Kodowanie i dekodowanie

Właściwie tytuł powinnam napisać odwrotnie „dekodowanie i kodowanie”, bo w takiej kolejności to działa. Najpierw oczyszczamy stare, niekorzystne wzorce, a potem na ich miejsce wprowadzamy nowe. Metoda ta służy nam we wszystkich obszarach, które chcemy uzdrowić. Myślę, że może być potrzebna każdemu, kto chce być szczęśliwy i świadomie kreować swoje życie. Oczywiście podobnie działających technik jest więcej najpopularniejszą z nich jest chyba praca z afirmacjami. Zbliżone efekty przyniesie też polecana przeze mnie stale metoda Evelyn Monahan.

Oczywiście na tym nie koniec wyliczania. Jest jeszcze Dwupunkt lub Kwantowa Synchronizacja, Metoda Silvy czy Modlitwa Huny, a wreszcie żmudne i pracochłonne EFT. Kodowanie ma nad nimi wszystkimi ogromną przewagę – jest szybkie. Zajmuje około 3-5 minut. Jest proste. Nie wymaga uczestnictwa w drogim szkoleniu. Jest zatem doskonałe dla wszystkich, którym brakuje czasu lub po prostu nie mają cierpliwości na długotrwałe testowanie.

Tu dygresja ciekawa skądinąd metoda EFT rzadko zdaje egzamin właśnie dlatego, że jest żmudna, wymaga cierpliwości. I rzecz nie w tym, że brakuje nam czasu na pracę nad własnym rozwojem. Oczywiście na to chwila zawsze się znajdzie. Natomiast życie jest zbyt pasjonujące, by przeleciało nam między palcami na opukiwaniu siebie. Człowiek w swej istocie jest twórczy, chce kreować coraz to nowe rzeczy, dlatego też poszukuje sposobów, które nie zabiorą mu pół dnia. To nie lenistwo, lecz potrzeba działania na wielu płaszczyznach. Każdy z nas jest tu na Ziemi w ważnym celu i ma coś do zrobienia, dlatego nie można całymi dniami opukiwać swoich emocji. Znudzona podświadomość przestanie w końcu reagować.

I w tym miejscu kodowanie jest absolutnym hitem! Zawsze jest czas by przekodować swój niewygodny wzorzec i nie musimy się obawiać, że podświadomość się znudzi czy zniecierpliwi. Podświadomość jest trudnym partnerem do pracy wymaga metod ciekawych i szybkich, jak każde małe dziecko, które szybko się rozprasza. Zatem tak gorąco jak odradzam EFT, tak mocno polecam kodowanie.

Autorką tej metody jest znakomita nauczycielka Psychologii Sukcesu Sandra Anne Taylor. Szczegóły techniki opisała w książce „Kwantowy Kod Uzdrawiania”. Dzielę się tą metodą, opierając się na własnym pozytywnym doświadczeniu. Opisuję poniżej, jak na sobie wykonuję to proste ćwiczenie. Zainteresowanych zachęcam oczywiście do poszerzenia wiedzy odpowiednią lekturą.

 

Dekodowanie

1. Siadam i odprężam się głębokim, powolnym oddechem.

2. Zamykam oczy i przyjmuję pozycję „dekodowania” dwoma palcami każdej dłoni dotykam czoła w pobliżu czakry „Trzeciego Oka”.

3. Wzrok pod zamkniętymi powiekami kieruję do góry, jakbym chciała spojrzeć na czoło i szóstą czakrę.

4. Wypowiadam oświadczenia dekodowania najpierw dłuższe.

Np. Dekoduję schemat braku czasu na radość i cieszenie się życiem.

Np. Dekoduję lęk przed załatwieniem sprawy w urzędzie.

Np. Dekoduję zniecierpliwienie sytuacją i ludźmi.

Potem krótsze.

Np. Dekoduję brak czasu. Dekoduję brak radości.

Np. Dekoduję lęk.

Np. Dekoduję zniecierpliwienie.

5. Z wydechem wypowiadam mocne, końcowe oświadczenie: UWALNIAM TO WSZYSTKO.

6. Wyobrażam sobie, jak negatywne wzorce w postaci szarego dymu uwalniają się z lewej strony mojej głowy.

7. Głęboki oddech kończy tę część, opuszczam dłonie i otwieram oczy.

 

Po chwili przerwy koniecznie należy zakodować właściwy wzorzec.

Kodowanie

1. Odprężam się głębokim, powolnym oddechem.

2. Zamykam oczy i przyjmuję pozycję „kodowania” dwoma palcami PRAWEJ dłoni dotykam czoła w miejscu czakry „Trzeciego Oka”.

3. Wzrok pod zamkniętymi powiekami kieruję do góry, jakbym chciała spojrzeć na czoło i szóstą czakrę.

4. Uśmiecham się do siebie i swoich myśli. Wypowiadam oświadczenia kodowania najpierw dłuższe.

Np. Koduję radość i umiejętność cieszenie się życiem. Koduję posiadanie czasu na to wszystko, co kocham.

Np. Koduję spokojne i odważne załatwianie wszystkich spraw. Koduję poczucie bezpieczeństwa.

Np. Koduję akceptację sytuacji i ludzi. Koduję miłość i serdeczność do świata i ludzi.

Potem krótsze.

Np. Koduję radość. Koduję czas dla siebie.

Np. Koduję odwagę. Koduję spokój.

Np. Koduję akceptację. Koduję miłość.

Na koniec powtarzam same pozytywne słowa:

Np. Radość. Dobry czas.

Np. Odwaga. Bezpieczeństwo. Spokój.

Np. Akceptacja. Miłość. Życzliwość.

5. Zatwierdzam to wszystko pozytywną afirmacją: NOWE, POZYTYWNE ŚCIEŻKI NEURONOWE LŚNIĄ W MOIM UMYŚLE albo MOJA PODŚWIADOMOŚĆ TERAZ TWORZY MOJE SZCZĘŚCIE.

6. Kończę głębokim, powolnym oddechem, opuszczam dłonie i otwieram oczy.

 

To naprawdę cały proces. Zajmuje 3-4 minuty. Genialne, jak dla mnie.

Długość trwania ćwiczenia jest zależna od ilości wypowiadanych oświadczeń, ponieważ kodując mówimy kilka zdań. Warto je sobie przygotować wcześniej. Można je napisać na kartce przed wykonaniem kodowania. Co prawda w trakcie nie otwieramy oczu i nie czytamy, ale zapisanie pomaga zapamiętać to, co najważniejsze. Jeśli na przykład dekodujemy zniecierpliwienie ludźmi czy sytuacją, możemy w jednym ćwiczeniu zakodować sobie różne wersje podejścia do tematu:

– Koduję bezwarunkową miłość do każdej czującej istoty.

– Koduję akceptację ludzi i ich zachowań.

– Koduję spokój i życzliwe podejście do innych osób.

– Koduję miłość do siebie i innych.

– Koduję komfort w kontaktach z innymi.

– Koduję wspierające mnie słowa i działania innych osób.      …itp.

Możliwości jak zawsze jest sporo. Osoby, które pracowały bądź pracują z afirmacjami, z przyjemnością wykorzystają kolejny sposób na tworzenie korzystnych określeń dla siebie. Oświadczenia kodowania bardzo przypominają afirmacje są wyłącznie pozytywne, nie zawierają negatywnych pojęć ani też słówka „nie” czy „chcę”. Jest to więc nowa przestrzeń do pozytywnej zabawy.

Bogusława M. Andrzejewska
Bogusława M. Andrzejewska

Promotorka radości i pozytywnego myślenia, trenerka rozwoju osobistego i duchowa nauczycielka. Pisarka i publicystka, Redaktor Naczelna elektronicznego magazynu „Medium”. Autorka wielu poradników rozwoju. Astropsycholog i numerolog oraz konsultantka NAO. Prowadzi szkolenia na temat wiedzy duchowej i prosperity. Pracuje z Aniołami, robi odczyty w Kronikach Akaszy. Jest nauczycielką Reiki i miłośniczką kryształów, kotów oraz drzew. W wolnym czasie pisze wiersze.

Artykuły: 627
0
    0
    Twój koszyk
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu