Malowanie

Malowanie obrazów nie jest wcale zastrzeżone wyłącznie dla osób uzdolnionych artystycznie. Te osoby oczywiście malują obrazy piękne, w sposób bardzo charakterystyczny, a ich celem jest poruszać nasze zmysły i serca przez energię zachwytu. Energia zachwytu prowadzi Was do miłości bezwarunkowej i to jest rola każdego artystycznego działania, nie tylko tego związanego z malowaniem. To samo można powiedzieć o innych dziedzinach sztuki. Uzdolnieni artyści tworzą dzieła, które funkcjonują na częstotliwości piękna i poprzez piękno i zachwyt poruszają Was i podnoszą Waszą energię do góry.

Ale warto wspomnieć też o malowaniu terapeutycznym, które nie ma nic wspólnego z posiadaniem zdolności artystycznych. Malowanie terapeutyczne jest wykorzystywane jako sposób uwolnienia pewnych problematycznych emocji i lęków, które utrudniają człowiekowi normalne funkcjonowanie. Malowanie tego typu wymaga otwarcia siebie na taką formę wyrazu. Czasem łatwiej przenieść obraz, kolory, kształty na płótno, niż słowami opisać swoje uczucia. Uwolnienie emocji zalegających wewnątrz ciała człowieka pomaga w uzdrowieniu i uwolnieniu od tego, co blokuje człowieka na pełną harmonię.

Są jeszcze inne rodzaje wyrażania się i uzdrawiania poprzez sztukę. Jedną z nich jest harmonizacja poprzez kolor i kształt. Nawiązują do tego popularne obecnie techniki rozwojowe oparte na sztuce. Natomiast warto wiedzieć, że nie wymaga to ukończenia żadnych kursów, żadnej specjalnej techniki. Wystarczą podstawowe umiejętności nakładania farby na płótno.

Malowanie i tworzenie zestawu barw jest wprowadzeniem określonych częstotliwości do swojego pola energetycznego. Kolor to częstotliwość, wibracja. Każdy kolor niesie w sobie określone jakości energetyczne, dlatego zupełnie inaczej czuje się człowiek, kiedy ogląda obrazy w tonacji niebiesko zielonej, a zupełnie inaczej, kiedy ogląda złote i pomarańczowe kwiaty, a jeszcze inaczej kiedy widzi obraz w tonacjo czerwonej albo czarno brązowej. Każdy kolor odgrywa swoją rolę. Nie ma kolorów dobrych i złych, aczkolwiek w sensie energetycznym – niektóre kolory podnoszą Waszą energię, a inne ją obniżają. Warto o tym pamiętać, ponieważ w procesie harmonizacji poprzez malowanie to właśnie ma znaczenie.

Najlepiej działają na Was te kolory, które są zbliżone do tęczowego widna, tak jakby rozszczepić kolor biały z pomocą pryzmatu. Kiedy wszystkie tęczowe kolory układają się po kolei, wówczas odnajdujecie się najbliżej harmonii. To jest to, co jest w naturze. Natura jest harmonijna. Każdy człowiek malujący pejzaż łączy się w pewien sposób z wyciszającym działaniem natury, które próbuje odwzorować na płótnie. Ale ktoś, kto nie umie namalować drzew czy górskich szczytów, może nakładając wybrane barwy na płótno, wprowadzić harmonię do swojej przestrzeni.

W ten sposób tworząc określone wibracje poprzez wybieranie określonych kolorów i kształtów można wprowadzić do swojego pola energetycznego to, co jest najbardziej potrzebne. Na przykład wprowadzając kolory białe, różowe, jasnozielone, jasnofioletowe można wzmocnić czakrę serca. Wprowadzając kolory w odcieniu błękitu, kobaltu, fioletu i złota można wzmocnić obszar komunikacyjny w polu energetycznym. Wybierając odcienie zieleni od najjaśniejszej do szmaragdowej, z dodatkiem żółci i złota wprowadza się element uzdrawiający do swojego pola energetycznego.

To tylko ogólniki, ponieważ każdy człowiek jest indywidualnością i zestaw kolorów powinien być do każdego dopasowany tak, jak wycięcia puzzli. Jeden potrzebuje więcej jasnej zielenią więcej różu, a drugi odwrotnie. W związku z  tym to jest zawsze indywidualne. Ktoś, kto maluje intuicyjnie wie, jakie kolory wybrać i jakie kształty nałożyć na płótno. Kiedy malujecie obraz i w pewnym momencie poczujecie się dobrze, poczujecie, że Wasza energia poszła w górę, to oznacza, że właśnie poprzez kolory i kształty zharmonizowaliście swoją przestrzeń. Wprowadziliście do swojego pola energetycznego określone jakości i wibracje. Próbujcie, to nie jest trudne.

Kolor, Światło, podobnie jak kryształy i kamienie szlachetne, kolory i kształty nakładane na płótno mogą wiele w Waszym życiu uzdrowić. Taki proces nie jest uwalnianiem z siebie ciężkich energii. Taki proces jest wprowadzaniem do swojego pola dobrych energii tych, których brakowało. To jak uzupełnianie pierwiastków czy wody. Czyli poprzez wybieranie określonych kolorów uzupełniacie w swoim polu energetycznym to, czego w danym momencie najbardziej Wam brakowało. Mogą to być same jasne i tęczowe kolory. Najczęściej zresztą takie właśnie podnoszą Wam energię.

Każdy obraz jest w pewien sposób też wyrażaniem siebie, w związku z tym nie ma złych obrazów, każdy spełnia jakąś rolę. Pamiętajcie jednak, jeśli malując obraz stworzycie coś, co jest bardzo ciemne i posępne to oczywiście możecie w ten sposób uwalniać z siebie trudne doświadczenia, ale na tym rola tego obrazu się kończy. On już nie będzie miał żadnej funkcji uzdrawiania, ponieważ będzie akumulatorem Waszego bólu. Taki obraz warto byłoby usunąć ze swojej przestrzeni. Czyli te obrazy, które są efektem uwalniania ciężkich energii, powinny zostać usunięte lub przemalowane. Zostawiajcie w swojej przestrzeni tylko te obrazy, które są jasne, które mają dużo tęczowych barw i które dają Wam doładowanie, czyli uzupełniają to, czego w danym momencie najbardziej potrzebujecie.

To są ogromne ogólniki. Niech to będzie dla Was inspiracja do własnych poszukiwań i odkrywania własnych metod uzdrawiania poprzez malowanie.

(spisała Bo Andrzejewska – lipiec 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu