Anielskie Królestwa

Pewnego dnia trafiła do moich rąk książka jasnowidzącej specjalistki od Aniołów Doreen Virtue pt. „Królestwa Ziemskich Aniołów”. To był niezwykły dzień i magiczna chwila. W tym momencie zrozumiałam sens swojego życia i logikę wielu pozornie niewytłumaczalnych wydarzeń. Dlatego chcę tu napisać o mądrości w tej książce zawartej, bo wierzę głęboko, że pomoże to wielu osobom zrozumieć zdarzenia i sytuacje, których doświadczają.

Doreen Virtue wydała kilkanaście książek o niezwykłych niewidzialnych istotach, w tym również o Aniołach oraz wiele talii Kart Anielskich. Jej prace są wyraźnie inspirowane anielską energią. Polecam zatem, pomimo że sama Doreen odeszła od tematu i związała z jakąś chrześcijańską grupą, odcinając od wszystkiego, czego uczyła wcześniej. Jednak to, co odkryła i zapisała w swoich książkach jest trwałe i stanowi cenną wiedzę, z której warto korzystać.

W swojej książce Doreen odkrywa przed nami niezwykły świat tzw. Ziemskich Aniołów. To istoty, które wcielają się tutaj celowo, aby pomóc ludzkości w duchowym rozwoju i ochronie planety. Znamy te postacie z innych dziedzin ezoteryki. W astrologii to osoby, które mają harmonijne aspekty pomiędzy Białym Księżycem a Neptunem. W numerologii mogły być określane jako „stare dusze”. Rozpoznaję je w niektórych osobach, których Droga Życia wynosi Jedenaście, czasem Siedem lub Dziewięć. Wyczuwam je dość szybko, zapewne na zasadzie pokrewieństwa. Myślę, że może być ich całkiem dużo między nami.

Wszystkie Ziemskie Anioły mają pewne cechy wspólne. Doreen zebrała je i uporządkowała, prowadząc warsztaty dla takich osób, na których pomagała im zrozumieć siebie i misję, jaką mają do spełnienia wobec świata. Aby rozpoznać siebie w tej ogromnej rodzinie trzeba odnaleźć w sobie wszystkie wymienione poniżej cechy.

Ziemskie Anioły

Poczucie inności. Od urodzenia osoby te czują się, jak na wygnaniu. Mają wrażenie, że nie są u siebie i nie mogą odnaleźć się jako część istniejącego otoczenia. Wyraźnie widzą swoja odrębność, bycie innymi niż rówieśnicy. Z czasem przystosowują się, lecz zawsze czują, że są… inni. Powtarzają, że urodzili się w nieodpowiednim czasie i miejscu.

Wzmożona wrażliwość. Są to osoby bardzo emocjonalne, przeżywające intensywnie wszelkie zło i przemoc. Są empatyczne. Męczy je tłum, duża ilość osób, zatłoczone miejsca, sklepy, autobusy – nawet jeśli z natury są towarzyskie, to jednak często szukają samotności, aby odpocząć od tłoku.

Budzą zaufanie. Maja taką magiczną naturę, że ludzie spontanicznie otwierają się przed nimi. Budzą zaufanie i mają w sobie element opiekuńczości wyczuwany pozawerbalnie. Nawet zupełnie przypadkowe znajomości mogą zaowocować szczerymi zwierzeniami z najbardziej intymnych spraw. W jakiś sposób ludzie czują, że mogą u nich znaleźć pomoc i wsparcie.

Poczucie celu. Nawet jeśli zastanawiają się, czym powinny się zająć w życiu, to podświadomie czują swoją misję. Podobnie jak zrealizowane Liczby Mistrzowskie wiedzą, że przyszły tutaj na ziemię, by prowadzić, ochraniać, uzdrawiać, uczyć innych. Zazwyczaj mają pasje. Całe życie szukają wokół siebie duchowości i odpowiedzi na pytania o kolejny cel. Niezależnie od tego, ile dobra już uczyniły, nadal zadają sobie pytanie: co jeszcze mogę zrobić ciekawego dla innych?

Młody wygląd. Bez względu na wiek zawsze wyglądają młodziej niż wskazuje metryka. Oczywiście w sposób naturalny bez kosmetycznych zabiegów i plastycznych operacji. Astrologicznie mogą to być Bliźnięta i Barany lub osoby z silnymi planetami w tych znakach. Niemniej to pierwsze obserwacje i niewykluczone, że odkryję wśród nich również inne znaki zodiaku.

Doświadczanie uzależnień. Czasem nie wytrzymują swojej inności oraz ogromu emocji i uciekają w nałóg. Częściej jednak pojawiają się jako partnerzy lub dzieci alkoholików czy narkomanów. Tu potwierdza się przekonanie, że tylko Anioł jest w stanie wytrzymać pod jednym dachem z osobą uzależnioną cierpliwie ją wspierając i wierząc, że któregoś dnia zmądrzeje i podda się leczeniu. Zwykły człowiek po krótkim czasie odchodzi myśląc: mam prawo do szczęścia. Anioł zostaje i mówi: mam obowiązek wspierania drugiego człowieka, bo po to tu jestem.

Frustrujące doświadczenia. Często dysfunkcyjna rodzina w dzieciństwie. W życiu dorosłym niewierny partner. I ponownie chciałoby się powiedzieć, że tylko Anioł wybacza i próbuje ratować związek cierpliwie kochając i podnosząc z ruiny to, co jeszcze z niego zostało. Anioł rozumie, czym jest prawdziwe kochanie, w odróżnieniu od zwykłego człowieka, który na wieść o zdradzie zamienia rzekomą miłość na obrzydzenie lub chęć zemsty i w pośpiechu ucieka od nielojalnego partnera.

Jeśli odnajdujesz w sobie wszystkie powyższe cechy, proszę poczytaj dalej i spróbuj określić, do jakiego Królestwa należysz. Ziemskie Anioły należą do różnych Królestw. Według Doreen oznacza to, że przybyły z innego świata i przed wcieleniem się na Ziemi istniały jako Anioły, jako Elementale, jako Obcy na innych planetach…

Królestwo Wcielonych Aniołów

W poprzednich wcieleniach byli Aniołami. Wcielają się na Ziemi, by uzdrawiać, chronić, pomagać, wspierać, uczyć, troszczyć się o ludzi i pokazywać im drogę do Światła. Kochają Anioły. Wierzą w ich Moc i wsparcie. Zbierają książki, karty, obrazy i figurki Aniołów. Zajmują się anielską tematyką ze szczególnym upodobaniem. Malują Anioły, lepią je z masy solnej i gliny, piszą o nich wiersze i opowiadania. Zakładają blogi i fanpejdże o Aniołach. Półki mają pełne rozmaitych Aniołów i Aniołków.

Przepełnia ich ciepło i troska. Mają w sobie dużo serdeczności i życzliwości. Wystarczy spojrzeć na nich i od razu wiadomo, że to osoby, które nigdy nie odmówią pomocy. Są chodzącą dobrocią i w każdym dostrzegają jego dobre strony. Ponieważ zeszli tutaj na Ziemię, by wspierać i pomagać, nie znają pojęcia asertywności. Pracują dla innych nawet własnym kosztem. Nigdy nikomu nie odmawiają, jeśli tylko są w stanie pomóc. Nie umieją brać. Przyjmowanie czegoś od innych budzi w nich zmieszanie. Przyzwyczajeni do obdarzania i pomagania nie rozumieją zasad dawanie-branie. Musza się tego dopiero nauczyć, podobnie jak asertywności. Często przepraszają, nawet jeśli ewidentnie nie są winni zaistniałej sytuacji.

Wspierają mądrze. Wykonują zawody oparte na trosce o drugiego człowieka: pielęgniarki, nauczyciele duchowi, psychologowie, doradcy, adwokaci, wychowawcy… itp. Wiedzą, jak pomagać skutecznie i mają zazwyczaj w tej sferze sporo sukcesów. Ponieważ dostrzegają w innych ich najlepsze strony, wydobywają z człowieka jego największy potencjał i pomagają mu go rozwinąć. Pod tym względem są najlepszymi trenerami i wychowawcami.

Wyglądają jak Anioły. Kobiety rozjaśniają włosy lub co najmniej mają jasne pasemka. Otacza je jasna świetlista aura. Inni często mówią do nich: „jesteś Aniołem”, „Aniele”, „Aniołku”. Cierpią w nieudanych związkach. Są wykorzystywani i zdradzani, ponieważ nie potrafią się przeciwstawić złośliwości i okrucieństwu innych. W każdym widzą dobro, a jeśli kochają, wierzą, że nielojalny partner zrozumie swój błąd i zmieni się na lepsze. Pracują nad uzdrowieniem związku i trwają w nim latami, dając kolejną szanse i cierpliwie obdarzając miłością. Tylko ich związki trwają tak długo – zwykły człowiek rezygnuje i odchodzi.

Ochronna nadwaga. Uwielbiają słodycze i dobre jedzenie. Czasem mogą mieć nadwagę, która jednak nie wynika z braku diety, lecz z potrzeby tworzenia specyficznej ochrony wokół ciała. Ponieważ stale pracują dla dobra innych, oddają mnóstwo swojej energii. Naturalną reakcją jest obudowanie ciała ochronna otoczką. Często są współuzależnieni. Wpadają w związki z alkoholikami i narkomanami, ponieważ w gruncie rzeczy tylko oni są w stanie cierpliwie dźwigać ciężar takiego doznania i pomagać w uzdrowieniu zarówno partnera, jak i związku. Bez względu na trudne doświadczenia wierzą w dobro człowieka. Nie potrafią egoistycznie wyrzucić kogoś na bruk, a jeśli rozwód z alkoholikiem oznacza nędzę tego ostatniego, nigdy nie podejmą takiej decyzji. Wola poświęcić siebie, niż skrzywdzić drugą osobę.

Królestwo Wcielonych Elementali

W poprzednich wcieleniach byli Wróżkami, Elfami, Syrenami, Skrzatami, Gnomami, Delfinami, Jednorożcami, Driadami oraz innymi Subtelnymi Istotami związanymi ze światem natury. Zmęczeni bezsilnością wobec niszczenia środowiska naturalnego wcielają się na Ziemi, aby skuteczniej ratować planetę i chronić świat zwierząt. Kochają naturę! Nade wszystko. Tam czują się najlepiej. Szukają zatem domu wśród zieleni, lasów, pól lub nad wodą. Uciekają z wielkich miast i od cywilizacji. Uciekają też od ludzi. W ich mieszkaniach znajdziemy mnóstwo zieleni i dorodnych doniczkowych kwiatów.

Uwielbiają zwierzęta. Bardzo często można od nich usłyszeć wstrząsające wyznanie: zwierzęta są lepsze od ludzi i zwierząt zawsze będę bronił, a ludzie mnie nie obchodzą. Odczuwają wrodzona złość przeciwko naturze ludzkiej za niszczenie środowiska. Zazwyczaj maja zwierzęta, chętnie wykonują zawody związane z ich leczeniem lub hodowlą. Chronią naturę. Wykonują często zawody związane z ekologią, zajmują się lasami, wodą, przyrodą. Jeśli nie jest to ich zawód, będą bronić natury wszystkimi dostępnymi metodami po godzinach pracy. Są to inkarnacje schodzące na Ziemię w celu chronienia przyrody i będzie to wyraźnie odczuwalne.

Są leniwi. Zdecydowanie unikają ciężkiej pracy i wolą odpoczywać, oczywiście wśród drzew lub nad wodą. Mają sto pomysłów, jak się wymigać od obowiązków. Łatwo wpadają w uzależnienie. Nie radzą sobie z emocjami, szybko popadają w nałogi i generalnie mają skłonności do używek. Figlują. To istoty pełne humoru i czasem nawet odrobiny złośliwości. Psocą, rozrabiają, robią dowcipy, żartują, błaznują, wygłupiają się – taka ich natura. Mogą zawodowo spełniać się jako aktorzy komicy lub cyrkowe błazny. Pełne pasji. Są ogniste, nerwowe, zapalczywe, dynamiczne. Nie znoszą ograniczeń. Nie przestrzegają zasad i przepisów. Pojęcie wolności jest przez nich rozumiane specyficznie i odgrywa ogromna rolę.

Królestwo Gwiezdnych Istot

W poprzednich wcieleniach byli Istotami z innej planety, czyli po prostu „Obcymi”. Przybyli z innych fizycznych i nie fizycznych galaktyk, aby szerzyć dobro, wiedzę i chronić Ziemię. Pomagają rozładować stres i gniew prowadzący do nuklearnej wojny. Chronią Ziemię przed nuklearnym zagrożeniem. Będą zatem zajmować się zawodowo lub prywatnie dążeniem do rozbrojenia i wprowadzania nieagresywnej polityki na świecie. Ich podstawowym narzędziem jest ogromna życzliwość, serdeczność i dobroć, której uczą innych własnym przykładem.

Starają się być niewidoczni. Ich misja wymaga, by nie rzucać się w oczy, zatem działają głównie na prostych stanowiskach usługowych. Pracują dla dobra ludzkości niejako „zakulisowo”, ponieważ są świadomi, że otwarta ingerencja choćby najbardziej przyjaznych „obcych”, nie byłaby mile widziana. Ponadto nie odnajdują się dobrze w ludzkiej skórze i bez wątpienia czują się na Ziemi najbardziej obco ze wszystkich rodzajów… Stąd też pomimo szczerej życzliwej pomocy bardzo dużo w nich dystansu.

Uwielbiają opowieści i filmy SF. Z pasja zbierają i czytają książki fantastyczne. Oglądają STAR TREKA i GWIEZDNE WROTA, odnajdując w nich wiele swoich własnych doświadczeń. Oczywiście interesują się astronomią i zjawiskami UFO. Lubią nowinki techniczne. Z przyjemnością zbierają różne gadżety elektroniczne, interesują się najnowszymi naukowymi rozwiązaniami. Nierzadko sami wnoszą do nauki nowe pomysły.Nie znoszą przemocy. Najbardziej ze wszystkich rodzajów newralgicznie reagują na zło, okrucieństwo, sadyzm. Ludzka agresja ich przytłacza, co nasila poczucie bycia obcym na Ziemi oraz ogromną tęsknotę za powrotem do domu – świata pozbawionego okrucieństwa i zła. Uzdrawiają energią. Wszyscy przedstawiciele tego rodzaju na Ziemi zajmują się metodą Reiki. Niemal wszyscy posiadają stopień Mistrza Nauczyciela. Mają naturalny talent do pracy i uzdrawiania energią.

Królestwo Mędrców i Czarodziejek

W poprzednich wcieleniach byli Wyższymi Kapłanami lub Kapłankami, Szamanami, Szamankami, Czarodziejami, Czarownicami, Wróżbitami, Uzdrowicielami, Zielarzami. Rozwijali swoją mądrość przez mnóstwo wcieleń, poczynając od Atlantydy i Lemurii. Są to potężni Magowie, którym „przerwano emeryturę”, ponieważ są potrzebni tutaj na Ziemi… Fascynuje ich magia. Zajmują się magią, astrologią, numerologią, szamanizmem, zielarstwem, uzdrawianiem. Pomimo XXI wieku takie tematy są im bliskie i oczywiste. Widzą inny wymiar rzeczywistości. Mają duża intuicję. Zbierają lub wykonują talizmany. Doceniają moc kamieni szlachetnych i ziół. Cały świat jest dla nich magiczny. Bardzo lubią opowieści i filmy fantasy. Bliskie są im legendy arturiańskie.

Przymus nauczania. Jak żaden inny rodzaj mają w sobie świadomość swojej wiedzy i mądrości gromadzonej przez wieki. Złości ich ludzka głupota, ale też chętnie pouczają, pomagają, tłumaczą, dzielą się doświadczeniem. Wszystko wiedzą… Trudno ich zaskoczyć czymkolwiek. Są podłączeni do wszechwiedzącej zbiorowej nieświadomości. Maja świadomość własnej wartości. Nie przejmują się opinią innych i nie zależy im szczególnie na akceptacji. Podświadomie czują, że są tutaj na ziemi jako naczynia niezbędnej ludziom mądrości i że to ludzkość potrzebuje ich, a nie odwrotnie. Są dumni z tego kim są.

Są szorstcy. Raczej poważni i bywa, że nietaktowni. Czasem mrukliwi, ale zaczynają dużo mówić, kiedy tylko trzeba coś wytłumaczyć. Przywodzą na myśl mrocznego czarodzieja w długiej ciemnej szacie. Ich sposób ubierania może czasem przypominać taki właśnie strój, ponieważ lubią powłóczyste rzeczy. Kobiety wybierają długie suknie i spódnice. Chorują na serce. Trudne bolesne przeżycia z poprzednich wcieleń, kiedy byli prześladowani, paleni na stosach lub byli świadkami torturowania bliskich, owocują obecnie poważnymi schorzeniami układu krążenia. Jest to efekt długotrwałego emocjonalnego bólu noszonego przez wieki.

Tworzą satysfakcjonujące związki. Dzięki wewnętrznej wielkiej mądrości rozumieją uczucia, potrafią doceniać partnera, a dzięki poczuciu własnej wartości nie niszczą relacji kompleksami. Przede wszystkim jednak wiedzeni tęsknotą za mistycznym związkiem wykorzystują moc intencji i dar materializacji pragnień, „wyczarowując” sobie ukochanego lub ukochaną.

Hybrydy

Ziemskie Anioły mogą też jednocześnie należeć do więcej niż jednego rodzaju – oznacza to, ze mają w swojej wędrówce doświadczenia z dwóch różnych światów. Takie istoty Doreen nazywa Hybrydami. W książce opisuje tylko niektóre z nich, ale podkreśla, że nie wszystkie zdążyła poznać i omówić. Najczęściej spotykane Hybrydy to: Mistyczne Anioły i Rycerze Paladyni– Królestwo Aniołów i Mędrców, Mistyczne Gwiazdy– Królestwa Gwiezdnych Istot i Mędrców, Leprechauny– Królestwa Wcielonych Elementali i Mędrców. Doreen omawia też bardziej szczegółowe podziały, np. Syreno-Anioły, Syreno-Wróżki, Mistyczne Syreny i Gwiezdne Syreny oraz Wcielone Delfiny i Wcielone Smoki. Zainteresowanych zachęcam do przeczytania książki, która nie ogranicza się jedynie do samej klasyfikacji, ale omawia różne konkretne przypadki oraz – co chyba najważniejsze – podpowiada jak sobie radzić ze swoją innością.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu