Uzdrawianie

Uzdrowienie to moc, którą w praktyce posiada każdy człowiek. Nie każdy jednak potrafi się na nią otworzyć i nie każdy korzysta z dostępu do niej. Ludzie mają w sobie wszystko. Mają w sobie dar radości, kochania, poczucie szczęścia, bezpieczeństwa, wolności, dobroci, życzliwości i wszystkie inne jakości, jakie tylko mogą sobie wymarzyć. Natomiast to od ludzi zależy, czy wybiorą te jakości i czy potrafią je w sobie rozwinąć.

Potencjał ma każdy bez wyjątku, ponieważ są to jakości, które przynależą do każdego  człowieka. To nie jest jak wybrany talent, który polega na tym, że ktoś ma piękny głos, by śpiewać. Albo ktoś ma zdolności manualne i rzeźbi. Albo ktoś ma talent plastyczny i maluje obrazy, które wyglądają jak zdjęcia. Uzdrowienie podobnie jak miłość, dobroć, czy poczucie wolności należy do każdego człowieka. I jest to coś, co można w sobie odnaleźć  i rozwinąć. Poprzez portal serca człowiek ma dostęp do tych właśnie jakości, które są charakterystyczne dla człowieczeństwa.

Uzdrawianie siebie jest umiejętnością wpływania mocą serca na fizyczne komórki ciała. Poprzez moc umysłu, czyli przez pozytywne nastawienie, przez radość, przez optymizm, przez pilnowanie swojej świadomości, aby zawsze podążała szlakiem wysokiej częstotliwości energii. Pogodny nastrój, pozytywne myśli, radość, to sprzyja zdrowiu. Ale musi być ciągłe. To już udowodniła nauka, to nic nowego. Kiedy człowiek jest w dobrym nastroju, kiedy jest zadowolony i pogodny, to jego komórki funkcjonują prawidłowo. Gdyby człowiek mógł być w takim stanie permanentnie, wówczas nigdy by nie zachorował. Choroba pojawia się wtedy, kiedy człowiek wypada z harmonii i wypełnia się negatywnymi emocjami, kiedy jest w stresie i w żalu lub gniewie. Uzdrowienie zatem to przywrócenie harmonii. W drobnych dolegliwościach można to zrobić bardzo łatwo. Wystarczy odnaleźć chorobowy wzorzec i przywrócić go do normy, naprawić go, zastąpić wzorcem pozytywnym.

Ale uzdrowienie to coś więcej. To umiejętność gospodarowania energią przez prawidłowy oddech, przez systematyczną medytację, przez praktykowanie takich metod jak Reiki lub Dwupunkt, przez kontakt z naturą i częste spacery. Na stan zdrowia wpływa też picie dużej ilości wody, właściwa ilość snu, pozytywne nastawienie i wiele więcej. Uzdrowienie  polega między innymi na tym, by wprowadzić do swojego życia te wszystkie czynniki – świeże powietrze, natura, ruch, woda, sen, Reiki, optymizm, radość… itd.

Można też uzdrawiać innych i chociaż dostęp do tego ma każdy człowiek, to istnieją osoby, które są bardziej predystynowane, utalentowane do takiego działania. Są ludzie, którzy przychodzą na świat z talentem przekazywania i regulowania energii u innych. Bardzo często spontanicznie stają się bioenergoterapeutami, ponieważ zauważają swój pozytywny wpływ na samopoczucie innych.  Ale są też tacy ludzie, którzy nie zwracają na to uwagi, nawet nie są świadomi tego, że taki dar posiadają. Ale jeśli zauważą, mogą to w sobie rozwinąć.

Są też metody pracy z energią. Np. taka metoda jak Reiki. Ktoś zainicjowany w Reiki może uzdrawiać innych, czyli może pomagać innym w uruchamianiu uzdrawiającej energii. Natomiast warto wspomnieć, że jest to tylko pomoc, impuls. Jest to jak inspiracja, popchnięcie człowieka na właściwą ścieżkę. Natomiast ta prawdziwa droga zależy tylko od osoby zainteresowanej. Można próbować uzdrowić kogoś innego, ale nie uzdrowi się go, jeśli on nie podejmie tego działania i nie pójdzie tą energetyczną drogą.

Dlatego właśnie kiedy uzdrowiciel uzdrawia ludzi, to część wraca do zdrowia, a część nie. Nadrzędną zasadą na Ziemi jest wolna wola. Człowiek musi chcieć wyzdrowieć. Jeśli naprawdę chce, to może uzdrowić siebie sam. Ale oczywiście może skorzystać z pomocy praktyka Reiki czy innego specjalisty, to przyspieszy proces wracania do zdrowia.

Mówimy tylko o uzdrawianiu, nie o leczeniu. Nie mówimy tutaj o medycynie, która odgrywa w życiu ludzi istotną rolę. Wpływ medycyny na ciało fizyczne jest niezaprzeczalny i oczywisty. Jednak na pewno warto odkrywać w sobie swoje zdolności do uzdrawiania tak, aby stopniowo, krok po kroku odchodzić od tego, co w medycynie jest najtrudniejsze. Medycyna jest potrzebna i lekarze również, ponieważ nawet mając największe zdolności energetyczne na chwilę obecną człowiek nie jest w stanie siłą umysłu np. złożyć sam złamanej nogi. Potrzebny jest do tego lekarz. Człowiek nie jest w stanie umysłem ustawić uszkodzonego kręgosłupa, może tylko zmniejszyć stan zapalny w tym miejscu, które zostało nadwerężone.

Zatem medycyna powinna płynnie współpracować z uzdrawianiem energią i powoli, powoli przygotowywać się na to, co nadejdzie. Na Ziemi wiele się zmienia. Ludzie się rozwijają, podnosi się energia i niebawem ludzie będą umieli uzdrawiać się sami bez medycyny. Energia zmierza w tym kierunku. Rozwój także. Im wyższy rozwój duchowy człowieka, tym łatwiej uzdrawia siebie i innych. W tę stronę zmierza Ziemia i jej mieszkańcy. Warto poświęcić temu uwagę i dokładać starań w rozwoju wewnętrznym.

(spisała Bo Andrzejewska – lipiec 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu