Lekkość

Szukaj w życiu lekkości. Szukaj w życiu dobra. Szukaj w życiu piękna. Szukaj tego wszystkiego, co pozytywne. Tego jest mnóstwo. Życie jest dobre i pełne radości, lekkości i piękna. Ludzie nie zauważają tego wyłącznie dlatego, że skupiają się głównie na tym, co trudne i jest też w pewien sposób zrozumiałe. Nie jest to krytyka. Ludzie skupiają się na trudnościach, ponieważ trudne doświadczenia są silniejsze emocjonalnie. Ponieważ przykuwają mocniej ludzka uwagę.

Tymczasem to, co piękne i dobre potrafi przemknąć obok niepostrzeżenie. Jeśli człowiek idzie ulicą, to często nie dostrzega piękna rosnących obok drzew, nie dostrzega jak cudne wzory układają się z chmur, jak w kalejdoskopie. Nie dostrzega wielu innych rzeczy, które są fantastyczne.  Jeśli jest zmęczony albo zmartwiony, albo pojawia się jakieś inne doświadczenie, które wywołuje w nim negatywną emocję, to ta emocja pochłania całą uwagę człowieka. Właśnie dlatego człowiek sto razy silniej reaguje na trudności niż na piękne doświadczenia.

Ale to nie znaczy, że tych pięknych nie ma. Żeby zacząć je dostrzegać, trzeba uświadomić sobie, że istnieją. Trzeba tez uświadomić sobie cały ten proces, który powoduje, że trudności i smutki szybciej przykuwają ludzka uwagę niż to, co dobre, lekkie i piękne. Trzeba zacząć od świadomości, a potem można kontrolować swoje myśli i spostrzeżenia. Można świadomie kierować swoją uwagę w stronę tego, co piękne. Zamiast skupiać się na trudności i dawać jej całą swoją uwagę i całą energię, można odprowadzić myśli w stronę czegoś, co jest piękne dobre i przyjemne.

Skupianie się na pozytywnych stronach życia jest w pewien sposób ważnym ćwiczeniem, które pomaga zmienić optykę. Zatem to przeniesienie uwagi nie służy tylko temu, by dokonać określonego wyboru i czuć się lepiej. Skupienie uwagi na tym, co dobre, uczy człowieka zauważania dobrych stron świata w sposób świadomy. Wówczas człowiek zaczyna konkretnie i mądrze pracować z Prawem Przyciągania, ponieważ coraz częściej dostrzega zieleń drzew, zapach kwiatów, układ chmur na niebie i wiele innych pięknych elementów, które go otaczają. Kiedy zacznie je zauważać, jego oczy będą coraz częściej uciekać w stronę tego, co piękne. Jego uwaga będzie podążać w stronę tego, co dobre, lekkie i przyjemne, a to zacznie tworzyć nową rzeczywistość.

Warto pamiętać, że właśnie wtedy, kiedy w życiu pojawia się jakaś trudność, człowiek może przenieść uwagę na coś ładnego i przyjemnego. Przede wszystkim natychmiast podniesie energię, a to wiąże się z całą lawiną kolejnych efektów, które będą oczywiście pozytywne. Ponieważ wraz z podniesieniem nastroju pojawią się dobre i mądre rozwiązania tego, co wcześniej sprawiało trudność. Następnie pojawi się też odporność na choroby, pojawi się lepszy nastrój. Pojawi się też lepsze samopoczucie, a wreszcie zgodnie z Prawem Przyciągania zacznie zmieniać się rzeczywistość.

To takie wydawać by się mogło – całkiem oczywiste, ale właśnie na takich drobiazgach człowiek się potyka. Ponieważ kiedy pojawia się trudna sytuacja, to człowiek nie robi tego, co powinien. Nie odprowadza uwagi w pozytywną stronę, tylko skupia się na problemie i mówi: „no, przecież jest mi ciężko, muszę się tym martwić, przecież nie mogę inaczej, nie mogę podziwiać drzew, nie mogę się cieszyć, kiedy mam zmartwienie”. A to jest myślenie, które nie prowadzi do żadnych pozytywnych efektów. Można inaczej. I ta inna droga przyniesie lepsze efekty. Można przynajmniej spróbować. Warto.

(spisała Bo Andrzejewska – grudzień 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu