Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Krąg Reiki

 

Do poczytania:

Prosperita

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Linia przekazu

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Reiki dla dzieci

Intencja

Reiki i Anioły

Z miłością

Bezpiecznie

Trwałość

Kontrowersje

Pierwsza zasada

Druga zasada

Trzecia zasada

Czwarta zasada

Piąta zasada

Zasady w życiu

Szczęście z Reiki

Prostota Reiki

Śmierć i Reiki

Inne Reiki

Naukowo

Skuteczniej

Książki i strony

 

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w Reiki jest tworzenie się zaprzyjaźnionych grup osób, które zajmują się pracą z energią.. Zapewne charakteryzuje to wiele innych tematów, że ludzie, którzy zajmują się tym samym, z przyjemnością zrzeszają się i spotykają, aby dzielić doświadczeniami. Jednak grupy reikowe są bardzo szczególne.

Pierwszą wyróżniająca cechą jest kumulacja tej pięknej energii. Jeśli spotykamy się „na żywo”, wówczas każde zebranie reikowców wypełnia pomieszczenie ogromną, silną energią. Nie trzeba nic więcej – wystarczy być, rozmawiać razem, popijając herbatkę, a wszyscy uczestnicy w pewien sposób poddawani są działaniu Reiki. Efekty będą mocno zbliżone do pełnego zabiegu. Rzecz jasna zależy to trochę od tego, ilu nas się zbierze w jednym miejscu i jak długo posiedzimy razem. Działanie energii jest odczuwane także przez osoby, które nie były inicjowane. To bardzo ciekawe zjawisko. Nie trzeba przykładać rąk – wystarczy być…

Inna piękna cecha reikowych grup, to współdziałanie w dobrym celu. Do tego nie musimy widywać się osobiście. Można „spotykać się” wirtualnie, umawiając na określone godziny przez internet i wspólnie przekazywać energię na odległość. W sieci istnieje wiele takich kręgów, które zajmują się działaniem dla dobra innych ludzi. Pracują z energią dla chorych, dla całych grup społecznych, narodów, krajów, a nawet dla naszej Matki Ziemi. Myślę, że to piękna specyfika Reiki. Wystarczy mieć inicjację drugiego stopnia, a cały świat zmieścimy w dłoniach, wypełniając go uzdrawiająca energią.

Internet sprawił, że grupy reikowe rosną jak grzyby po deszczu. Odległość przestaje być problemem. Powstają fora tematyczne, na których można dzielić się wrażeniami, pytać, jeśli pojawiają się wątpliwości lub prosić o wsparcie energetyczne w trudnych sytuacjach. Takie warunki sprzyjają zawiązywaniu przyjaźni. Często możemy zauważyć, że ludzie, którzy nigdy nie spotkali się na żywo, stają się sobie bardzo bliscy.

Reiki bardzo zbliża nas do siebie. Jest w tym oczywiście dużo działania samej energii. Jest ona pasmem bezwarunkowej miłości, dlatego jeśli często działamy na siebie nawzajem taką energią, to nasze relacje również napełniają się dobrymi uczuciami. Pozwolę sobie przypomnieć, że miłość bezwarunkowa nie jest tym samym, co uczucia między kobietą a mężczyzną, zatem nie musimy się obawiać, że robienie zabiegów może zadziałać jak uwodzenie. Jednak z cała pewnością zaobserwujemy wzrost sympatii do siebie. 

Zbliża również wspólne działanie w dobrym celu. Każdy z nas ma wśród swoich bliskich osoby chore i takie, które potrzebują pomocy w różnych życiowych sytuacjach. Jest nam o wiele łatwiej pracować dla nich, wiedząc, że nie jesteśmy osamotnieni w swoich zmaganiach. Drugi stopień Reiki pozwala wysyłać energie na odległość i wspierać siebie nawzajem: „ja zrobię zabieg twojemu bratu, ty wyślesz energię mojej mamie”. Najczęściej umawiamy się na określoną godzinę na wspólne przekazy dla potrzebujących. Jednak taka wymiana energetyczna powoduje, że stajemy się sobie szczególnie bliscy.

Rzecz jasna my sami też mamy czasem trudne dni i sytuacje, z którymi jest nam szczególnie ciężko. Nie musimy jednak zmagać się z nimi samotnie. Po to są przecież przyjaciele, aby dać nam wsparcie. A przyjaciele reikowi są szczególni, bo mają w swoich dłoniach czarodziejską moc. Jak to cudownie, kiedy możemy w dramatycznym momencie zwrócić się do swojej grupy reikowców, aby wysłali troszkę ciepłej, uzdrawiającej energii. Taki krąg przyjaciół jest rzeczą nie do przeceniania. Doświadczyłam jego dobrodziejstwa wielokrotnie.

Zbliżają nas wspólne tematy i zaufanie, które rozwija się na bazie energii Reiki. Osoby, które stale pracują z energią są z reguły serdeczne, bezinteresowne i otwarte na wspieranie innych. Kiedy jesteśmy często w przepływie, nasze serca są otwarte na drugiego człowieka. Zatem i przyjaźnie są wśród reikowców silniejsze.

Bogusława M. Andrzejewska