Poszukiwanie zachwytu

To co ważne dla Ciebie dzisiaj to otworzyć się na zachwyt, na piękno. Otworzyć się na to wszystko, co życie oferuje. Ludzie są z reguły skupieni na swoich życiowych sprawach, na problemach, które spędzają im sen z powiek. Ale też i na tym, co sprawia im zadowolenie, na tym wszystkim, co ważne w pracy, w rodzinie, w związkach. Każdy biegnie przed siebie – byle szybciej, byle więcej, byle zdążyć z terminami, byle doświadczać jeszcze więcej i coś nowego zrobić, osiągnąć, spełnić kolejne marzenie.

Dzisiaj spróbuj zatrzymać się na chwilę i poczuć prawdziwy zachwyt. To nie oznacza wyłączenia się na dłużej z życia, z obowiązków, z relacji, z tych wszystkich spraw, które powodują, że Twoje życie jest ciekawe i w pełni wartościowe. Spełniaj marzenia, realizuj pasje, odkrywaj dla siebie nowe cele, kochaj, przyjaźnij się, spotykaj z ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni. Ale dziś zatrzymaj się na chwilę. Na chwilę. Daj sobie pięć minut ze swojego życia.

Zatrzymaj się po to, by zauważyć wokół siebie kilka naprawdę pięknych rzeczy. Może to świeże kwiaty stojące w wazonie? Może nowy obraz na ścianie? Może piękne zasłony w biurze, w którym pracujesz? A może drzewa za oknem? A może śpiew ptaków, który rano towarzyszył Ci, kiedy biegłeś do pracy? Zatrzymaj się na chwilę, by wypełnić swoje pole energetyczne zachwytem dla kilku dowolnych rzeczy.

A jeśli masz problem z zauważaniem wokół siebie zachwycających drobiazgów, to zrób sobie w wolnej chwili proste ćwiczenie, w którym każdego dnia przez dwa tygodnie będziesz wypisywać trzydzieści dobrych rzeczy, które Ci się podobają. Dowolnych rzeczy. Świat składa się z drobiazgów, z rzeczy małych i niepozornych oraz z rzeczy wielkich. Największą sztuką jest doceniać to, co małe i zwyczajnie. Dostrzegać piękno w normalności.

To świetnie, że cieszysz się piękną wycieczką za granicę, nad lazurowe morza pod palmy. To świetnie, że cieszysz się nowym samochodem, czy nowym komputerem, czy innym ważnym drogim przedmiotem. Ale dziś chcemy zwrócić Twoją uwagę na to, byś uczył się zachwycać drobiazgami – śpiewem ptaków, pogodnym dniem albo kwitnącym krzewem na trawniku. A może tym, że za oknem słońce prześwieca między liśćmi i tworzy wielobarwną tęczę na firance. Zauważaj rzeczy proste i piękne. Te, które Cię otaczają. Niech piękno nie będzie dla Ciebie świętem, jak wakacje, na które czekasz pół roku. Piękno jest obok Ciebie. Możesz je zauważyć każdego dnia.

I to, co istotne – każdego dnia możesz je przeżywać, możesz je celebrować, możesz wypełniać swoją aurę podziwem i zachwytem. I o to chodzi. Bo dzisiaj chcemy Ci powiedzieć, że zachwyt podnosi Twoją energetykę. Zachwyt, tak przyjemny i dobry w odczuwaniu, jest naprawdę słodkim lekarstwem. Słodkim lekiem na każdy smutek, na każdy problem, na każdy spadek energii. I na każdy dzień, który zwyczajnie gorzej się zaczął, bo gorzej się czułeś. To zachwyt podnosi Twoje wibracje i pozwala uzdrawiać kawałek po kawałku całą Twoją przestrzeń energetyczną. Piękne i proste narzędzie. Korzystaj z niego, zachwycaj się każdego dnia. I każdego dnia znajdź koło siebie coś, co jest zwyczajnie piękne. I piękne w swojej zwyczajności

(spisała Bo Andrzejewska – czerwiec 2023)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu