Natura

Natura ofiarowuje ludziom bardzo silne doładowanie energetyczne. Tak piękna w całej swojej rozciągłości i tak bardzo kochana przez wiele osób jest w istocie czymś, co pomaga ludziom odnaleźć swoje Światło tutaj na Ziemi. Przede wszystkim poprzez miłość do natury. Przede wszystkim poprzez zachwyt. Każdy człowiek, który ma wrażliwe serce, potrafi zachwycać się taflą jeziora, zielenią lasu, szczytami gór, morskim pejzażem. To wszystko poprzez zachwyt podnosi poziom ludzkiej energetyki. Przyroda jest tutaj na Ziemi między innymi po to, by zachwycać i cieszyć zmysły. I to jest jej największa korzyść dla człowieka. Od strony duchowej przyroda uzdrawia i oczyszcza.

Potrafi uzdrawiać także fizyczne ciało, począwszy od ziół i rozmaitych roślin, poprzez inne substancje. W naturze schowane są lekarstwa na wszystkie dolegliwości, jakie istnieją na Ziemi. To prawda. Wszystko, cokolwiek powstało jako schorzenie, jako dysharmonia w ludzkim ciele ma swój lek w naturze, bo człowiek też jest częścią natury. Cokolwiek wypada z harmonii, natura tworzy natychmiast czynnik, który może go przywrócić na powrót do stanu harmonii. Na poziomie fizycznym przyroda uzdrawia.

Warto pamiętać, że dzięki naturze człowiek żyje. Dzięki zieleni produkującej tlen, może oddychać. Dzięki temu, że drzewa dają cień w upalne dni, może przetrwać. Drzewa zatrzymują także wodę w ziemi i porywiste wiatry. Służą ludziom na tysiąc innych sposobów. Roślinność i ciągle także zwierzęta stanowią pokarm dla ludzkich istot.

Jednak nadal istnieje piękny duchowy element, ponieważ natura uruchamia w człowieku miłość. Dzieje się tak wtedy, kiedy poddaje się zachwytowi i otwiera się na jej piękno. Wówczas drzewa swoją mocą uruchamiają w człowieku najpiękniejsze uczucia. One także swoją mocą porządkują pole energetyczne człowieka i pozwalają mu być w pełni zharmonizowanym. To pozwala tez człowiekowi być pełnym miłości.

Natura zatem daje człowiekowi największy dar – możliwość miłości bezwarunkowej. Jest w naturze mnóstwo takich elementów, które pozwalają kochać bezwarunkowo, za nic, za to, że po prostu są. Wystarczy spojrzeć na miłośników koni czy psów, czy kotów, którzy tak po postu kochają te zwierzęta nie oczekując niczego w zamian. Tylko tego, by pozwalały się karmić i kochać. Piękne zwierzęta, o wielkich kochających oczach, którymi patrzą na ludzi i uczą ich, że można kochać za nic.

Jest w naturze niesamowita magia. Magia, którą odkrywają nieliczni. Ci, którzy zdecydowali się żyć w zgodzie z przyrodą, którzy chodzą boso po trawie, tulą się do drzew, którzy uzdrawiają samych siebie roślinami i żyją zgodnie z rytmem natury, zgodnie z cyklami księżyca. To ludzie, którzy zespoleni całkowicie z naturą umieją korzystać z jej uzdrawiającej mocy. Ci ludzie także bardzo często otwierają siebie na poziomie duchowym na bardzo głęboki rozwój.

Nie zawsze tak jest. Nie każdy, kto żyje w zgodzie z naturą potrafi być istotą o wysokiej duchowej wrażliwości. Podobnie jak nie każdy weganin umie takim być. Czasem odstawienie mięsa powoduje u człowieka wzrost lucyferycznych jakości, które przejawiają się wywyższaniem się nad innych i pogardą w stosunku do tych, którzy nadal jeszcze jedzą mięso. Podobnie rzecz ma się z każdym innym zachowaniem, które prowadzi do poczucia bycia lepszym od innych.

Zatem jeśli ktoś żyje z dala od cywilizacji, połączony z naturą, dopóki gardzi tymi wszystkimi, którzy żyją inaczej niż on – nie rozwija się wewnętrznie. Zamknął się w swoim małym energetycznym światku i zapomniał, że prawdziwą naturą człowieka jest bezwarunkowa miłość do wszystkich istot. W tym także do drugiego człowieka. Szlachetnym jest kochać zwierzęta i chronić je przed cierpieniem, nie zjadać ich, ale to traci swoją wartość, kiedy jednocześnie nienawidzi się ludzi.

(spisała Bo Andrzejewska – czerwiec 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 584
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu