Dbałość

Moc i zdrowie biorą się z dbałości o siebie. Większość ludzi uważa, że skoro rozwój duchowy jest kluczowy i skoro energia ludzkich myśli kształtuje ciało – co jest już udowodnione – to praca na poziomie materialnym nie ma żadnego znaczenia. Tymczasem wszystko jest ważne. Na poziomie fizycznym bardzo istotna dla stanu zdrowia jest na przykład dieta, ponieważ to, co przyjmujecie, co spożywacie, kształtuje Wasze komórki. Pamiętajcie proszę, że żywność posiada również energię i to energia jest kluczowa.

Chociaż na poziomie mentalnym wydawać by się mogło, że nie ma znaczenia, co człowiek spożywa, to na poziomie energetycznym i duchowym każdy pokarm wnosi do pola energetycznego człowieka określoną jakość energetyczną. Właśnie dlatego tak często mówi się o tym, by zrezygnować z potraw o ciężkiej energii. Z jednej strony odrzucenie mięsa jest przede wszystkim wyrazem współczucia wobec innych istot czujących, jakimi są zwierzęta. Ale z drugiej strony spożywanie mięsa wprowadza do pola energetycznego ciężkie wibracje, które utrudniają podnoszenie wibracji i utrzymanie zdrowia.

Warto pamiętać, że człowiek ewoluuje, każdy w swoim tempie. Dlatego każdy w innym czasie może być gotowy do tego, by odstawić pokarm o ciężkiej energii. W pewnym okresie swojego życia niejeden człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez pokarmów mięsnych. Miejcie zrozumienie dla tych wszystkich, którzy jeszcze spożywają większe lub mniej ilości mięsa, ponieważ ich energetyka nie jest jeszcze dostosowana do specyficznych wibracji lżejszych potraw.

To, co ważne dla zdrowia, to dbałość o ciało pod każdym względem. Ciało fizyczne wymaga wypoczynku, dlatego istotne jest, aby spać wystarczającą ilość godzin, aby tworzyć równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. A wreszcie ogromnie ważne jest, aby wprowadzać do swojego pola energetycznego jak najwięcej wysokich wibracji poprzez śmiech, poprzez  radość, poprzez zabawę, poprzez ruch i taniec, poprzez uprawianie sportów, a także poprzez kontakt z przyrodą. Przez spacery, świadome spacery – jeśli to możliwe – boso po ziemi. Poprzez przytulanie się do drzew. Poprzez zanurzanie się w wodzie i kontakt z żywiołem wody, który oczyszcza Wasze ciała subtelne.

A zatem dbałość o ciało fizyczne to także kontakt z naturą, ale to także wprowadzanie do swojego życia jak najwięcej wysokich wibracji. To wszystko, co wpływa na Wasze pole energetyczne wpływa też na Wasze ciało. Jeśli ktoś spędza czas na kontemplacji piękna, na medytacji i zachwycie naturą, wprowadza do swojego ciała więcej wysokich korzystnych dla siebie wibracji. Podobnie jak ten, kto pracuje w dowolny sposób, ale skupia się na tym, by wypełniać siebie świadomie radością i pięknem. Podobnie jak ten, kto skupia się na tworzeniu lub podziwianiu rzeczy pięknych, kto zajmuje się artystyczną twórczością lub ma kontakt z tym, co ma walor artystyczny i unosi duszę, wypełniając człowieka zachwytem. To wszystko są istotne czynniki, które wpływają na jakość fizycznego ciała.

Stan zdrowia jest wynikową wielu czynników, które nawzajem się uzupełniają. Zdrowe życie, to życie wypełnione pięknem, radością, miłością do natury. Ale też życie, w którym człowiek wypełnia się miłością do samego siebie, kocha każdą komórkę swojego ciała i dba o swoje ciało poprzez odpowiedni sen i dostarczanie ciału wartościowego pożywienia. I oczywiście – jak najwięcej miłości. Miłość równoważy, harmonizuje i uzdrawia. Kochajcie. Jak najwięcej kochajcie.

(spisała Bo Andrzejewska – kwiecień 2023)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu