Droga życia

To, co istotne dla rozwoju każdego człowieka, nad czym warto się pochylić, czemu warto dać uwagę, to na pewno kochanie samego siebie. Rozwijanie w sobie szacunku dla własnych wyborów, dla własnych myśli, dla własnej ścieżki. Tej ścieżki, która prowadzi drogą duszy wspinając się ku oświeceniu, podnosząc człowieka do subtelnych wymiarów wyżej i wyżej.

To, co ważne to szacunek dla siebie, dla swoich pragnień i marzeń. Kochanie każdego swojego oddechu, każdego swojego spojrzenia, wszystkich wrażeń zmysłowych. To kochanie każdej chwili, która wzbogaca życie i doświadczenie. To dbanie o siebie i dawanie sobie przestrzeni, uwagi, miłości.  Bycie lojalnym wobec siebie, bycie lojalnym wobec własnych wyborów. Słuchanie głosu własnego serca, podążanie za tym, co temu sercu drogie. Dostrzeganie przewodnika w swoim wnętrzu, podążanie za jego prowadzeniem z pełnym zaufaniem. Dawanie sobie prawa do tego, żeby realizować to, co drzemie w głębi serca.

To, co ważne, to szukanie nie na zewnątrz, ale w sobie i wiara w to, że ten wewnętrzny głos prowadzi najlepszą ścieżką. To wiara w siebie i swoją własną moc i w swoje możliwości. W to, że można zrealizować każde pragnienie, które urodzi się w sercu. Podążanie za wewnętrznym przewodnikiem i nie porównywanie się z innymi, nie szukanie cudzych ścieżek i tego, co może podobać się innym. Twoja droga ma podobać się tobie. Przede wszystkim tobie, bo to ty nią idziesz. To twoje stopy przemierzać będą eony czasu. To twoja dusza wybiera takie, a nie inne ścieżki. Nie oglądaj się za siebie, nie rozglądaj na boki, nie porównuj – doświadczaj. Ciesz się każdą chwilą. Przemierzaj kilometry zdarzeń z radością w sercu i pełnym zaufaniem, że ta droga jest dla ciebie najlepsza.

Nie bój się i nie wycofuj. Kiedy pojawiają się kolejne wyzwania, traktuj je jak przygody. Rozkładaj skrzydła i przelatuj nad każdą przeszkodą. Masz moc. Masz skrzydła. Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jesteś w stanie pokonać każdą drogę, którą wybrała twoja dusza. Zaufaj, że dusza jest mądra i wybiera takie ścieżki, które jesteś w stanie pokonać. Zaufaj też, że doświadczenia, które dusza wybiera są dla ciebie najbardziej budujące, ponieważ to, co nazywasz trudnością jest tylko iluzją. W istocie daje ci to mnóstwo mocy i satysfakcji.

Kiedy wykonasz trudną pracę, możesz być z siebie zadowolony, że aż tyle z siebie dałeś, że ci się udało, że podążasz dalej, że wygrywasz. Każde doświadczenie, każdy twój krok to kolejna wygrana, sukces, dzięki którym czujesz się lepszy, mocniejszy, potężniejszy i bardziej duchowy. Każde trudne doświadczenie jest kolejnym szczeblem na duchowej drabinie do oświecenia, a więc jest ważne i potrzebne. Dostrzegaj te wszystkie pozytywy. Zauważaj piękno życia i sens także (a może przede wszystkim) w trudnych doświadczeniach.

Tam gdzie w ciszy siedzisz na fotelu, być może nie dzieje się nic, a czas jest bez znaczenia, ale może też właśnie wtedy rodzą się w twoim umyśle twórcze projekty, dzięki którym świat będzie zmieniał się na lepsze. To zatem też może być ważna chwila. A ten moment, kiedy pokonujesz przeszkody, kiedy męczysz się i narzekasz: „dlaczego mnie to w życiu spotyka” to chwila w której określasz, Kim W Istocie Jesteś. To chwila, w której odkrywasz swoją boską Moc. To prawdziwa magia wzrastania – codzienność. Życie najeżone problemami. Taka codzienność, w której zmagasz się z różnymi sprawami.

W twoich oczach one są niewarte uwagi. Mówisz często: „nie chcę zajmować się tymi przyziemnymi kłopotami. Chcę siedzieć w kwiecie lotosu i medytować, rozwijać się duchowo.” Nie wiesz i nie rozumiesz, że prawdziwy rozwój duchowy zachodzi wtedy, kiedy zmagasz się z codziennymi kłopotami, twórczo je rozwiązujesz. Kiedy wygrywasz codzienne sprawy. To nie siedzenie w kwiecie lotosu, to codzienne troski rozwijają ciebie najmocniej. Oto twoja duchowość. Oto twoja piękna ścieżka. Oto najważniejsza pieśń twojej duszy – codzienność. Twoje wielobarwne życie.

Każda chwila, kiedy twój wzrok zatrzymuje się na trzepoczących skrzydłach motyla i wtedy, kiedy widzisz, jak płacze twoje dziecko albo twoja matka, albo twoja żona. Oto chwila, która zmienia w twoim życiu najwięcej. Nie ma momentu bez znaczenia. Wszystko jest ważne. To wszystko wznosi ciebie wyżej i wyżej. I daje ci bogactwo doznań. Każdego dnia dostajesz coraz więcej i więcej. Oto piękno istnienia. Oto harmonia istnienia

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu