Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Medytacja Ziemi

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Przed medytacją z żywiołem Ziemi polecam przeczytania artykułu o pracy z tym żywiołem.

***

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem, najlepiej bezpośrednio na ziemi lub trawie, a w ostateczności na podłodze. Dłonie lekko potrzyj o siebie i połóż płasko wewnętrzną stroną do podłoża. Zamknij oczy.

Oddychaj przez chwilę swobodnie, skupiając się na swoim oddechu. Potem weź kolejno trzy głębokie wdechy i wydechy przez nos. Z każdym wdechem wyobrażaj sobie złocisto brązową ciepłą energię, która z głębi ziemi wnika do twego ciała przez dłonie i podstawę kręgosłupa, a następnie wspina się aż do szczytu głowy, napełniając cię mocą. Z wydechem usuwaj ze swego organizmu zużytą energię i negatywne emocje.

Zacznij oddychać swobodnie odpowiednim dla siebie rytmem. Poczuj pod sobą miękką poduszkę traw lub twarde oparcie skały, zależnie od tego, co w tym momencie jest ci bardziej potrzebne. Przez chwilę ciesz się bliskością Ziemi i jej ciepłym dotykiem. Potem swym wewnętrznym okiem zobacz ponownie strumień złocisto brązowej energii wpływającej w twoje ciało przez podstawę kręgosłupa. Zatrzymując się w tym miejscu energia rozgrzewa twoje centrum energetyczne i wirując staje się dużą czerwoną kulą. Odczuwaj tę kulę jako przyjemne ciepłe pulsowanie u podstawy kręgosłupa.

Po chwili zobacz, jak energia Ziemi przesuwa się wyżej i nad spojeniem łonowym zatrzymuje się, tworząc pulsujący ciepło pomarańczowy kłąb.  Skup się przez chwilę na tym doznaniu, a potem razem z energią przesuń uwagę wzdłuż kręgosłupa do splotu słonecznego. Tam pojawia się wirująca żółta kula, której łagodne wibracje kołyszą cię przez jakiś czas. Następnie energia Ziemi przesuwa się do twojego serca, przybierając tam formę dwukolorowej zielono różowej piłki. Obracając się wokół własnej osi, wypełnia twoje serce siłą i ciepłem, a jednocześnie migocze tęczowo, odsłaniając raz zieloną, raz różową stronę. Po dłuższej chwili pozwól energii przesunąć się na wysokość gardła, gdzie w postaci błękitnego światła rozgrzeje twoją kolejną czakrę. Następnie wędruje wyżej, aby na wysokości brwi umieścić się dokładnie między nimi i pulsować ciepłym fioletem. Wreszcie dochodzi do szczytu głowy, gdzie lśni srebrzysto białą kulą.

Kiedy uznasz, że wszystkie twoje czakry są już zasilone energią Ziemi, pozwól jej łagodnie spłynąć w dół do gleby, pamiętając o tym, aby zabrała ze sobą wszystkie negatywne emocje, wszystkie twoje problemy i choroby. Przez chwilę trwaj, skupiając się na dotyku podłoża, uświadamiając sobie, że nawiązałeś kontakt z Ziemią. Podziękuj Ziemi za to, że zasiliła cię swoją energią i oczyściła z negatywizmów. Potem możesz otworzyć oczy i wrócić do normalnych zajęć.

 Bogusława M. Andrzejewska

 

Dobrodziejstwa medytacji

Medytacja Miłującej Dobroci

Medytacja Ziemi

Medytacja Wody

Medytacja Ognia

Medytacja Powietrza

Medytacja Oddechu

Święta przestrzeń