Co to jest Reiki?

REIKI z definicji to japoński system uzdrawiania oparty na tradycyjnej metodzie przekazywania energii. Energia „Ki” oznacza uniwersalną moc życia. Słowo to jest podobne znaczeniowo do słowa „Prana”, „Mana”, „Duch św.”, „Baraka”, „Telesma”, „Chi”… Uosabia wszechogarniającą siłę Wszechświata, która zasila i ożywia wszystkie istnienia. Jest energią twórczą, budującą, wypełniająca Światłem, napełniającą radością, otwierającą na duchowy wymiar naszego życia. REIKI nie może nikogo skrzywdzić ani zranić, jest bowiem Światłem, bezwarunkowa miłością i czyni tylko Dobro.

Sens i działanie REIKI trudno zamknąć w słowa, gdyż jest ona ponad nimi. Jest jak dotknięcie i błogosławieństwo Najwyższej Siły. Nie ogranicza się do funkcjonowania jako metoda naturalnego uzdrawiania, ponieważ jej zasięg jest o wiele głębszy. Przyjęcie inicjacji REIKI pozwala Ci zobaczyć i odczuć świat jako wielowymiarowe skupienie energii. Jest to najdoskonalsza znana mi metoda zjednoczenia ciała, umysłu i Ducha, stymulująca człowieka do wewnętrznego rozwoju.

Techniczne zasady wykonywania zabiegów Reiki zna każdy, kto interesuje się tym tematem. Większość książek skupia się na przedstawianiu układów rąk podczas zabiegu, co paradoksalnie nie jest nam do niczego potrzebne. Gdziekolwiek położymy dłonie, energia popłynie, wzmacniając zdolności immunologiczne organizmu i uruchamiając w ciele proces powrotu do pełnej harmonii. Uzdrawiająca zdolność Reiki stanowi zaledwie znikomy procent jej wspaniałych właściwości, lecz oczywiście tych najbardziej spektakularnych, ponieważ wyraźnie widocznych. Tymczasem działanie tej pięknej energii na nasze ciała subtelne jest niezwykle silne i wręcz nawet zaskakujące. Inicjowani w Reiki doświadczają wyostrzenia zmysłów. Słyszą wyraźniej, widzą lepiej, odczuwają każdą ścieżkę energetyczną w swoim ciele. Czasem nawet dostrzegają inne płaszczyzny istnienia – aurę ludzi, roślin i zwierząt, jakieś zazwyczaj niewidzialne byty i duchy. Bardzo wzmacnia się również intuicja i odbieranie pozazmysłowe.

Przede wszystkim jednak systematyczna praca z Reiki i tzw. „bycie w przepływie”, powoduje znaczący wzrost na płaszczyźnie wewnętrznej. Niektórzy nazywają to „przyśpieszeniem”. Energia poszerza naszą świadomość i pozwala inaczej pojmować wszystko, co nas otacza. Zaczynamy rozumieć sens naszego istnienia oraz dostrzegać Światło w drugim człowieku. Uwrażliwiamy się na głos naszej duszy i spontanicznie realizujemy nasz karmiczny program. Zmienia się nasz wgląd w całość życia, a w ślad za tym pojawia się potrzeba sublimowania naszych działań. Bez zaprzeczania oczywistej logice materii, szukamy niewidzialnego, acz wyczuwalnego śladu Ducha, zarządzającego wszystkim co jest. Z ponadświetlną prędkością zmierzamy do Oświecenia.

Reiki chroni. Wie o tym każdy praktykujący reikowiec. Zabezpiecza nas ona przed przykrymi wydarzeniami, niebezpieczeństwami, niemiłymi doświadczeniami czy kradzieżą. Wystarczy poprosić o Reiki, zrobić znak na drzwiach domu lub zostawionym na parkingu samochodzie i jej magiczna siła przykrywa nasz dobytek ochronną czapką niewidką. Kierowca samochodu jadący „w przepływie Reiki”, omija wszystkie niebezpieczeństwa. Choćby największy karambol był na drodze przed nami, Reiki sprowadzi nas na boczną dróżkę lub unieruchomi samochód na 15 minut, aby oszczędzić nam tego, co nieprzyjemne.

Reiki chroni też przed tymi energiami, z którymi nie chcemy mieć do czynienia. Jest ona czystym Światłem. Jeśli wierzysz w Boga, to przyjmij, że jest ona nektarem spływającym z Jego kochającego serca w celu uzdrowienia ludzkości. Jeśli nie wierzysz w Boga – przyjmij, że jest ożywiającą cudowną siłą, która ma za zadanie wyleczyć nas z cierpienia emocjonalnego i wszelkich chorób. Działając wielopłaszczyznowo, usuwa nie tylko różne dolegliwości, ale także przyczyny schorzenia: żal, smutek, urazy i lęki. Likwidując trudne emocje, nie dopuszcza do powstawania nowych wzorców choroby.

Reiki sama w sobie natychmiast po uruchomieniu przepływu podnosi nasz poziom energetyczny, a co za tym idzie także nastrój. Jest prostą i łatwą metodą pozytywnego myślenia i optymistycznego funkcjonowania. Działa zatem również w obszarze psychologicznym, ponieważ zapobiega depresjom i chandrom. Wystarczy krótki zabieg, a świat staje się dobrym radosnym miejscem, w którym chce się żyć.

Reiki prowadzi. Można wejść „w przepływ” i poprosić o przewodnictwo lub pomoc w rozwiązaniu sprawy. W magiczny sposób okoliczności poukładają się w najlepszą dla nas opcję. Wystarczy zaufać, powierzyć się i pójść za głosem swojego serca. Poczujemy wyraźnie, że kiedy podążamy w energii Reiki, ścieżki prostują się pod naszymi stopami. Nie potrzebujemy żadnych amuletów i żadnych talizmanów – mając Reiki, mamy wszystko. Po drugim stopniu, kiedy osiągamy biegłość w zakrzywianiu czasu i przestrzeni, dostajemy do rąk czarodziejską różdżkę, która spełni wszystkie nasze marzenia, o ile są zgodne z drogą naszej duszy. Możemy programować to, co dla nas ważne. Możemy prosić o podpowiedź, jak żyć, jak pracować, jak rozwiązywać kłopoty relacjach.

Jedną z najpiękniejszych właściwości Reiki jest jej Światło, które wypełnia każdego poddanego działaniu tej cudownej energii. Ono niesie tylko dobro. Nigdy nikomu nie szkodzi. Wpływa kojąco i uzdrawiająco na wszystko, co żyje, także na zwierzęta i rośliny. Fakt, że psy i koty ze szczególnym upodobaniem tulą się do naszych wypełnionych energią dłoni wskazuje, że jest to dobra siła. Zwierzęta, będące nieskażoną cząsteczką przyrody, pozytywnie odbierają to wszystko, co jest zgodne z naturą, co ją zasila i uzdrawia. Ich instynkt jest niezawodnym probierzem. Ludzkie obawy przed Reiki wyrastają z kulturowych przekonań, określonego wyznania, ignorancji czy też zwykłej ksenofobii.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do Reiki. Każdy może korzystać z jej dobrodziejstwa, zarówno niemowlęta, jak i kobiety w ciąży czy schorowani staruszkowie. Warto ją przekazywać nawet tym osobom, którym nie można już przywrócić zdrowia, ponieważ Reiki uśmierza ból. Dla umierających odgrywa ona szczególną rolę. Wielokrotnie przekonałam się, że jest taką siłą, która pomaga przekroczyć ten trudny próg niemal bezboleśnie. Jeśli to tylko możliwe, warto przekazywać Reiki człowiekowi, który staje przed jednym z najtrudniejszych momentów – przed końcem swojej fizycznej egzystencji. Nawet ci, którzy wierzą, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią, boją się tej chwili, tak jak każdy z nas boi się nieznanego. Reiki pozwala oswoić ten lęk. Wypełnia Światłem, pokazuje drogę, jednoczy z Najwyższym Źródłem. Jako energia inteligentna nie próbuje w tej sytuacji uzdrawiać fizycznego ciała, lecz jedynie łagodzi ból i skupia się na przeprowadzeniu człowieka na drugą stronę. Umierający, poddawany zabiegowi Reiki odchodzi z uśmiechem.

Jak mówił jeden z moich Mistrzów: „Reiki jest wszystkim i Reiki nie jest wszystkim”. Oznacza to, że REIKI wszystko napełnia, wszystko ożywia, jest dostępna wszędzie w każdym miejscu, jest kroplą Boskości spływająca w nasze dłonie dzięki błogosławieństwu inicjacji. Pojawia się natychmiast, kiedy tylko pomyślimy o niej i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Mając Reiki, mamy wszystko… A jednocześnie Reiki nie zastąpi naszego dotyku, naszego uśmiechu, wiersza dzisiaj napisanego, muzyki, której słuchamy, książki, którą czytamy, dłoni, którą podajemy na stromej ścieżce, kanapki przygotowanej dla dziecka… Reiki nie zastąpi wchodu słońca na plaży i pieszczot morskiej fali w ciepły dzień. Nie stanie się tęczą nad górami, śpiewem skowronka ani też zapachem kwiatów i nagrzanej słońcem trawy. Świat ma w sobie tyle piękna! Oferuje nam mnóstwo cudownych doświadczeń, a Reiki pozwala nam jeszcze intensywniej postrzegać wszystko, cokolwiek pojawia się w naszym istnieniu. Dzięki tej energii wszystko staje się bardziej soczyste, barwniejsze, rozświetlone, słodsze, bardziej rozkoszne i aksamitne. Reiki wyostrza zmysły.

Jesteśmy tutaj na ziemi w konkretnym celu. Każdy z nas ma swój program do zrealizowania i wszyscy zmagamy się z życiem, dotykając materii. Nie uciekniemy od tego, bo każdemu z nas pisana jest Doskonałość, wykreowana poprzez pracę nad sobą i doświadczanie. Reiki jest najlepszym znanym mi narzędziem, które pomaga sprawnie dosięgnąć szczytu swoich możliwości. Jest ono dostępne dla każdego. Nie jest to metoda tylko dla wybranych, albowiem jest to proces uruchamiania w człowieku większej ilości czegoś, co od zawsze w sobie ma. Jest siłą witalną. Jest zwiększoną percepcją. Jest duchową sublimacją postrzegania świata. Jest nauką radości i cieszenia się życiem. Jest też wreszcie rzeczą najbardziej niezwykłą: uruchamianiem prawdziwej twórczej Mocy.

Jest zatem REIKI częścią nas i naszym genetycznym dziedzictwem. Kiedy poddajesz się inicjacji, nie dostajesz czegoś obcego. Nazwa – brzmiące egzotycznie japońskie słowo – została nadana przez dr Mikao Usui, który ponownie odkrył drzemiące od zawsze w człowieku moce samouzdrawiania i przekazywania energii. Jest to coś bardzo ludzkiego, to nasza wewnętrzna siła. Inicjacja REIKI jest zapaleniem światła w pomieszczeniu, w którym od zawsze istniała elektryczna instalacja. Kiedy poddajesz się wtajemniczeniom REIKI, uruchamiasz swoją własną wspaniałą moc, polegającą na umiejętności pobierania, przyswajania i przekazywania energii. Dzięki procesowi inicjacji z twoich dłoni płynie uzdrawiająca siła, która wszystko czego dotkniesz, wypełnia absolutnie cudownym boskim Światłem. Ta umiejętność czerpania z Najwyższego Źródła pozostaje w tobie na zawsze.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 609
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu