Strachy i lęki

Lęk jest przeciwieństwem miłości. Lęk pokazuje te wszystkie miejsca w człowieku, w których zabrakło kochania. Lęk jest przede wszystkim objawem dużego spadku energii. Wszędzie tam, gdzie pojawia się lęk, jest wyznacznik i konieczność pracy nad sobą, konieczność wypełnienia pewnych przestrzeni w ciele duszy i umyśle miłością. Lęk pokazuje te punkty w człowieku, które domagają się uwagi, ponieważ w istocie każdy człowiek jest całkowicie bezpieczny.

Punktem wyjścia do szczęśliwego i pełnego miłości życia jest świadomość swojej boskiej natury i świadomość bycia Światłem. Światłem, w którym rozpuszczają się wszystkie horrory, straszydła i wszystkie przerażające zjawiska. Światło potrafi rozjaśnić mrok, taka jest jego natura. W obecności Światła mrok po prostu najzwyczajniej znika. Właśnie dlatego świadomość bycia Światłem, emanowanie tym Światłem na wszystko, pozwala człowiekowi poczuć swoją ogromną boską moc. Pozwala mu zrozumieć, że lęk jest iluzją.

Jednak ta iluzja istnieje i dokucza. Zabiera zdrowie. Ta iluzja utrudnia też fizyczne życie w materialnej rzeczywistości, ponieważ właśnie z lęku rodzą się też wszystkie inne emocje nazywane negatywnymi. Kiedy człowiek się boi, pojawia się w nim gniew, zazdrość i zawiść, pojawia się w nim ból i rozpacz oraz każde inne emocjonalne cierpienie. Wszystkie te cierpienia są pochodnymi strachu. Strach mówiąc najkrócej jest zapominaniem, że człowiek w swojej prawdziwej istocie jest miłością i Światłem.

Można też zauważyć, że aby zlikwidować lęk, wystarczy uświadomienie sobie istnienia miłości i Światła, które wypełniają prawdziwa istotę człowieka. Wystarczy zamknąć oczy na chwilę i poczuć. Poczuć w sobie to Światło. Poczuć miłość. Przywołać je, rozprzestrzenić na całą swoja aurę, wypełnić się na poziomie wszystkich komórek miłością i Światłem. I lęk zniknie tak szybko, jak się pojawił. Czasem może to być fizycznie trudne do zrobienia dlatego, że pomiędzy miłością a strachem jest bardzo duża różnica wibracyjna. Innymi słowy – trzeba najpierw podnieść sobie energię, a dopiero później można poczuć tę własną świetlistą i pełną kochania naturę.

Doskonałym narzędziem, które pomaga usunąć lęk i zastąpić go Światłem, jest każda metoda podnosząca wibracje. Najprostszą techniką jest praca z energią Reiki. Wystarczy uruchomić przepływ i zanurzyć się w tym przepływie, a wibracja zaczyna się podnosić, co ułatwia odczuwanie Światła i miłości. To ułatwia też rozświetlanie swojej prawdziwej  istoty. Oczywiście są też inne metody. Każda, która podnosi energię, jest dobra. Na przykład taka jak wymienianie wszystkich rzeczy, które się kocha albo wszystkich, za które jest się wdzięcznym. Przynoszą dobre efekty.

Można też włączyć muzykę i zatańczyć. Taniec zmienia energetykę. Można przeczytać kawałek dobrej książki. Można porozmawiać z człowiekiem, który ma wysokie wibracje. Metod jest bardzo dużo. Ważne, aby każdy znalazł coś skutecznego dla siebie. Nawet wejście na krótki czas w Kroniki Akaszy może okazać się wspaniałym lekarstwem na mrok płynący z niskich wibracji. Kiedy zniknie mrok, zniknie także lęk. Kiedy pojawi się Światło i miłość, pojawi się też spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pojawi się też poczucie przynależności do pięknego i pełnego kochania wszechświata.

(spisała Bo Andrzejewska –  sierpień 2022)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 616
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu