Bliskość

To, na co chcemy dzisiaj zwrócić uwagę to bliskość. Ta płynąca ze związków rodzinnych, uczuciowych, emocjonalnych. Bliskość, która jest fundamentem prawdziwego szczęścia, ponieważ człowiek chce i potrzebuje przeglądać się w oczach drugiego człowieka. W codziennym zabieganym życiu w całej tej tej skomplikowanej strukturze cywilizacyjnej ludzie nie mają wiele czasu na bliskość. W pospiechu biegną do pracy, w pośpiechu z tej pracy wracają, zjadają coś i zmęczeni padają na łóżko.

Tymczasem bliskość to bycie ze sobą, ale wtedy, kiedy człowiek jest wypoczęty, pogodny, uśmiechnięty. Kiedy jego ciało jest gotowe do tego, by dzielić się życzliwością, serdecznością, miłością, przyjaźnią, sympatią i mnóstwem ciepłych gestów. Kiedy człowiek jest zmęczony pracą, jest rozdrażniony. Nie ma wtedy ochoty na wymianę życzliwych ciepłych słów ani serdecznych gestów. Bardzo często rozdrażnienie powoduje niepotrzebne kłótnie pomiędzy ludźmi, którzy w istocie się kochają.

Teraz jest czas na bliskość, na doświadczanie tej bliskości w stanie, który można by nazwać doskonałym. W stanie, w którym człowiek jest wyspany, najedzony, wypoczęty, w którym może, jeśli tylko zechce, mieć w sobie mnóstwo dobrych emocji. Z tych dobrych mocji można zbudować przepiękne świetliste świątynie bliskości. Właśnie to, co w ludzkim życiu najważniejsze, to czas na celebrowanie miłości, to czas na celebrowanie bliskości, to czas tych wszystkich ważnych uczuć, które budują człowieka od wewnątrz.

Teraz napełniacie akumulatory. Pozwalacie sobie na to, by wreszcie mieć czas na to, co zawsze było na ostatnim miejscu w waszej codziennej, zabieganej rzeczywistości. To zawsze praca i pieniądze stawały na pierwszym miejscu, a teraz kolejność się odwraca. Siedzicie w domu, patrzycie przez okno i zastanawiacie się, czym wypełnić czas. Bliskość można przejawiać na wiele sposobów. Można razem gotować, przyrządzać sałatki, można razem grać w gry planszowe, można  razem rozmawiać o przeczytanych książkach, pić wspólnie herbatę albo dobre wino. Można razem w bliskości dzielić się szczęściem, przemyśleniami, dzielić się rozmaitymi zajęciami.

To wasza inicjatywa. To każdy człowiek powinien odnaleźć w sobie tysiące sposobów na to, jak podzielić się miłością, bliskością z tym, kto siedzi naprzeciwko niego. Ta inicjatywa, te pomysły uruchamiają wasze serca. Otwierają je jak portale, przez które przepływa miłość z Najwyższego Źródła. Im więcej sposobów na wyrażanie miłości i bliskości odnajdziecie, tym bardziej otworzycie wasze serca. Tym więcej miłości przepłynie przez wasze ciało. I o to chodzi w tym trudnym czasie. O to napełnianie siebie miłością, o to dzielenie się miłością  z tymi, którzy są tuż obok. O docenianie tej bliskości. O docenianie tych wszystkich którzy weszli w wasze życie, aby zabarwić je wieloma kolorami, wieloma uczuciami. Bliskość to zadanie na dzisiaj, na jutro i na większość pięknego, szczęśliwego życia.

(spisała Bo Andrzejewska – kwiecień 2020)

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 621
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu