Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Medytacja Ognia

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Przed medytacją z żywiołem ognia polecam przeczytania artykułu o pracy z tym żywiołem.

***

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że siedzisz na pustej plaży. Na wprost ciebie lśni wielka tarcza słońca, ogrzewając cię ożywczym blaskiem. Słońce świeci prosto w twoją twarz. Czujesz jego ciepło rozchodzące się po całym ciele. Gorące promienie jak laser skupiają się u podstawy kręgosłupa rozpalając tam czerwoną kulę. Czujesz  pulsowanie, które napełnia twoją czakrę życiodajną energią. Promienie przesuwają się nad spojenie łonowe, gdzie zapala się pomarańczowe wibrujące światło. Oświetla ono twoje związki z innymi ludźmi, pomaga określić twoje potrzeby. Pozwalasz przez chwilę na ładowanie energetycznego akumulatora, po czym twoja uwaga przesuwa się do splotu słonecznego, gdzie zostaje zapalona żółta pulsująca kula, niosąca ci spokój i wyciszenie emocji. Poświęć jej odpowiednio dużo czasu, ponieważ to miejsce najłatwiej pobiera słoneczną energię i rozprowadza po całym organizmie.

Kiedy uznasz, że już wystarczy przesuń siłę promieni do serca, aby zapaliła tam zielone i różowe światła. Niech rozgrzeje twoje serce i napełni dobrymi uczuciami. Potem pozwól słońcu oświetlić twoje gardło i wydobyć z niego błękitny blask. Niech ożywcze ciepło obdarzy twój głos miłym brzmieniem, a twoje słowa życzliwością.

Następnie promienie padają na punkt między brwiami, nazywany trzecim okiem i rozpalają fioletowy płomień, niosący ci intuicyjne rozumienie wszystkiego, co cię otacza. Wreszcie ponownie oświetlają czubek twojej głowy. Czujesz jak wibruje tam biało srebrzysta kula, której pulsujące światło obdarza cię poczuciem jedności z całym kosmosem. Rozkoszuj się tym uczuciem tak długo, jak uznasz za stosowne. Potem podziękuj żywiołowi Ognia za zharmonizowanie twoich czakr i pomału otwórz oczy.

 Bogusława M. Andrzejewska

 

Dobrodziejstwa medytacji

Medytacja Miłującej Dobroci

Medytacja Ziemi

Medytacja Wody

Medytacja Ognia

Medytacja Powietrza

Medytacja Oddechu

Święta przestrzeń