ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Litoterapia

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Reiki

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Kamienie szlachetne i półszlachetne, czyli wszystkie przedziwne i niezwykle piękne minerały urzekają nas swoją urodą i mocą, którą odbieramy w postaci ciepła promieniującego z każdego kamyczka prosto do naszej dłoni. Zbierane w naszych polskich górach lub kupowane na giełdach mineralogicznych wspierają nas swoją subtelną energią. Jak przystało na tak wielki asortyment, każdy minerał charakteryzuje się innym działaniem i jest szczególnie przydatny w zupełnie innym celu... Poniżej opis tych najczęściej spotykanych, ale bardziej pod kątem pracy z energią i duchowych właściwości niż klasycznego uzdrawiania.

Ale przedtem jedna uwaga: jeśli szukasz sobie swojego kamienia - tak po prostu, bez potrzeby uzdrowienia konkretnego problemu - chcesz mieć SWÓJ kamień, który będzie cię wspierał w najlepszy dla ciebie sposób, po prostu go sobie WYBIERZ spośród innych. Weź do ręki ten, który najbardziej ci się podoba, który cię pociąga, przyciąga, wabi - TO JEST TWÓJ KAMIEŃ. Nie czytaj żadnych tabelek przyporządkowujących kamienie według znaku zodiaku - to nie działa, a nawet jeśli się zgadza, to zupełnie przypadkiem. Takich tabelek i przyporządkowań poznałam co najmniej kilkanaście i w każdej zupełnie inne minerały mają pasować do konkretnego znaku. Zatem, które dopasowanie jest jedynie słuszne i prawdziwe?

Nawiasem mówiąc tak naprawdę tylko astrolog może ci powiedzieć, którego znaku w tobie najwięcej, w którym usadowiła się większość twoich planet. A przecież według popularnych tabelek dany kamień zasila twój zodiakalny wyznacznik. Bardzo rzadko zdarza się, że twój słoneczny znak jest jedyny i najsilniejszy w tobie. Częściej bywa tak, że całkiem inny znak jest mocniej obsadzony i stąd tak niewiele znajdujesz zgodności swojej natury z wypisywanymi w gazetach horoskopami... Ale to całkiem inny temat.

Specjaliści od pracy z energiami twierdzą, że duże kolorowe zdjęcie kamienia działa równie silnie jak noszenie danego minerału przy sobie. Zatem tym, którzy mają kłopoty z nabyciem konkretnego klejnotu proponuję zrobienie ksero z ładnej kolorowej fotografii, które można potem powiesić na ścianie. Wśród zmieszczonych ilustracji nie pominęłam popularnych u nas i wszędzie dostępnych  kwarców i agatów (to też kwarce).

 

Opis najpopularniejszych kamieni

AGAT - uczy delikatności i mądrości w kontaktach z ludźmi. Likwiduje depresje, uziemia, pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. Jest kamieniem ochronnym.

agat

AGAT MUSZLOWY - przynosi pieniądze i zdrowy stosunek do finansów.

agat muszlowy

AKWAMARYN - uspokaja, wycisza, rozwesela. Daje dystans do kłopotów oraz przynosi nadzieję na lepsze czasy. Wnosi jasność i światło , rozjaśnia duszę, oczyszczając ją i przygotowując, by stała się kanałem uzdrawiającej siły i przekaźnikiem kosmicznej miłości. Ponadto pomaga otworzyć się na kontakt z naszym Aniołem Stróżem.

akwamaryn

AMETYST - wspiera wyciszenie i medytacje, pomaga zrozumieć wizje i przyciąga twórcze oraz prorocze sny. Rozwija intuicję i przyspiesza rozwój wewnętrzny opierający się na odbieraniu i akceptowaniu przekazów z Wyższej Jaźni. Pomaga zharmonizować życie erotyczne. Chroni przed nałogami i innymi uzależnieniami.

ametyst

AWENTURYN - podnosi energię serca, uspokajając, obdarzając cierpliwością i dodając radości. Wypełnia optymizmem, likwiduje lęki, daje opanowanie. Poza tym łączy z uzdrawiająca siłą natury.

awenturyn

BURSZTYN - daje pogodne usposobienie i sprzyja pomyślności w biznesie. To kamień sukcesu, który zasila nasz szczególne zdolności, aby rozwinąć je w najbardziej korzystny sposób. Obdarza sprytem i mądrością w zakresie finansów.

bursztyn

CHALCEDON - uspokaja i wycisza nadmierny temperament, hamuje gniew, likwiduje impulsywność. To kamień mówców: pomaga rozwijać elokwencję i mądrość wyrażającą się we właściwym doborze argumentów. Chroni przed hipnozą.

chalcedon

CHRYZOPRAZ - oczyszczając podświadomość pozwala wprowadzić nowe kody myślowe. Poprzez pomoc w likwidowaniu kompleksów przygotowuje do nowego podejścia do życia i odzyskania wiary w siebie.

chryzopraz

CYTRYN (kwarc żółty)- obdarza pewnością siebie i optymizmem. Jest szczególnie pomocny w codziennych sytuacjach, zwłaszcza podczas egzaminów. Oczyszcza splot słoneczny z nagromadzonych emocji, likwidując niepokój i rozdrażnienie.

cytryn

DIAMENT - daje jasność i czystość myśli. Przybliża do doskonałości, pogłębia medytację. Pomaga rozprawić się z ciemna stroną, z wadami, słabościami, ułomnościami. Pomaga wszystkim, którzy chcą poznać samego siebie i rozwijać się szybciej i dynamiczniej. Łączy z wibracjami Wszechświata, wydobywając z człowieka jego najpiękniejsze, najczęściej głęboko ukryte światło. Doskonała ochrona przed negatywnymi wibracjami - podobno odbija wszystkie negatywne myśli skierowane do właściciela.

diament

DIOPTAZ - reprezentuje twórczą moc natury i jest kamieniem kreacji. Dzięki niemu można wzmocnić swoje twórcze umiejętności, odnaleźć natchnienie oraz zacząć odczuwać bardziej intuicyjnie.

dioptaz

FLUORYT - uczy odpowiedzialności za myśli, słowa i czyny. Silnie pobudza w kierunku duchowego rozwoju, rozwijając również moc poznania na tej niezwykłej płaszczyźnie. Przekłada wiedzę poznaną drogą intuicyjną na logiczne fakty. Oczyszcza umysł, pomaga przy medytacji. Wspiera każdy rodzaj pracy umysłowej.

fluoryt

 

granat

HEMATYT (krwawnik)- dodaje poczucia własnej wartości, pomaga przezwyciężyć trudności dnia codziennego. Zapewnia wygrywanie procesów, ponadto przyciąga prorocze sny, które ostrzegają przed niebezpieczeństwami.

hematyt

JADEIT - harmonizuje i napełnia radością. Uczy rozwijania w sobie wdzięczności. Poprawia jakość życia uczuciowego. Ten kamień pozwala w pełni odczuwać potrzeby innych osób i reagować na nie w sposób najbardziej odpowiedni. Zapewnia miły i przyjemny sen.

jadeit

JASPIS - uczy skromności i bezinteresowności, wzmacnia siłę współczucia i wolę czynienia dobra. Oczyszcza myśli ze złych pomysłów oraz z poczucia winy.

jaspis

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY (adular)- uspokaja, wycisza, obdarza wrażliwością i delikatnością. Przyciąga piękne marzenia, wzmacnia intuicję, czyni medialnym. Działa harmonizująco na emocje.

(Uwaga - prawidłowa nazwa kamienia księżycowego to adular, a nie "selenit", kojarzący się niektórym z Selene - boginią księżyca - który należy do gatunku gipsu)

KARNEOL - ułatwia koncentrację i rozwija nasz ukryty twórczy potencjał. Pozwala skupiać się na tym, co jest w danym momencie najistotniejsze. Pomaga w chwilach roztargnienia.

karneol

KRYSZTAŁ GÓRSKI - wzmacnia intuicję i pomaga we wszelkich działaniach sprzyjających duchowemu rozwojowi. Rozjaśnia myśli i łączy z siłami Wszechświata. Usuwa blokady energetyczne, oczyszcza aurę, pomaga napełnić się nową czystą energią. Pochłania negatywne wibracje z otoczenia, neutralizuje zaburzenia geopatyczne, zabezpiecza pomieszczenia, jest zatem znakomitą ochroną i najbardziej uniwersalnym kamieniem.

kryształ górski

KWARC DYMNY (morion) - daje siłę i moc do realizacji marzeń i planów. Wzmacnia dążenia do rozwoju duchowego, ale pozwala też jednoczyć w harmonii materię z duchem.

KWARC RÓŻOWY - obdarza delikatnymi wibracjami łagodności, ciepła i czułości. Sprzyja wszelkim uczuciowym pragnieniom przyciągając prawdziwą miłość i spełnienie. Uwrażliwia na piękno i artyzm, ponadto leczy wszystkie rany serca.

kwarc różowy

LAZURYT (lapis lazuli) - to kamień mądrości obdarzający głębokim wglądem, wnoszący jasność myśli. Wspaniale wspiera proces medytacji i wyciszenia. Jest doskonałą ochroną w czasie duchowego rozwoju. Pomaga w pracy z innymi ludźmi.

lazuryt (lapis lazuli)

MALACHIT - ułatwia koncentracje oraz medytację, sprzyja głębokiemu i pełnemu poznaniu własnego "ja". Pomaga rozpoznać i usunąć nasze wady i słabości.

malachit

OBSYDIAN - pomaga odnaleźć się w realiach dnia codziennego, ściąga nas na ziemie, kiedy za bardzo zaangażujemy się w duchowe wędrówki. Zapewnia koncentrację i odporność na zewnętrzne wpływy. Ponadto działa przełamując blokady emocjonalne i oczyszczając skostniałe problemy.

obsydian śnieżny

ONYKS - daje moc wewnętrzną i siłę ducha. Likwiduje melancholię, smutek i słabości. Pokonuje lęki, wyrabia siłę charakteru.

onyks

OPAL - jest bardzo trudnym kamieniem, ponieważ odsłania i wzmacnia prawdę. Zatem zasila to, co jest w nas najmocniejsze, najbardziej charakterystyczne. Otwiera świadomość na nowe nieznane dotąd obszary życia. Wskazany wyłącznie dla osób zaawansowanych w rozwoju.

opal

 

RODONIT - uspokaja, pomaga w odnalezieniu właściwej drogi do samorealizacji. Pomaga zauważyć własne zalety, wspiera w rozwoju duchowym.

rodonit

RUBIN - harmonizuje materię i ducha. Jest kamieniem miłości we wszystkich jej przejawach: od seksualizmu po miłość kosmiczną, uniwersalną. Jest też źródłem pierwotnej energii i witalności. Daje odwagę i opiekę.

rubin

SODALIT - obdarza logicznym myśleniem, rozsądkiem, równowagą. Daje prawdziwy realizm i uczy stąpać mocno po ziemi. Uspokaja oraz przywraca stałość nadszarpniętym nerwom. Pomaga zastąpić stare kody nowymi bardziej korzystnymi. Uczy niezależności.

sodalit

SZAFIR - inspiruje duchowo i prowadzi ścieżką rozwoju. Jest kamieniem intuicji i łączności telepatycznych. Medialny i medytacyjny pomaga nawiązać łączność z innymi wymiarami. Usuwa zwątpienie, likwiduje chaos myślowy. Uczy wierności.

szafir

SZMARAGD - odświeżą, odmładza, poprawia samopoczucie. Jest kamieniem wzrostu i rozwoju, zatem pokazuje i prowadzi najlepsza drogą. Otwiera nas na kontakt z duchami natury, uczy harmonii z przyrodą. Jest to także kamień bogactwa, gdyż pokazuje, jak otwierać się na dostatek Wszechświata.

szmaragd

TOPAZ - wzmacnia koncentrację, siłę wewnętrzną i zwiększa optymizm. Nazywany kamieniem radości obdarza dobrym samopoczuciem, pogodą ducha i pomaga uwolnić się od trosk, zmartwień i smutków. Likwiduje lęki i depresje, ożywiając i pobudzając pozytywnie cały organizm.

topaz

TURKUS - Kamień ochronny, otaczający nas opiekuńczym polem energii. Pochłania lub odbija negatywne wibracje. Jednocześnie ma dar przyciągania z kosmosu tego, co pozytywne i twórcze. Pobudza moc kreacji, uczy przyjaźni i otwierania się na piękno przyrody.

turkus

TURMALIN - jest najsilniejszym kamieniem przekształcającym stare schematy w nowe wzorce. Pozwala otworzyć się na nowe świeże energie, które rozwijają nas duchowo. Podnosi wibracje energetyczne człowieka, aby nawiązać łączność między materią duchem. Czarny - daje inspirację i wiarę w siebie. Różowy - wysubtelnia energie serca. Zielony - poprawia kontakty z innymi ludźmi oraz wytrwałość w trzymaniu się obranego celu. Niebieski - obdarza inspiracją.

turmalin

TYGRYSIE OKO - uczy uważności wobec otoczenia, wrażliwości na innych ludzi, a przede wszystkim tolerancji. Ponadto pozwala docenić obfitość i dostatek, które nas otaczają. Uczy docenić całe bogactwo, jakie posiadamy w sobie.

tygrysie oko

 

Do poczytania jeszcze na temat kamieni:

Zdrowie   Magia   Podział minerałów