza nie należy walczyć, nie należy nią pogardzać, nie należy jej odpychać. Ale nie należy też przedkładać jej ponad wszystko inne jako najważniejszej.

Energia pieniądza w swej ogromnej transformującej sile jest tylko jednym z wielu tematów, z którymi człowiek mierzy się schodząc tutaj na Ziemię. Dusza człowieka wybiera sobie różnorodne lekcje, ale w większości tych programów duszy, znajduje się też pewna przestrzeń na rozumienie energii pieniądza, ponieważ jeśli dusza wybiera życia na Ziemi, to znaczy, że chce skonfrontować się z energią finansową. Że chce spojrzeć na nią, dotknąć jej, przymierzyć się do niej i określić samą siebie w stosunku do tej energii. W taki sposób dusze doświadczają i rozwijają się. Ziemia jest unikalna właśnie dlatego, że rządzi na niej tak potężna energia, która nie jest ani zła ani dobra. Energia, która daje się kształtować w określony sposób, zgodnie z tym, co wypływa z serca człowieka. Pieniądz może być błogosławieństwem albo przekleństwem. Wszystko zależy od tego, jaką ścieżkę realizacji wybrała sobie dusza.

(spisała Bo Andrzejewska – październik 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 584
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu