ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony   

 

Spis Drzew

 

Publikacje

Samoakceptacja

Zdrowie

Radość życia

Psychologia ubioru

Magia Drzew

 

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Pieśń grających mis

Uwierzyć w dobro

Potęga słowa

Sześć kapeluszy

Szczęśliwe recepty

Prosperita w biznesie

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

 

 

 

 

 

  AKACJA  - jest drzewem o dużej energii. Jeśli czujesz się osłabiony psychicznie, zniechęcony i ospały pomoże ci zebrać siły i napełni ochotą do pracy. Dodając witalności, obdarzy cię także umiejętnością szybkiego działania. Jest doskonałą pomocą dla wszystkich, którym brakuje dobrego tempa, którzy zbyt długo się nad wszystkim zastanawiają i przepuszczają dobre okazje.

  Brzoza  - obdarzy cię przede wszystkim dobrym samopoczuciem, uspokoi i pocieszy. Kiedy stoisz przed trudnym i pozornie nierozwiązywalnym problemem, zwróć się po pomoc właśnie do brzozy. Medytując w jej cieniu, odkryjesz nowe możliwości działania, znajdziesz niezauważony dotąd sposób na wybrnięcie z sytuacji. Poczujesz przypływ dobrych pomysłów i wyraźne rozbudzenie intuicji.

  Buk  - wpływa pozytywnie na twoje myśli, jest zatem doskonałym pocieszycielem w każdym stresie. Łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić cię z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. W kontakcie z tym drzewem odnajdziesz nowe bodźce do działania, a na swoje problemy spróbujesz spojrzeć z pewnym dystansem.

  CZEREŚNIA - można ją nazwać drzewem kobiet, gdyż jej energia pozwala w pełni odczuć w sobie kobiecą duszę. Jest szczególnie pomocna wtedy, kiedy kobieta straciła już wiarę we własny urok, kiedy czuje się stara i niepotrzebna nikomu. Czereśnia pomaga odnaleźć w sobie kobiecość, pomaga uwierzyć we własne siły oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne.

 Dąb - jest uosobieniem sił witalnych i niezwykłej mocy. Przytulenie się do jego pnia aktywizuje siły życiowe, dodaje energii, korzystnie wzmacnia psychikę. W przypadku rekonwalescencji przyspiesza powrót do zdrowia. Jest niezastąpiony w tym okresie, kiedy z jakichś przyczyn jesteś zniechęcony i przemęczony, kiedy nadmiar obowiązków lub długotrwała praca osłabiły twój organizm i pozbawiły chęci do życia.

  JABŁOŃ  - symbolizująca obfitość pomoże ci zrozumieć, jak w twoim życiu przejawia się dostatek. Dzięki niej zauważysz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co już posiadasz. Być może dzięki jabłoni przestaniesz narzekać na braki i zaczniesz się cieszyć tym, co masz. Ponadto jabłoń jak dobra matka wesprze cię w sytuacji, kiedy nie możesz dogadać się ze swoimi dziećmi. Wszystkie kłopoty jakie cię spotykają w kontaktach z młodzieżą możesz powierzyć właśnie temu drzewu.

JARZĘBINA - posiada niezwykłą moc łączenia podświadomości z nadświadomością, a co za tym idzie, medytacja z tym drzewem jest niezwykle pomocna w wielu życiowych sytuacjach. Energia jarzębiny poszerza świadomość i pozwala dojrzeć to, co normalnie jest niedostrzegalne. Dzięki niej można rozwinąć zdolności parapsychiczne i nauczyć się nieomylnie korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się bardziej zrozumiałe, toteż rzadziej popełnia się omyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje.

JESION - jest szczególnie pomocny wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowego bodźca do pracy, gdy jesteś smutny i zniechęcony. Poprawi ci nastrój i doda ochoty do rozpoczynania nowych rzeczy lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków. Zadziała nawet wtedy, kiedy jesteś po prostu przemęczony nadmiarem pracy i nie możesz doczekać się urlopu.

JODŁA - ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie z tymi negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Wycisza i ukoi stres. Ma dużą moc, która pozwala odnaleźć samego siebie. Wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia. Ponadto Jodła jak najlepszy seksuolog pomoże pozbyć się seksualnych zahamowań i odnaleźć radość w intymnym pożyciu. Ponadto właśnie to drzewo wyleczy cię z zazdrości, zatruwającej twoje serce.

KASZTANOWIEC - koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój, kiedy jesteś w depresji. W chwili załamania udaj się po pomoc do tego właśnie drzewa, a ono sprawi, że odnajdziesz w sobie siłę do przezwyciężenia wszystkich przeszkód. Dzięki niemu odzyskasz wiarę we własne możliwości i spróbujesz raz jeszcze zmierzyć się z przeciwnościami. Jeśli dręczą cię lęki i niepokoje, rozproszy je medytacja w cieniu jego gałęzi.  

LESZCZYNA - posiada niezwykłe moce radiestezyjne, dlatego jest doskonałym materiałem na różdżki. Ponadto równoważy w nas pierwiastek męski i żeński, warto zatem zwrócić się do niej po pomoc, kiedy mamy kłopoty z własną płciowością lub brakuje nam konkretnej siły Yin lub Jang. Drzewo to pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia tez podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.

LIPA - jedno z najcudowniej działających drzew ochronnych. Do lipy można zwrócić się po pomoc, kiedy jest w tobie lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśni myśli, podniesie na duchu, pozwoli poczuć w sobie moc i siłę umożliwiającą znalezienie najlepszego sposobu chronienia swojego gniazda. Lipa ponadto jest najbardziej inspirującym źródłem natchnienia - odpręża, uspokaja, koi... Pod lipą można pisać wiersze, raporty i scenariusze.

MODRZEW - chroni prawidłowe prowadzenie cyklu energetycznego, dając umiejętność kończenia rozpoczętych dawno prac. Pozwala też dokonać wyboru tego, co istotne w naszym życiu i odrzucić rzeczy niepotrzebne. Pozwala pożegnać się bez cierpienia i rozpaczy ze starymi przebrzmiałymi historiami oraz związkami. Podobnie jak lipa, modrzew inspiruje twórczo.

orzech - wzmacnia zarówno siły fizyczne powiększając wytrwałość i odporność, jak też siły psychiczne, zapewniając upór i nieustępliwość. To drzewo wyjątkowej mocy, która działa na wszystkich płaszczyznach. Orzech obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy, podpowiadając najkorzystniejsze posunięcia w trudnych sytuacjach. 

OLCHA - jest przede wszystkim silną ochroną przed negatywnymi energiami. Ma moc odróżniania dobra od zła i pomaga magowi podjąć właściwą decyzję. Traktowana niesłusznie jako niebezpieczne drzewo, ma olcha i moc przekazywania wiedzy poprzez medytację w jej pobliżu. Bez wątpienia jest to wiedza magiczna, przeznaczona dla praktykujących duchowo, wyciszonych, odpowiedzialnych. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.

SOSNA - żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Uczy przyciągania pieniędzy i właściwego inwestowania. I podobnie jak sosna sięga swym korzeniem bardzo głęboko w poszukiwaniu wody, tak i ty medytując pod sosną uczysz się czerpać z pokładów podświadomości, jednocześnie oczyszczając wszystkie negatywne kody, które tkwią w niej od dzieciństwa. Wzmacnia inteligencję.

ŚWIERK - uczy godności osobistej, pewności siebie, poczucia własnej wartości. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, pomaga spojrzeć uczciwie na siebie i zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Jest tym drzewem, które zachęca do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z ryzykiem , aby osiągnąć sukces. Uczy jednocześnie obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach. 

TOPOLA - ukierunkowuje swoją energię na uczucia wyższe, na rozwój wewnętrzny i odnajdywanie szlachetnych celów. Pokazuje ci nowe ścieżki i pozwala zrozumieć czym naprawdę jest człowiek, świat i wszystkie łączące się w jedno energie. Pozwalając pojąć najwyższą prawdę, pomaga też odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności, ucząc zrozumienia i rzetelnego spojrzenia na drugiego człowieka.

WIĄZ - jest drzewem pojednania. Pod wiązem godziły się zwaśnione rody i ty tez pod wiązem odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Drzewo to nauczy cię wybaczania - potężnej siły, pozwalającej przeżyć swoje życie w zupełnie nowej jakości. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Wiąz życzliwie nastawia do ludzi i świata.

WIERZBA - jedno z najbardziej tajemniczych drzew skupia swoją energię na poznawaniu tego, co tajemnicze i niezwykłe. Medytacja pod wierzbą przeznaczona jest dla ludzi zaawansowanych w rozwoju duchowym, pomagając im przenosić się w inne obszary świadomości. Daje dużą moc, pojmowanie magii i zrozumienie praw wszechświata. Nie darmo uważana była za siedzibę czarownic. 

WIŚNIA - drzewo seksu i zmysłowości jest najlepszym dendrologicznym seksuologiem. Pomaga odnaleźć na nowo uroki i przyjemności życia intymnego. Wspaniale działa na pary, które wybiorą się na piknik i rozłożą koc w cieniu jej gałęzi. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania.

***

Fragment ebooka "Magia Drzew"

 

Spis drzew | Duchy natury | Astrologia a drzewa | Medytacja z drzewem

 

 

Książka jest dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej.