Dobro Życia

Życie jest dobre. Życie jest pełne miłości i wspaniałych wydarzeń. Ale żeby to zauważyć, żeby tego doświadczyć, trzeba najpierw otworzyć się na to. Świat jest skonstruowany w taki sposób, że energia podąża za myślą. Dopóki człowiek lęka się rozmaitych problemów, lękiem przyciąga te problemy do siebie i one stają na jego drodze, otaczają go ze wszystkich stron tworząc specyficzną energię. Im więcej problemów, tym więcej smutku. Im więcej smutku, tym więcej problemów. To się nawarstwia.

Dopiero kiedy człowiek odwróci swoja uwagę w zupełnie inną stronę, kiedy zacznie widzieć dobro, to tego dobra pojawia się w jego życiu jeszcze więcej. Można zacząć od malutkiej iskierki, bo nawet mała iskra jest w stanie wzniecić potężny płomień. Bo nawet mała iskra jest w stanie rozpalić ogromne ognisko. Dlatego takie ważne jest, żeby nauczyć się odnajdywać w sobie taką iskrę, która dostrzega dobro nawet w czymś zupełnie malutkim.

Kiedy widzicie dobro, kiedy dostrzegacie je całą swoją istotą i kiedy wszystkie komórki waszego ciała uśmiechają się w stronę tego dobra, wówczas przyciągacie kolejne dobre zdarzenie, kolejną piękną sytuację. Kolejne piękne spotkanie, wspaniałych ludzi, cudowne istoty, cudowne doświadczenia. Im więcej tych dobrych wydarzeń, tym więcej w was radości. Im więcej w was radości, tym więcej dobrych wydarzeń.

I tak oto dochodzicie do punktu, w którym doświadczacie niemal wyłącznie dobra. I mówicie sobie: życie jest dobre. I to jest prawda. To jest rzeczywiste stwierdzenie faktu, jakiego dotykacie w swoim podążaniu przez życie. Oto najprostszy sposób, aby zmienić swoje życie na lepsze. Trzeba zacząć jak zawsze od postawienia pierwszego kroku. Czasem małymi krokami dojdzie się do celu szybciej niż dużymi, ponieważ małe kroki wymagają mniejszego wysiłku. Im mniej nakładu energetycznego, tym na dłużej starcza wewnętrznej mocy.

Można więc każdego dnia poświęcić piętnaście minut, by poczuć w sobie dobro wszechświata i całej boskiej natury. Można skupić uwagę na tym, co piękne w życiu i w doświadczeniu. Można to wymieniać. Można też skupić się na samym sobie i wyliczać wszystkie swoje pozytywne cechy, swoje sukcesy, osiągnięcia, wszystkie dobre wydarzenia, które kształtując człowieka czynią go tak wspaniałą istotą.

Czasem wystarczy jedno spotkanie, rozmowa, serdeczne podejście, przytulenie, poświęcenie uwagi. Czasem wystarczy posłuchać muzyki i zatańczyć do niej. Czasem wystarczy obejrzeć dobry film albo pójść na spacer i przytulić się do ukochanego drzewa. Zaufajcie, że dziesięć minut dobrej wibracji jest w stanie odwrócić waszą energetykę o 180 stopni i uczynić dzień dobrym, pięknym i szczęśliwym.

A im więcej takich dni w doświadczeniu człowieka, tym szybciej człowiek będzie umiał szczerze powiedzieć: moje życie jest dobre i pełne radości. Na tym polega sztuka życia, by wybierać takie drobne radości, by dostrzegać promienie słońca, by zauważać ludzkie uśmiechy i składać z nich potężną siłę, która zmienia całą istotę ludzkiego życia i zabarwia to życie najpiękniejszymi kolorami. Życie jest dobre. Wystarczy otworzyć się na to, wykonać gest i pozwolić, by dobro wypełniło każdą chwilę ludzkiego bytu.

(spisała Bo Andrzejewska –  październik 2022)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu