ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Torebki

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Pure Art

Związki miłosne

Prawdziwe uczucie

Kompromis

Trójkątny dramat

Zazdrość

Wiecznie młodzi

Przyciąganie partnera

Duchowo

Test na związki

Wspólne wakacje

Dlaczego się zakochujemy?

Kobieta Utopiec

Kochając zołzę

Przytulanie

Kochać na nowo

Kochać świadomie

Otwórz serce

Bez ślubu

Mężczyzna w związku

Ostatni raz

Po rozstaniu

Po rozwodzie

Ideał

Równowaga

Etapy uczuć

Stałość

Prostota

Komunikacja

Uprzejmość

Intymność

Inteligencja seksualna

Korzyści z seksu

Fatalne partnerki

Manipulacje

Udawanie rozkoszy

Seksualność

 

Harmonia serca

Iluzje

Zaufanie

Harmonia natury

Harmonia celu

Harmonia pragnień

Soul coaching

Wu-Wei

Moja harmonia

Harmonia wyglądu

Harmonia słów

Harmonia odtwórcy

Sens życia

Harmonia energii

Harmonia Światła

Duchowa harmonia

 

Emocje

Inteligencja emocjonalna

Gry emocjonalne

Plusy emocji

Bez lęku

Magia spokoju

Gniew

Zawiść i zazdrość

Chwila

 

NAO

Analiza z wyglądu

Kolory

Torebki

 Niewolnice mody

Mowa ciała

Analiza wypowiedzi

Psychografologia

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Niemal każda kobieta wychodząc z domu zabiera ze sobą torebkę, w której bezpiecznie przechowuje portfel, kosmetyki, klucze, dokumenty. Torebka starannie dobrana do kostiumu czy butów jest zazwyczaj efektownym dodatkiem wybranego stroju, dlatego też wiele pań przywiązuje ogromną wagę do koloru, fasonu i wielkości. Rzadko kiedy jednak zdajemy sobie sprawę, że nasz wybór dokładnie odzwierciedla nasze wewnętrzne problemy, a rodzaj torebki jest w stanie określić nasze psychologiczne predyspozycje. Poniżej podaję symboliczną analizę dodatków, zarówno tych noszonych przez mężczyzn jak i przez kobiety. Przyjrzyj się swojej ulubionej torebce i zastanów się na ile charakteryzuje ona Twoje podejście do życia i jego problemów.

    Mała torebka – jest charakterystyczna dla osób dynamicznych i aktywnych, dla których ważne jest w życiu działanie. Takie kobiety rzadko oglądają się za siebie, nie tracą czasu na wspominanie przeszłości, angażując energię w nowe pomysły. Są otwarte na nowe rzeczy i z reguły nie brakuje im odwagi. Są ciekawe świata.

     Duża torba – sygnalizuje nadmierne obciążanie się problemami swoimi i cudzymi, zamartwianie się sprawami dawno minionymi, które być może straciły wiele na aktualności. W wielkiej torbie można zmieścić całe „gospodarstwo”, rzeczy, które choć na ogół niepotrzebne, mogą się kiedyś przydać – nosimy je „na wszelki wypadek”. Podobnie właściciel wielkiej torby martwi się na zapas, „na wszelki wypadek”. Woli być przygotowana na najgorsze, tak jakby tylko trudne doświadczenia stawały się jej udziałem. Zatem jest to też symbol osoby, która nosi przy sobie „całe swoje życie”, cały czas przeżywa na bieżąco wszystkie wspomnienia, również – a może szczególnie te trudne i przykre. Wszystkim , którzy lubią duże torebki proponuję zrobić kiedyś mały remanent i wysypać na stół całą zawartość. Na pewno znajdą się tam stare rachunki sprzed kilku miesięcy, połamane ołówki do oczu, zużyte szminki, kartki z nieaktualnymi już zapiskami i wiele innych bezwartościowych rzeczy, których z powodzeniem możemy się pozbyć. Przy okazji robienia porządków i odświeżania torebki warto sobie uzmysłowić, ze takie przedmioty symbolizują nasze obciążanie się sprawami zupełnie nieistotnymi, na które zupełnie niepotrzebnie tracimy nasza energię. Usunięcie ich – podobnie jak zmiana torebki na mniejszą – będzie również sygnałem dla podświadomości, zapowiadającym większy dystans do różnych spraw.

     Torebka na długim pasku – pokazuje osoby, które czują się mocno obciążone problemami (szczególnie jeśli torba jest duża!). Pasek sięgający do bioder i torba obijająca się podczas ruchu o pośladki wskazuje wyraźnie kłopoty w sferze seksu, kłopoty, których źródłem są minione dawno trudności. Jeśli pasek jest tak długi, ze torba podczas chodzenia obija się o nogi utrudniając stawianie kroków, oznacza to, że przykre wspomnienia sięgają dzieciństwa. Dom rodzinny takiej osoby nie był źródłem spokoju i oparcia, lecz przysparzał przykrości, o których ta osoba pamięta po dziś dzień. Konsekwencje – choćby tylko w postaci kompleksów, lęków i zahamowań – towarzyszą jej w obecnym życiu utrudniając normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy również noszą torby na długich paskach, najczęściej tzw. „raportówki”.

     Torebka noszona w lewej ręce lub na lewym ramieniu – pokazuje kobiety samotne lub takie, które czują się samotne, choć formalnie pozostają w związku partnerskim. W naszej kulturze po lewej stronie kobiety chodzi mężczyzna i noszenie torebki  na tym ramieniu po prostu przeszkadza. Jeśli kobieta, mimo że nie jest osobą samotną, wdową ani rozwódką, nosi torbę z lewej strony, wówczas tworzy symboliczną (i rzeczywistą!) barierę między sobą i partnerem. Pokazuje w ten sposób, że na poziomie psychicznym czuje się samotna, że między nią a mężczyzną nie ma więzi, które pozwoliłyby na wzięcie go pod ramię lub za rękę. Jeśli natomiast dziewczyna trzymając swojego partnera nie ściąga torebki z lewego ramienia, wtedy widzimy wyraźnie, że potrzebuje ona dystansu, przegrody, czegoś, co oddzieli ją od mężczyzny... A zatem albo mu nie ufa, albo się boi, albo nie czuje się bezpiecznie w tym związku czy układzie.

     Torebka noszona w dłoni – znamionuje osobę, która ujmuje życie w swoje ręce i pokazuje światu, że doskonale sobie sama ze wszystkim radzi. Jest to symbol trzymania wszystkiego „w garści”, bez względu na wagę problemu. Oczywiście duża torba w ręce pokaże kobietę, która próbuje podołać większym problemom i nie poddaje się nawet jeśli sprawy dotyczą innych bliskich jej osób.

     Torebka noszona pod pachą – jest wyrazem lęku o siebie, o swoje życie, o bliskich, a także o to, co się posiada. Najczęściej ten sposób noszenia rzeczy jest połączony z grą całej sylwetki, która domaga się opieki i bezpieczeństwa. Całe ciało takiej osoby mówi o poczuciu zagrożenia, pokazuje pewne skulenie się w sobie i ściskanie pod pacha torebki bardziej przypomina przytulanie się do niej. Jednak, kiedy całe ciało wskazuje pewność siebie, stabilność i siłę, wówczas niedbale trzymana pod pachą torba symbolizuje osobę, dla której ważny jest stan posiadania. Ta osoba troszczy się o to, co do niej należy. 

    Torebka kuferek – jest charakterystyczna dla kobiet, które cenią wartości materialne. Takie osoby pracują dla konkretnych wymiernych korzyści i są ogólnie osobami praktycznymi, oszczędnymi, pragmatycznymi.

    Plecaczek – tak ostatnio modny, mówi o potrzebie ukrycia swoich problemów przed otoczeniem. A zatem są kłopoty i troski, niejednokrotnie tak ciężkie, jak brzemię, które dźwigamy na plecach, ale zgodnie z idącą z Zachodu modą, nie chcemy o nich mówić, udając przed innymi, że u nas wszystko jest w najlepszym porządku. Im większy plecak, tym więcej kłopotów dźwigamy, im mniejszy – tym mniej mamy do ukrycia przed światem. Jednocześnie warto pamiętać, że noszenie rzeczy na plecach uwalnia ręce, dając nam swobodę w działaniu, zatem osoba preferująca plecak nie pozwala na to, aby troski utrudniały jej normalne funkcjonowanie.

     Neseser – u mężczyzn jest przede wszystkim efektownym gadżetem mającym przekonać otoczenie, że jego właściciel jest zaradnym biznesmenem, człowiekiem, który zajmuje się „wieloma ważnymi sprawami”. Oczywiście jest to pewna poza, przybrana po to, aby pokazać innym swoją wyższość, jak tez i przynależność do elity finansowej. Im więcej zdobień, złotych okuć, szyfrowych zamków, tym bardziej właściciel neseseru czuje się niedoceniany i tym więcej uwagi i pochwały potrzebuje. Jeśli do tego pojawi się monogram, poczucie własnej wartości stoi u takiego mężczyzny pod wielkim znakiem zapytania. Pamiętajmy, że poczucie męskości w dzisiejszych czasach jest tożsama ze sprawnością radzenia sobie w gąszczu biznesu i finansów.

     Mała saszetka u mężczyzny – wskazuje przede wszystkim większą gotowość do działania i niechęć do obciążania się niepotrzebnymi sprawami. Taki mężczyzna będzie szybki, energiczny i błyskotliwy. Otwarty na nowości, ciekawy świata, często powierzchowny, natomiast rzadko obarczający się nadmiernymi obowiązkami. To człowiek, który nie lubi siedzieć w jednym miejscu i zajmować się ciągle tymi samymi sprawami. Rutyna go nuży, podobnie jak życie domowe.

    Saszetka noszona na pasku przy spodniach – najczęściej umiejscowiona na brzuchu, charakterystyczna dla handlowców, którzy potrzebują wolnych rąk do przenoszenia towaru na placu hurtowym, reprezentuje dokładnie ich wewnętrzne odczucia związane z relacjami międzyludzkimi. Ich relacje z innymi odbywają się poprzez pryzmat pieniędzy. Z jednej strony oceniają innych i siebie w zależności od stanu posiadania, zatem poczucie wartości uzależniają od zarobków, z drugiej sami nie wchodzą w relacje, które nie mają dla nich wymiernego znaczenia.

     Kolory damskich torebek mówią o rodzajach problemów, o tym co jest w tym okresie najważniejsze dla posiadacza. Kolor biały kładzie nacisk na potrzebę niezależności, uwolnienia się od ograniczeń. Żółty przypomina o ważności kontaktów, potrzebie bycia wysłuchanym i zrozumianym przez innych. Czerwony chce być ważny, aktywny, dynamiczny, chce działać i imponować. Zielony szuka równowagi, a niebieski natchnienia, pozwalającego zrealizować się twórczo i osiągnąć sukces. Kolor brązowy walczy z kompleksami i niskim poczuciem wartości, całym sercem angażując się w pracę. Fioletowy marzy o tym co tajemnicze, niezwykłe, duchowe. Czarny reprezentuje potrzebę uczucia, bycia kochanym, natomiast srebrny mówi o przyjaźni i emocjach. Torebka w złotym kolorze jest charakterystyczna dla osób, które doceniają tylko to, co można przeliczyć na jakąkolwiek wymienialną walutę.

Bogusława M. Andrzejewska

(fragment książki "Psychologia Ubioru")

***

Polecam książkę Psychologia Ubioru.

Książkę można kupić tutaj

https://ridero.eu/pl/books/psychologia_ubioru/

i tutaj

http://ebookpoint.pl/ksiazki/psychologia-ubioru-boguslawa-andrzejewska,s_0x00.htm