Inne wcielenia

Tematyka ta jest wydawałoby się wyłącznie duchowa, nawiązująca do tradycji Wschodu i zasad reinkarnacji. Większość ludzi uważa, że jest to kwestia wyłącznie wiary. Tymczasem najnowsza fizyka pokazuje nam aspekty, które skłaniają nas do większej otwartości umysłu niż dotąd. Od dawna wiemy, że rzeczywistość wykracza daleko poza to, co możemy poznać zmysłami czy nawet najdokładniejszymi  narzędziami. Wystarczy wejść w świat mikrocząstek i cała nasza wiedza zmienia swoja jakość. Na poziomie fizyki kwantowej odnajdujemy nieoczekiwanie najbardziej zaskakujące odpowiedzi.

Koncepcja znana jako M-teoria uznaje, że wszechświat istnieje w 11 wymiarach. Tworzą one przestrzeń do istnienia nieskończonej ilości równoległych światów. Obrazowo możemy powiedzieć, że istnieje ogromna ilość wibrujących warstw, które wzajemnie się łączą i przecinają. Warstwy te są płaszczyznami w czasoprzestrzeni, na których istnieją różne rzeczywistości. Fizycy od dawna dopuszczają istnienie światów alternatywnych do naszego.

Według takiej opcji nasza świadomość ma możliwość przemieszczania się na chwilę pomiędzy warstwami. Przenosi się na inną płaszczyznę, by potem ponownie wrócić do chwili obecnej. Taki ruch nazywamy „skokiem kwantowym”. Oznacza to zdolność do spojrzenia na przeszłe lub przyszłe wydarzenia, umiejscowione na innych warstwach. Nie od dzisiaj wiemy, że czas nie jest liniowy, sprawia jedynie takie wrażenie. W pewien sposób wszystko jest w jednym punkcie, w którym przecinają się przeróżne warstwy istnienia.  

Zamiast punktu możemy sobie wyobrazić wielki ocean, w którym różne prądy poruszają się w zmiennych kierunkach i z rozmaitą prędkością. Niektórzy widzą tu też pole wibracji, gdzie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przyszłością pojawiają się określone różnice prędkości drgania. Według tej teorii przeszłość charakteryzuje się ruchem mniej gęstym od chwili obecnej, a przyszłość jest jeszcze lżejsza i czeka na ukształtowanie. A wszystko w pewnym równoległym układzie wielkiego oceanu wibracji, co daje możliwość przechodzenia pomiędzy warstwami.

Odkrycie możliwości skoku kwantowego otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. Zakłada się, że kiedy świadomość na chwilę przeniesie się na ścieżkę innego życia, może zgromadzić tam informacje, aby wykorzystać je potem dla lepszego rozumienia teraźniejszej egzystencji. Czy to nie przypomina nam procesu regresji, w czasie którego dzięki odpowiednim technikom cofamy się do innego wcielenia, by poznać ewentualne przyczyny naszych lęków czy innych traum?

Reinkarnacja jest ciągle tematem kontrowersyjnym. Wiele osób nie wierzy w wędrówkę duszy. Jednak z drugiej strony założenie, że wcielamy się wielokrotnie, tłumaczy wiele dziwnych zjawisk i odpowiada nam na pytania, na które tak trudno znaleźć czasem odpowiedź. Jednak nie chcę tutaj toczyć dyskusji o możliwych wcieleniach, a jedynie podkreślić, że najnowsze badania fizyki kwantowej zdają się potwierdzać taką teorię.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu