Bardzo często okazuje się, że u trzech różnych numerologów wychodzą nam zupełnie inne liczby. Zwłaszcza liczby Imienia. Czy to znaczy, że robią błędy w obliczaniu? Otóż nie. Okazuje się, że różni ezoterycy stosują różne systemy liczenia. Główne różnice zawierają się w danych pobieranych do opracowania portretu, odmiennych podziałach na samogłoski i spółgłoski oraz wzorach wyliczania danych. Bez względu na to, wszystkie pokazują sensowny obraz badanej osoby, bowiem wraz ze zmianą liczenia, zmienia się także interpretacja lub rodzaj pobranych danych. Warto zatem pamiętać, aby wybierając jedną z metod, ściśle przestrzegać dotyczących jej reguł. Jeśli weźmiemy sposób obliczania z jednego systemu, rodzaj danych z drugiego, a interpretację z trzeciego, to efekt może być szokujący… Ponieważ poznałam wszystkie metody i z każdą z nich pracowałam przez jakiś czas, mogę zapewnić, że wszystkie doskonale sprawdzają się w praktyce. Poniżej przedstawiam kilka różnych szkół numerologicznych najczęściej spotykanych w Polsce, z zaznaczeniem najistotniejszych różnic.

 

  1. Szkoła Gladys Lobos.

Ta znana Hiszpanka zajmuje się numerologią od ponad 35 lat. To ona pierwsza na bazie własnych doświadczeń wprowadziła możliwość zmiany niekorzystnej wibracji poprzez dodanie nowych imion.

samogłoski:         A – E – I – O – U

spółgłoski:     jak w języku polskim + litera Y  (warto zauważyć, że litera Y w językach zachodnich funkcjonuje jako spółgłoska, jest bowiem czytana jak “j”, w naszych polskich realiach jest to jednak zdecydowanie samogłoska)

dane:    wszystkie imiona i nazwiska kiedykolwiek wpisane do jakichkolwiek dokumentów (imiona z bierzmowania, imiona duchowe, nazwiska panieńskie kobiet, po każdym mężu, bez względu na ilość zawartych małżeństw, każde nazwisko sprzed zmiany itd.)

rok własny:     suma Liczby Urodzenia i danego roku

oblicza i interpretuje:    Liczbę Urodzenia, kombinację z Imienia (wnętrze, zewnętrze, cele życiowe), podpis, cykle życiowe (roczne i miesięczne), cykle karmicznej ewolucji, potencjał (nadmiar i niedobór wibracji w Imieniu).

 

 

  1. Szkoła Heleny Wildy-Kowalskiej

Jedna z najbardziej znanych polskich numerolożek. Pracuje od szeregu lat, opierając się na tradycji Kabały. Jest przeciwna zmianom numerologicznym. Uważa je za ingerencję w karmę.

samogłoski:    A – E – I – 0 – U  – Y + J

spółgłoski:   pozostałe litery

dane:     imiona i nazwiska wpisane w dowodzie

rok własny:    rok uniwersalny + dzień i miesiąc urodzenia

oblicza i interpretuje:   Liczbę urodzenia, kombinację z Imienia (dążenie duszy, zewnętrzny aspekt osobowości, wyraz własny), jakości i żywioły, znaczenie liter, liczbę babilońską, kąt ekscentryczności, cykle życiowe i wierzchołki (punkty zwrotne), siły karmiczne, liczby karmiczne, tranzyty.

 

  1. Szkoła Włodzimierza H. Zylbertala

Ten znakomity humanista i psycholog opracował własny system obliczeń opierając się na doświadczeniach z własnej praktyki. Jest autorem programu komputerowego “Numeri Babilonii”

samogłoski:    A – E – I – O – U – Y

spółgłoski:   pozostałe litery

dane: imiona i nazwiska wpisane w dokumentach (nazwiska panieńskie do mniej więcej pięciu lat po ślubie)

rok własny:     rok uniwersalny + dzień i miesiąc urodzenia

oblicza i interpretuje:  Liczbę urodzenia, kombinację z Imienia (pragnienie duszy, forma realizacji, cele życiowe), podpis, kąt ekscentryczności, liczby karmiczne (królestwa indywidualne, społeczne, duchowe), cykle życiowe, punkty zwrotne, liczbę babilońską, liczbę mistyczną, tranzyty, prognozę 9-chi.

 

  1. Szkoła Nataszy Czarmińskiej

Była autorką audycji radiowych i publikacji prasowych na temat numerologii. Napisała przepiękną książkę pt. “Liczby losu” – nowe wydanie nosi tytuł: „Liczby Losu a wolność wewnętrzna”. Niestety nie żyje już.

samogłoski:   A – E – I – O – U

spółgłoski:    jak w języku polskim + litera Y

dane:     imiona i nazwisko zapisane w akcie urodzenia, dodatkowo analiza po zmianie nazwiska (np. po ślubie)

rok własny:    rok uniwersalny + dzień i miesiąc urodzenia

oblicza i interpretuje:   Liczbę urodzenia, kombinację z Imienia (liczba duszy, realizacja intymna, ekspresja), cykle życia i punkty zwrotne, liczby karmiczne, potencjał (nadmiar i niedobór wibracji w Imieniu).

Wymienieni wyżej numerolodzy pracują z systemem pitagorejskim (greckim), czyli przypisują literom alfabetu kolejne liczby od 1-9.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A

J

S

B

K

T

C

L

U

D

M

V

E

N

W

F

O

X

G

P

Y

H

Q

Z

I

R

 

Są też numerolodzy (np. Wojciech Jóźwiak), którzy pracują według systemu hebrajskiego (kabalistycznego) – w którym istnieje tylko 8 wibracji.

 

1 2 3 4 5 6 7 8
A

i

j

Q

Y

B

k

r

 

C

g

l

s

D

m

t

E

h

n

u

v

w

x

o

z

f

 

 

Jak widać, tych dwóch sposobów liczenia absolutnie wymieszać nie można. Wyniki obliczane metodą grecką oraz wyniki liczone systemem hebrajskim są zupełnie różne. Dlatego może się zdarzyć, że dowolne imię u dwóch różnych numerologów ma całkowicie odmienne wibracje.

Jeśli nauczyłeś się u kogoś numerologii i chcesz pójść na kolejny kurs lub chcesz kupić książkę do numerologii, sprawdź najpierw z jakim systemem będziesz miał do czynienia.

Ja pracuję z systemem Gladys Lobos. Dlatego wszystkie podane w innych tekstach wyliczenia i wnioski są oparte właśnie na tej metodzie.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 607
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu