Wybaczanie

Temat ciągle jest ważny, ponieważ ludzkość nadal jeszcze uczy się wybaczania. Większość ludzi – nawet ci, którzy pracują nad własnym duchowym rozwojem, którzy uczą się i czytają wartościowe książki – ciągle pojmuje wybaczanie jako proces odpuszczenia na poziomie myśli i też na poziomie serca. Tymczasem prawdziwe wybaczanie jest zrozumieniem, że nie ma niczego do wybaczania.

Prawdziwe wybaczenie to uświadomienie sobie jedności wszystkich ludzi na świecie, Jedności Wszystkiego, Co Jest. Kiedy dzieją się skomplikowane doświadczenia, kiedy odczuwacie trudne emocje: ból, żal i pretensje, wówczas odłączacie się od Jedności, wchodzicie w dualną iluzję, która powoduje, że tracicie z oczu Miłość, Dobro, Światło, a przede wszystkim Jedność, którą wszyscy jesteście.

Prawdziwe wybaczenie to proces powrotu do Jedności, to proces, w którym głęboko na poziomie serca, a nie tylko na poziomie umysłu, odczuwacie, a nie tylko rozumiecie, że nie ma nic do wybaczania i odpuszczania. Prawdziwe wybaczenie to proces, w którym wychodzicie poza umysł i logiczne rozważania, czy można wybaczyć, dlaczego można wybaczyć, dlaczego chcecie wybaczyć lub co powodowało, że ten człowiek tak postąpił… Prawdziwe wybaczenie to proces odbywający się w energetycznej głębi serca. To otwarcie pewnych drzwi wewnątrz czakry serca, która w istocie jest portalem do duchowości. Każdy żal, każda pretensja blokuje czakrę serca, zamyka ją, a tym samym uniemożliwia ludziom rozwój.

Człowiek, który chce rozwijać się duchowo, musi przejść przez bramę serca. Przechodząc z niższych czakr dociera do serca i dopiero przejście przez serce pozwala wejść w świat duchowy. Kiedy serce jest zamknięte, człowiek pozornie może wspinać się po wyższych czakrach, jednak w istocie pozostaje cały czas w tym samym wymiarze. Nie przechodzi w wymiar ducha. Dopiero otwarte serce, otwarte dzięki prawdziwemu wybaczeniu pozwala na przejście w wyższy wymiar i pozwala  na prawdziwe duchowe wzrastanie. Otwarty portal serca wymaga bezwarunkowej miłości. Jest zbudowany na bezwarunkowej miłości do Wszystkiego, Co Jest. Jeśli macie do kogoś pretensje, zastanawiacie się nad wybaczeniem, rozważacie taką ewentualność, wówczas nie jesteście w stanie miłości bezwarunkowej. Jesteście w takiej energetyce, która nie pozwala Wam na przejście wyżej. Dlatego właśnie wybaczenie jest takie ważne dla każdego, ko chce się rozwijać.

Ale także dla tych ludzi, którzy żyją z dnia na dzień, wybaczenie jest uwolnieniem na poziomie serca. Wybaczenie jest procesem, który pozwala zachować zdrowie. To jakby całkiem odrębny temat, jednak większość ciężkich nieuleczalnych chorób, które manifestują się w ludzkim ciele bierze się właśnie z braku wybaczenia, bierze się z zamkniętego serca.

Wszyscy wiecie, że miłość bezwarunkowa uzdrawia Wasze komórki i Wasze ciało. Ale czasem zapominacie o tym, że brak miłości bezwarunkowej nie pozwala Wam normalnie funkcjonować. Miłość to nie tylko uzdrowienie, to także naturalny warunek harmonijnego przepływu energii. Właśnie dlatego brak wybaczenia, który jest przeciwieństwem miłości, żal, pretensje – tworzą blokady dla energii. Te blokady są tak silne, że komórki nie dostają Światła, którego potrzebują do zdrowego funkcjonowania. Brak tego Światła powoduje ciężkie choroby. Dlatego wybaczenie jest potrzebne każdemu. W takiej formie, jaka jest w danej chwili dla tej osoby dostępna.

(spisała Bo Andrzejewska – kwiecień 2019)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 584
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu