Jakość życia

Ważne, by uświadamiać sobie swoją ogromną moc i umiejętność kreowania swojego życia. To dotyczy nie tylko tych sytuacji, w których jesteście gotowi na stworzenie czegoś pozytywnego dla siebie, czegoś co jest wam potrzebne. To dotyczy każdej chwili waszego istnienia. Zwróćcie proszę uwagę, że to wy wybieracie za każdym razem energie, w których przebywacie i które kształtują wasze doświadczenie – zarówno obecne, jak i to, które dopiero się pojawi.

Niektórzy z was określają swoje życie, jako smutne. Mówicie wprost: „moje życie było i jest smutne”. To nie jest do końca rzeczywistość, to jest tylko postrzeganie tej rzeczywistości. Równie dobrze można byłoby powiedzieć: „moje życie było ciekawe, w moim życiu było wiele przyjemnych doświadczeń i trochę trudnych wydarzeń”. To za każdym razem wasz wybór, jak oceniacie to, czego dotyka wasza świadomość. Nie ma na świecie takiego człowieka, którego życie byłoby zawsze tylko smutne. W życiu przeplatają się rozmaite wątki.

Nawet w życiu, które jest trudne, wypełnione pracą i obowiązkami, skomplikowanymi doświadczeniami – można dostrzec dobre chwile. Można cieszyć się blaskiem słońca, śpiewem ptaków, zapachem kwiatów, miłością, przyjaźnią, bliskością i wieloma innymi cudami. Zawsze jest coś, co może zabarwić życie w piękny sposób. I są pomiędzy wami tacy ludzie, którzy ciężko pracują, żyją skromnie, nie mają czasu na rozrywki, a pomimo tego oceniają swoje życie jako dobre, szczęśliwe i radosne, ponieważ dostrzegają te wszystkie aspekty rzeczywistości, które mogą być piękne.

W gruncie rzeczy każdy człowiek doświadcza zarówno trudności, jak i lekkości, smutków ale i radości. Życie zawsze jest wielobarwne, składa się z rozmaitych wyzwań, ale i z okazji do cieszenia się, zabawy, odczuwania miłości i zachwytu. Każdy może nauczyć się świadomie wybierać to, co dobre, zauważać to, co dobre. Niesie to w sobie obietnicę lepszego doświadczenia, ponieważ myśl człowieka kreuje jego rzeczywistość. Jeśli człowiek, w którego życiu radość przeplata się ze smutkiem, a zabawa z wyzwaniem, będzie stale akcentował to, co dobre, będzie z czasem doświadczał coraz więcej rzeczy radosnych i lekkich. Tak działa Prawo Przyciągania w ludzkiej rzeczywistości. Warto to w praktyce wykorzystywać, aby życie stawało się coraz lepsze i lepsze. Aby nie postrzegać go jako ciągu trudnych wydarzeń.

Każda dusza schodząc na Ziemię wybiera sobie określone wyzwania. Te wyzwania dostarczają czasem trudnych emocji, ale to one kształtują w człowieku wspaniałe jakości. Nic nie jest zatem do końca ani złe ani dobre. Dualizm jest tylko formą porządkowania rzeczywistości, aby rozumieć ją na poziomie ludzkiej świadomości.

Zatem pamiętajcie, że to wy kształtujecie swoją rzeczywistość i to wy zawsze możecie oceniać ją jako dobrą lub niedobrą, radosną lub smutną. Życie jest po prostu życiem. Nie jest ani dobre ani złe, to tylko człowiek je ocenia. Życie jest ciągiem wydarzeń o rozmaitej skali trudności i różnej skali przyjemności. Pozornie wydaje się, że dobre życie to takie, w którym najwięcej jest przyjemności, ale w ostatecznym rozrachunku każdy docenia tez umiejętność pokonywania wyzwań, ponieważ dzięki temu, może uznać swoją własną moc i samego siebie, swoją wielkość i dar pokonywania przeszkód. Dla większości to jest ważne. Z tej perspektywy patrząc także wyzwania nie określają życia jako smutnego. Może być raczej ono życiem zwycięzcy.

(spisała Bo Andrzejewska –  marzec 2022)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu