Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Sny

 

Do poczytania:

Prosperita

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

 

Sny

Sen o mocy

Sen o zdradzie

Sen obietnica

Sen o śmierci

Sen o samochodzie

Sen o matrixie

Sen o dziecku

Sen o Mistrzu

Sen o wspinaczce

Sen o miłości

Sen o bliskości

 

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Sny są jak tajemnicze opowieści o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Są jak klucze do głębi naszego umysłu... Jednakże nie zawsze potrafimy zrozumieć, co kryją w sobie i które z sennych informacji mają jakikolwiek sen. Powiadają niektórzy, że „sen mara – Bóg wiara” i tym samym próbują przekonać nas, ze cokolwiek się śni, nie ma żadnego znaczenia. Jest jak wysypywanie śmieci z naszej zmęczonej psychiki.

Tymczasem, kiedy udaje nam się zapamiętać nasze sny, odkrywamy zaskakujące historie! Na przykład historie, które dopiero maja się wydarzyć. Jak to jest – zastanawiamy się – że w śnie widać coś, co w świecie materialnym pojawia się dopiero po kilku dniach lub tygodniach? Jak to jest,  że sny bez wątpliwości obnażają nasze uczucia, do których nie chcemy się przyznać? Jak to jest, że sny okazują się psychologicznym testem, który ujawnia przeżyte traumy? Jak to jest, że we śnie przychodzi do nas zmarła bliska nam osoba i rozmawia z nami o tym, co dla nas ważne?

Te i wiele innych pytań zadajemy sobie, ilekroć rano otwieramy oczy i ze zdziwieniem budzimy się w naszym materialnym świecie. Czasem zastanawiamy się nawet, który świat jest prawdziwy: ten, na który patrzymy, czy ten, który jeszcze wyraźnie rysuje się pod powiekami? O magicznym świecie snów w moich opowieściach...

Sen o zdradzie

Sen o mocy

Sen obietnica

Sen o śmierci

Sen o samochodzie

Sen o matrixie

Sen o dziecku

Sen o Mistrzu

Sen o wspinaczce

Sen o miłości

Sen o bliskości

 

 

Interpretacja snu wydaje się dziecinnie prosta. Jest wszak tyle senników. Wystarczy sięgnąć do jednego z nich i już wiemy, kiedy brunet wieczorową porą pojawi się u naszych drzwi... W każdej rodzinie istnieją swoiste przesądy dotyczące tego, co oznaczają symbole senne. Wypadający ząb, to śmierć kogoś znajomego, grzyby – choroba, brudna woda – kłopoty. Nie ma znaczenia, na ile absurdalne jest takie tłumaczenie. Kiedy się uprzemy, zawsze jakoś się nam sprawdzi.

Tymczasem praca ze snami jest rzeczą o wiele poważniejszą niż próby przewidywania przyszłości. Sen może pokazać nam nasze lęki i obawy, może ujawnić nasze marzenia lub potrzeby, a może też być pomostem łączącym nasz świat z zaświatem. Sen bywa też formą oczyszczenia podświadomości z zalegających w niej niepotrzebnie emocji i wtedy jest chaotyczny, pozbawiony ładu i sensu, zazwyczaj nie jesteśmy w stanie go zapamiętać.

Jak widać sen może być wykorzystany jako forma diagnozy, która pomaga odszyfrować ukryte głęboko w psychice lęki i potrzeby. Jest zatem metodą psychologiczną, która nie może się opierać na sennikach. Albowiem sennikowe interpretacje nijak się mają do rzeczywistości. Symbole często są czymś bardzo indywidualnym. Przykładowy wąż, który oznacza potocznie zdradę i oszustwo, dla miłośników gadów będzie przyjacielem, a sen o przyjacielu nie może zwiastować zdrady. A jeśli przyśni się woda? Dla jednego to odprężenie, zabawa, dla innego – sport, wysiłek, a jeszcze innego może napawać strachem, jeśli nie umie pływać, a miał okazję się topić.

Natomiast możemy zastosować z powodzeniem powszechnie przyjętą symbolikę, w której woda to bardzo ogólnie pojęte emocje. Wówczas badamy nasze odczucia pojawiające się we śnie i ważne dla terapeuty jest to, co czuje śniący: boi się, cieszy czy martwi. W oparciu o jego konkretne emocje wyciągamy wnioski na temat dotyczących go spraw. Wtedy przypadkiem może się okazać, że brudna woda rzeczywiście zwiastuje kłopoty emocjonalne.

Sen może też być formą spotkania z Mistrzem lub bliskim zmarłym. Takich snów nie interpretujemy. Przyjmujemy je jako prawdziwe spotkanie.

Bogusława M. Andrzejewska