Siła pokoju

To, co ważne dzisiaj, to skoncentrować się na miłości, na spokoju, na pokoju, na sile swojego serca.  To, co ważne dzisiaj, to mieć świadomość swojej wewnętrznej mocy. To co ważne dzisiaj, to wykorzystać w praktyce moc kreowania rzeczywistości do tworzenia takiego świata, jakiego pragniesz. Wiedz, ze możesz stworzyć taką energię, jakiej pragniesz, jeśli tylko włożysz w to odpowiednią ilość starania. Jeśli tylko uwierzysz, że jest to dla ciebie możliwe i nie ulegniesz wątpliwościom, lękom, smutkom, nie stracisz wiary w siebie.

Aby żyć w pokoju, trzeba wybierać pokój. Świadomie. Wybierać go na wszystkich poziomach rzeczywistości i w każdym obszarze swojej życiowej przestrzeni. Bycie pokojem nie oznacza opowiadania się przeciwko komuś lub czemuś, co wiąże się z walką. Wręcz przeciwnie, zawsze kiedy wybierasz jakąś stronę “przeciwko czemuś”, włączasz się w energię walki. Nie bądź walką. Bądź pokojem.

Uznaj, że masz w sobie wystarczająco dużo miłości, żeby stworzyć świat, którego pragniesz. Obdarzaj tą miłością tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Którzy są w lęku, w biedzie, którzy są głodni, potrzebują twojego wsparcia, twojej ochrony, twojego pocieszenia. Im więcej dobra bezinteresownie dajesz innym ludziom, tym bardziej rośnie twoje serce, tym więcej pięknej energii miłości unosi się wokół ciebie i wokół tych ludzi, którzy przyjmują od ciebie pomoc. Ich wdzięczność wzmacnia i zasila dobrą energię miłości, która was otacza.

W ten sposób można budować na świecie dobro. I nie bez powodu jest często tak, że najbardziej dramatyczne wydarzenia na świecie uruchamiają najsilniejsze fale miłości. Kiedy człowiek żyje nawet w minimalnym komforcie, nie czuje potrzeby aktywnego działania. Po prostu żyje z dnia na dzień szukając zaspokojenia w codziennych przyjemnościach. Tymczasem dramatyczne wstrząsy, które dotykają wszystkich jednakowo są w stanie uruchomić potężną falę energii serca, tę falę, która oczyszcza świat z agresji, z przemocy z niepotrzebnych sporów i ataków. W ten sposób właśnie siła miłości oczyszcza świat.

To może wydawać się bardzo trudne, bo u podstaw takiego zjawiska leży ból i cierpienie, ale na tym polega harmonia wszechświata, by zmobilizować człowieka do czynienia dobra. Im więcej zła pojawia się na świecie, tym więcej dobra budzi się w człowieku, jako odpowiedź na to, czego człowiek wybierać i doświadczać nie chce. W pewien sposób jest w tym ogrom piękna opartego na niesamowitej sile ludzkiej miłości, ludzkiego współczucia, ludzkiej dobroci, ludzkiej serdeczności i życzliwości. Jest to doświadczenie, które porusza większość ludzi. I to właśnie jest mocnym, oczyszczającym doświadczeniem dla całej planety.

To, co ważne dzisiaj, to nie zapomnieć przy tym o sile pokoju. Ogarniając innych ludzi swoją dobrocią, współczuciem i życzliwością, nie można wpadać w niskie energie oparte na gniewie. Niech gniew nie znajduje miejsca w twoim sercu. Nie jest potrzebny. Zasila on to wszystko, czego nie chce doświadczać żaden człowiek. Doświadczaj zatem tylko miłości, tylko dobra, tylko współczucia, tylko życzliwości, bo na nich właśnie powstaje nowy świat. Nowy świat, w którym nigdy nie będzie wojen.

(spisała Bo Andrzejewska –  marzec 2022)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 607
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu