Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Książki i strony

 

Do poczytania:

Prosperita

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Linia przekazu

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Reiki dla dzieci

Intencja

Reiki i Anioły

Z miłością

Bezpiecznie

Trwałość

Pierwsza zasada

Druga zasada

Trzecia zasada

Czwarta zasada

Piąta zasada

Śmierć i Reiki

Książki i strony

 

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Każdy mój uczeń po zakończeniu szkolenia otrzymuje skrypt, który zawiera wszystkie niezbędne informacje do pracy z Reiki. Na dobra sprawę skrypt zawiera o wiele więcej ponad to, co konieczne, ponieważ staram się pokazywać wszelkie możliwości zastosowania w życiu tej pięknej energii. Dzielę się też w miarę możliwości wiedzą o rozwoju osobistym, ponieważ nie sposób odłączyć jednego tematu od drugiego. Czasami uważam, że moi uczniowie nie potrzebują żadnych dodatkowych książek na temat Reiki, dostają ode mnie całą potrzebną wiedzę, ale zawsze warto poczytać i wiedzieć jeszcze więcej.

Obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo książek na ten temat. Większość z nich powiela informacje z pierwszego stopnia, nie wnosząc nic nowego. Zapewne wszystkie maja swoja wartość, choć jak wszędzie są lepsze i gorsze prace. Natomiast jest kilka tytułów, które chciałabym Wam polecić, jako szczególnie wartościowe. To książki, na których się nie zawiedziecie. Pieniądze wydane na ich zakup nigdy nie będą stracone.

To książka dla mnie szczególna. Została napisana przez bardzo mi bliskiego, nieżyjącego już dziś, człowieka, z którym wspólnie przemierzaliśmy ścieżki duchowego rozwoju i wspólnie doświadczaliśmy niuansów pracy z energią, wielokrotnie o tym dyskutując. Odnajduję w niej również echa tych naszych dyskusji.

Polecam ją głównie z powodu wyjątkowego podejścia do tematu REIKI. Autor wnikliwie omawia wszystkie sprawy dotyczące pracy i życia z energią oraz rozprawia się z wątpliwościami i legendami narosłymi wokół tej cudownej metody. 

Nie ma na rynku drugiej pozycji, która w tak charakterystyczny i pełen humoru sposób omawiałaby tematykę. Mimo upływu lat od jej powstania, książka nie traci na wartości, a zapewniam, że jest jedyna w swoim rodzaju.

 

Znakomity i wyczerpujący podręcznik na temat pracy z energią REIKI. Napisany przez Mistrza, wieloletniego praktyka, który dzieli się nie tylko wiedzą, ale i własnym bogatym doświadczeniem. Jest to jedna z najlepszych książek na ten temat, jakie udało mi się spotkać w języku polskim. Początkujący adept znajdzie tu wszystko: układy rąk, pracę z czakrami, wykorzystanie REIKI w różnych sytuacjach, zasady i bhp udzielania REIKI. Polecam tą książkę jako lekturę uzupełniającą wszystkim, którzy kończą u mnie pierwszy stopień.

 

Najlepsze strony o REIKI

Stron o REIKI w internecie są setki. I tu również może być trudno wyłowić prawdziwe perełki. Poniżej podaję linki do tych, którym możecie całkowicie zaufać, bo są prowadzone na najwyższym poziomie. Przeglądałam je z prawdziwą przyjemnością. Przedstawiam strony różnych systemów REIKI, ponieważ uważam, że wszystkie systemy są jednakowo dobre, a różnice w przekazywaniu energii oraz różnice w ilości inicjacji nie mają znaczenia dla jakości przekazu. Warto również zapoznać się z tym, jak inni pracują z REIKI, nawet jeśli nasz warsztat znacznie odbiega formą. Nadmiar wiedzy nie może zaszkodzić, a jedynie rozbudzi zrozumienie, że to co inne, nie musi być gorsze. 

Nie oznacza to, że utożsamiam się ze wszystkimi podawanymi tam ideami. Swoje zdanie na temat REIKI, na temat wymiany energetycznej, na temat linii przekazu i innych kontrowersyjnych tematów przedstawiam na swoich stronach. Ale z całą pewnością autorów poniżej podanych stron polecam jako dobrych mistrzów REIKI.

Proszę też adeptów, którzy uczyli się REIKI w linii zachodniej, aby nie wpadali w panikę po przeczytaniu stron należących do zwolenników linii japońskiej. Głoszą oni, że tylko ich linia jest jedynie słuszna i prawdziwa. To nieprawda. 90% reikowców na całym świecie wywodzi się z linii zachodniej - od Hawayo Takaty, ponieważ to ona wyniosła tę wiedzę poza granice Japonii, która jak wiemy była długo bardzo hermetyczna. Przez wiele lat TYLKO LINIA ZACHODNIA była dostępna na wszystkich kontynentach. W tej linii nauczano i uzdrawiano na całym świecie. Dopiero od niedawna nauczyciele z Reiki Gakkai jeżdżą po innych niż Japonia krajach i uczą Reiki wg swoich zasad. Niektórzy uważają, że tylko ta jedna linia jest dobra, co jest z założenia absurdem. Miliony praktykujących reikowców nie mogą się mylić! Reiki jest jedna i zawsze dobra, niezależnie od linii. To energia. Cała reszta - rytuał i zasady - to otoczka ułożona przez ludzi. Nie zapominajmy o tym, co jest esencją.

Szczegóły praktyki i przygotowania do zabiegu w Reiki Gakkai mogą wydać się szokująco trudne. Zapewniam Was, że rytuał linii zachodniej, choć mocno uproszczony jest równie skuteczny. Hawayo Takata zawdzięczamy utworzenie takiego przekazu, który jest do przyjęcia dla każdego, nawet niepełnosprawnego człowieka. Jak napisałam wcześniej: piękno REIKI tkwi w jej prostocie i tę prostotę spróbujmy docenić... Zatem pracujmy według tych zasad, których nauczyli nas nasi mistrzowie. Nie ma znaczenia do jakiej linii należymy - Światło zawsze płynie z naszych dłoni, jeśli jesteśmy zainicjowani i wyrażamy szczerą chęć przekazania REIKI. 

 

 

OŚWIECENIE

 

Strona Mistrza Arkadiusza Lisieckiego, mojego Nauczyciela, któremu składam tutaj pełen wdzięczności ukłon za dar Trzeciego Stopnia Reiki.

REIKI MANNAZ

Strona Mistrzyni Małgosi Kołakowskiej - mądrej terapeutki i nauczycielki, która całym sercem pracuje z Reiki. Przyjmuje w Warszawie. Strona zawiera wiele ciekawych informacji na temat Reiki.

     

Poniżej jeszcze kilka innych linków do stron, dzięki którym można dowiedzieć się sporo o REIKI. Te strony także polecam jako szczególnie interesujące, choć nie znam osobiście ich autorów i nie mogę zarekomendować jako nauczycieli. Ale moja rekomendacja i tak nie ma większego znaczenia, bo sami wybieracie sobie mistrza, zgodnie z głosem swojego serca i własną wewnętrzną mądrością...

RICK RIVARD (ANG.)

FRANK ARJAVA PETTER (ANG.)