Kreacja

Potężna zdolność człowieka do kreowania rzeczywistości jest często niedoceniania przez ludzi. Ludziom wydaje się, że muszą mieć jakieś specjalne talenty, kończyć jakieś kursy, nabywać umiejętności, techniki i stosować bardzo skomplikowane metody, aby wykreować w swoim życiu rzeczy wielkie i ważne dla nich. Kwestia wielkości i ważności jest zawsze umowna. To, co dla jednego może być czymś niesamowicie trudnym i poważnym, dla drugiego jest bez znaczenia i odwrotnie. O tym też warto pamiętać, że każdy człowiek ma inne priorytety, dlatego każdy zupełnie inne cele wybiera sobie do realizacji.

Zdolność kreacji, stwarzania rzeczywistości jest prostsza niż komukolwiek się wydaje. Polega ona wyłącznie na umiejętności dostrojenia mocy swoich myśli. Te myśli nie mogą być przelotne, nie mogą być afirmacją, która bardziej wydaje się być wmawianiem sobie czegoś, w co się nie wierzy niż istotnym poglądem. To, co stwarza rzeczywistość, to pewna określona nić wibracyjna, która łączy mental z centrum ludzkiej istoty. Ta nić może być ogólnie określona jako pewien pogląd, wiara lub przekonanie o czymś.

Jeśli człowiek mówi: „jestem zdrowy” czy „tworzę dobrobyt i wiem, że za pewien czas będę miał nowy dom i samochód, osiągnę ten cel” – i jest to dla niego zupełnie oczywiste, wówczas rozpoczyna się proces tworzenia. Jest to budowanie świetlnej struktury, o której już wspominaliśmy. Ta świetlna struktura powstaje wtedy, kiedy człowiek świadomie skupiając uwagę zasila tą uwagą wibrację. Ludzka myśl, ludzka uwaga jest bardzo silną energią, która może wzmocnić to, czemu jest dawana. Zatem jeśli człowiek ogniskuje swoją uwagę na określonym poglądzie, utwierdza się w nim, zakotwicza go w centrum swojej istoty, również na poziomie podświadomym, wówczas tworzy się właśnie taka mocna energetyczna nić, która przyciąga do człowieka to, czego pragnie, co sformułował, to na czym się skupił.

Rzecz jasna człowiek posiada w sobie też rozmaite blokady, które tworzą dysharmonię między tą wewnętrzną nicią a innymi pobocznymi wątkami. Jeśli ktoś tworzy nić niosącą moc posiadania jakiejś rzeczy, np. samochodu czy domu, a jednocześnie ma w sobie drugą nić o znaczeniu „nie zasługuję, nie potrafię, nie mogę”, wówczas te nici się wzajemnie plączą i niwelują swoją siłę. To powoduje, że człowiek, który wierzy w coś i powtarza jakieś określone przekonanie, nie osiąga swojego celu, ponieważ na drodze stoją mu takie przeszkody, jak niskie poczucie wartości, brak wiary w siebie czy inne szkodliwe wzorce mentalne lub emocjonalne.

Dlatego też ważna jest praca wielopoziomowa, również praca z uzdrawianiem wzorców, które mogą blokować kreowanie rzeczywistości w takiej formie, w jakiej człowiek tego pragnie. Warto w każdym razie mieć świadomość, że można wiele osiągnąć, stworzyć i nie wymaga to wcale skomplikowanego działania. Wystarczy pokochać siebie. Miłość do siebie znosi wszystkie blokady, które człowiek poustawiał na drodze świadomego wykreowania dobrobytu i takiego życia, które sprawia, że staje się osobą szczęśliwą i spełnioną.

(spisała Bo Andrzejewska –  luty 2022)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu