To co ważne dzisiaj, to pamiętać, że pewne prawdy i pewne jakości są ponadczasowe. Nawet wtedy, kiedy dużo mówi się o wzrastaniu energetycznym Ziemi, kiedy odkrywa się coraz to nowe historie na temat zmian we wszechświecie, na temat zmian w rozwoju planety oraz na temat zmian we wzrastaniu ludzkości – nawet w takim czasie pewne rzeczy pozostają niezmienne. I tych jakości nie można pominąć na ścieżce wewnętrznego wzrastania, ponieważ sa one kluczowe dla każdego człowieka.

Każda dusza schodzi tutaj na Ziemię po miłość bezwarunkową do samej siebie. Każdy człowiek ma za zadanie nauczyć się kochać siebie, ponieważ tylko poprzez kochanie siebie może tak naprawdę i do głębi kochać innych ludzi, kochać inne istoty, a także kochać wszechświat, kochać boskość, kochać każdą energię, którą do kochania wybierze. Bez miłości do siebie to niemożliwe, ponieważ człowiek musi najpierw urzeczywistnić określoną jakość, aby mógł nią promieniować na innych.

Drugą bardzo ważną rzeczą, po którą schodzi tutaj dusza, jest radość życia. To umiejętność patrzenia na wszystko z dystansem, z humorem, ze śmiechem. To umiejętność rozjaśniania każdej chwili poprzez pozytywne podejście do życia, poprzez lekkość w podejściu, w odbiorze, w reakcji na to, co się wydarza. Nawet wtedy, kiedy sytuacja wydaje się skomplikowana. Lekkość i radość są prawdziwą naturą każdego człowieka. Tę naturę trzeba tylko w sobie odkryć. Ta właśnie jakość pozwala człowiekowi przyciągać do swojego życia więcej dobrych wydarzeń i kształtować w sposób pozytywny zarówno swoją rzeczywistość, jak i rzeczywistość wokół siebie.

Trzecią bardzo ważną jakością, po którą człowiek przychodzi na Ziemię, jest dar wybaczania. To prawdziwe katharsis, dzięki któremu można uwolnić stare karmiczne długi. Dzięki wybaczeniu można zerwać stare energetyczne łańcuchy, który nie pozwalają na szczęście, na miłość, na zdrowie, na udany związek, na błogosławieństwo dobrego życia. Zerwanie tych łańcuchów jest zależne wyłącznie od wolnej woli człowieka, który będzie umiał w odpowiednim czasie nie tylko powiedzieć: “wybaczam”, ale poczuć je w sobie.

Pełne wybaczenie jest procesem, który zachodzi na poziomie energetycznym czującej istoty. Pełne wybaczenie to coś więcej niż okrągłe ładne zdania. To coś więcej niż gry. Pełne wybaczenie to rozumienie na wszystkich poziomach, że każda dusza jest święta, że każda dusza jest jasna, że każda dusza pochodzi z Najwyższego Źródła. I jedyne czym dusze różnią się tutaj na Ziemi, to programy, które zostały wybrane indywidualnie dla każdej z nich przed kolejnym wcieleniem. Te programy mogą być programem kata lub ofiary. Zawsze jednak są dobrowolne.

Ważne, by nie tylko zrozumieć, ale poczuć całym sobą, że w grze w życie nie ma wygranych i przegranych, nie ma katów i ofiar, że nie ma w tej grze winnych lub niewinnych. Wszystkie dusze jednakowo dążą do Światła. Wszystkie dusze mają swój boski rodowód. Wszystkie dusze są pod tymi względami jednakowe. Żadna nie jest lepsza od drugiej. Pełne zrozumienie tego zjawiska, to uświadomienie sobie, że nie ma czego komu wybaczać. I to jest prawdziwym odpuszczeniem, które zrywa karmiczne łańcuchy.

(spisała Bo Andrzejewska – grudzień 2023)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 604
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu