Anioł Harmonii

Anioł Harmonii to jeden z ważniejszych Aniołów, z których pomocy korzystamy każdego dnia, jeśli tylko pamiętamy o jego obecności. Odpowiada on za oczywistą równowagę w nas i wokół nas. Podpowiada, by dbać o własne emocje i rozumieć, że są przede wszystkim drogowskazem prowadzącym do rozwoju. Nie powinniśmy im się poddawać i pozwalać, by nami rządziły. Istnieją w naszym życiu, by nas zachęcać do pracy nad sobą, a nie po to, by niszczyły nasze ciała chorobami.

Warto rozwijać w sobie zaufanie do wszechświata i Najwyższego Źródła właśnie po to, by dostrzegać i odczuwać całym sobą otaczająca nas harmonię. Wszystko jest dokładnie takie, jakie być powinno. Nawet wtedy, kiedy spotyka nas cos przykrego, oznacza jakąś ważną lekcję, której musimy się nauczyć, bo tak zaplanowała nasza dusza. Nie warto zatem wchodzić w emocje i stawiać opór temu, co nas spotyka.

Anioł Harmonii przypomina ponadto, aby pozostawać w równowadze w różnych sferach życia. Powinniśmy na przykład pilnować zasady dawania i brania, ponieważ bywa ona kluczowa dla naszych związków. Jeśli tę zasadę rażąco naruszamy, nasze małżeństwo może się rozpaść. Powinniśmy też dbać o wymianę energetyczną, ponieważ ta z kolei zasada tworzy w nas określony wzorzec: prosperowania lub ubóstwa, jeśli tylko dajemy nie umiejąc przyjmować. Podobnie równoważymy rozsądek z humorem, pracę z odpoczynkiem, obowiązki z przyjemnością itd.

W różnych taliach różnie się nazywa. Może być Aniołem Harmonii, Równowagi lub Balansu. Czasem skupia się głównie na emocjach podkreślając w nazwie Równowagę emocjonalną, ponieważ ten temat najczęściej się pojawia w naszej codzienności. Taka karta zapowiada sytuację, która postawi nas przed emocjonalnym wyzwaniem. Jednak z całą pewnością nie będzie od nas wymagać tłumienia emocji, lecz mądrego zarządzania nimi.

Anioł Równowagi zachęca do pracy z emocjami w taki sposób, by one w żaden sposób nam nie szkodziły. Przypomina, że stan zdrowia jest bezpośrednim wynikiem tego, jak radzimy sobie ze stresem. Dlatego warto nauczyć się dystansować i rozumieć zachodzące zjawiska w sposób w pełni dojrzały. Podpowiada też, że systematyczna medytacja, ćwiczenia oddechowe oraz inne (np. joga czy specjalnie dobrane ćwiczenia psychologiczne) pomagają zachować równowagę w ciele.

Zaufanie do wszechświata i świadomość harmonii, która nas otacza powinny być punktem wyjścia w naszym życiu. Daje nam to wewnętrzny pokój i poczucie szczęścia. W ten sposób rozwijamy w sobie boskość i dajemy sobie prawo do prawdziwego rozwoju. Nie ma bowiem żadnego rozwoju, jeśli chcemy poprawiać świat i zmieniać go na inny. Takie podejście oznaczałoby, że nie widzimy i nie rozumiemy harmonii. Możemy zmieniać tylko siebie na lepsze oczywiście.

Często nasze przekonania i działania stają w sprzeczności ze świadomą teoretyczną wiedzą. My sami wypadamy z harmonii wszechświata wtedy, kiedy np. chcemy „walczyć o pokój” nie rozumiejąc, że pokój wykreujemy tylko stworzeniem pokoju w sobie. Nie można walką przyciągnąć czegoś, co jest jej zaprzeczeniem. Lustro wszechświata odbija dokładnie to, co jest w nas. Dlatego właśnie warto rozwijać w sobie harmonię. Wówczas i w świecie wokół nas zapanuje pełna równowaga.

AFIRMACJE Anioła Harmonii:

Moje ciało jest zdrowe i zrównoważone.

Moje komórki regenerują się i odnawiają samoistnie.

Jestem spokojny i zrelaksowany.

Wiem, że cały wszechświat pozostaje w harmonii, a ja jestem jego częścią.

Regularnie ćwiczę i medytuję, aby wypełnić siebie harmonią.

——————————————-

KAMIEŃ Anioła Harmonii proponowany przez Margaret Ann Lembo: Chryzokola

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu