ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Terapie inne

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

 

Metoda Evelyn Monahan

 

Terapie inne

Afirmacja

Kodowanie

Uzdrawianie Gamma

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Vedic Art

EFT

Brian Gym

Aura Soma

Litoterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Reiki

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Podobno żyjemy w ciekawych czasach, które jednak powodują, że przestajemy nadążać za własnym życiem. Coraz częściej czujemy się zagubieni, wpadamy w depresję, przestajemy panować nad nerwami, poddajemy się frustracji. Generalnie psychoterapia staje się coraz bardziej potrzebna. Szukamy sposobu na rozładowanie napięcia, odnalezienie sensu życia, naprawienie zaburzonych więzi partnerskich lub po prostu odczuwania zwykłej ludzkiej radości. Czasem sami odkrywamy, że jest nam źle. Nie potrafimy niczym się cieszyć. Odczuwamy dyskomfort psychiczny. Nie umiemy poradzić sobie z codziennymi sprawami, z rolą matki lub ojca, szefa lub partnera. Zazwyczaj nasze odczucia pokazują, że jest coś do uzdrowienia. Najczęściej jakiś stary chory wzorzec, który tkwi w nas od dzieciństwa. To jest ten moment, kiedy warto poddać się odpowiedniej terapii.

Kiedy mówimy o psychoterapii, niektórzy postrzegają to, jako leżenie na kozetce i opowiadanie terapeucie o swoich odczuciach lub wędrowanie po psychologicznych gabinetach i niekończące się spotkania w grupie. Tymczasem są to tylko niektóre z wielu jej form. Proces uzdrawiania może zachodzić poprzez rozmowę z terapeutą, poprzez ruch, poprzez pracę, poprzez medytację, poprzez taniec, poprzez określone działania. W zasadzie każda szkoła psychologiczna pracuje według własnych sposobów, opracowując charakterystyczne dla siebie metody uzdrawiania psychologicznego.

Dodać też należy, że każdy z nas jest inny i może wymagać innej formy terapeutycznej. Stąd też taka mnogość technik. Ciągle powstają nowe i znajdują swoich zadowolonych zwolenników. Doborem odpowiedniej psychoterapii powinien zająć się doświadczony terapeuta. Niemniej jest wiele technik przyjaznych, łagodnych, dostępnych dla każdego, takich, które nikomu nie szkodzą, lecz wzmacniają naszą psychikę, dają jej świeżość, a nam nowe siły do pracy. Szczególnie wtedy, kiedy psychologia zaczyna splatać się z ezoteryką, a psychoterapia łączy się z duchowością, właśnie wtedy pojawiają się najciekawsze i najskuteczniejsze metody. Ich efektywność wynika zazwyczaj z całościowego podejścia do człowieka. Możemy spokojnie do nich sięgnąć.

To wszelkie łagodne formy terapeutyczne, które nie szkodzą, a przynoszą ogromne korzyści. Wszystkim gorąco polecam moje ukochane Reiki, pracę z wybaczaniem, afirmacją i Mapą Marzeń, metodę Evelyn Monahan, rozmowy z Aniołami, EFT, Brian Gym,  wedyjskie malowanie (Vedic Art), oddechy żywiołów, czakroterapię, technikę Aura Soma i terapię kotem (felinoterapia). Czasem najlepsza pomocą może być zmiana numerologiczna, która prostuje nasze życiowe ścieżki.

Podpowiadam też, jakie lektury mogą Was wspaniale zainspirować, u kogo kupić piękne energetyczne obrazy i co mogę Wam ofiarować z bogactwa mojej własnej duszy, która przez wiele eonów przygotowywała się, by dzisiaj być nauczycielem i przewodnikiem na drodze do Światła. W każdy horoskop, każdą zmianę numerologiczną i każdy wykład wkładam cząstkę siebie i skrawek ponadczasowej wiedzy o Wszechświecie...

Bogusława M. Andrzejewska