Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Tanzanit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Tanzanit to miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy zamówiłam kawałek szarofioletowej skały do kolekcji, nie spodziewałam się, że zaiskrzy. Klejnot ten ma piękną, silną energię, układa się w dłoni z miłością i przyciąga tak, że trudno mu się oprzeć. Z daleka wygląda jak zwykły zakurzony kamień, a z bliska zaskakuje i migocze świetlnymi refleksami. Jest prawdziwie magiczny i chyba uczy nas odkrywania tajemnic, zaufania w to, że pod skromną powłoka mogą kryć się prawdziwe skarby.

Odkryty dopiero w 1967 roku w Afryce u stóp góry Kilimandżaro jest niezwykle rzadkim kamieniem. Można go znaleźć tylko w tym jednym miejscu w Afryce. Jest zatem drogi i przez to trudny do zdobycia. Jednak jak każdy wielki skarb wynagradza swoją piękną energią nawet wysoką cenę. Wierzę, że jest to kamień na obecne czasy, kamień wzmacniający nasz rozwój duchowy. Właśnie dlatego został odkryty dopiero teraz, kiedy Ziemia wznosi swoje wibracje. Gdyby znaleziono go wieki temu, zapewne jego złoża już byłyby wyczerpane

Tanzanit to kamień duchowych mocy. Należy do tzw. Synergii Dwunastu Kamieni i nawet jeśli sama synergia może wydać nam się handlowym trikiem, to energia Tanzanitu potwierdza jego piękną moc. Działa przede wszystkim w obszarze duchowego rozwoju, stymulując intuicję, jasnowidzenie i channeling. Jest sugerowany do pracy z Kronikami Akaszy, jako przewodnik, który pomoże usłyszeć i zrozumieć płynący z Kronik przekaz. Pomaga w medytacji i astralnych podróżach. Łączy z wyższymi czakrami. Przynosi wizje oraz wysokowibracyjne informacje. Jest przy tym doskonałą ochroną, aby nasze moce uwalniały się stopniowo, nie przytłaczając nas.

Tanzanit jest polecany do pracy terapeutom, ponieważ  łącząc umysł z sercem, pomaga im odnaleźć prawdziwe źródło problemu. Pomimo szarego koloru przynosi radość, optymizm, pozytywne nastawienie i leczy duszę. Otwiera na doświadczenie i zrozumienie boskiej miłości. Pomaga również odnaleźć swoją życiową ścieżkę, zgodną z pieśnią duszy, czyli z prawdziwym powołaniem.

Wzmocnienie: MOJE UKRYTE MOŻLIWOŚCI ROZWINĄ SIĘ W NIEOCZEKIWANY SPOSÓB

Archanioły -  Michał i Zadkiel

Z Kronik Akaszy

Piękna energia Tanzanitu prowadzi do poznania kosmicznego ładu, do poznania struktury wszechświata. Poprzez Kroniki Akaszy i wymiary zamieszkane przez Anioły, Tanzanit prowadzi człowieka do poznania ponadczasowej wiedzy o tym, co jest najważniejsze dla człowieka, ale czeka cierpliwie aż ludzkość dojrzeje i otworzy się na tę wiedzę. Gdy człowiek będzie gotowy, Tanzanit pomoże mu uruchamiając jego Trzecie oko, by mógł poznać to, co do tej pory było zakryte.

Tanzanit prowadzi ścieżkami poprzez kosmos i wszechświat, chroniąc jednocześnie człowieka przed wszystkim, co mogłoby stanowić dla niego zagrożenie. Dba o to, by człowiek przyswajał wiedzę stopniowo, nie narażając się na nadmiar informacji, na które nie byłby gotowy i które mogłyby go przytłoczyć.

Ten piękny kamień o ciepłej energii uczy zachowywania tajemnicy, ponieważ prowadząc człowieka w medytacji do wiedzy, o której mu się nawet nie śniło, dba jednocześnie o to, by człowiek nie przekazywał tej wiedzy dalej osobom, które mogą nie być na nią przygotowane. Tanzanit to tajemnica. To klucz, który pilnuje, aby wszystko odbywało się we właściwym miejscu i czasie.

Tanzanit chroni i opiekuje się człowiekiem Jest jak dobry, cierpliwy nauczyciel, który z miłością pochyla się nad każdym uczniem. To ponadczasowa wiedza, ale i uzdrowienie na poziomie intelektu. Porządkowanie umysłu, klarowność umysłu, rozsądek, wyważenie i emocjonalna równowaga. Tanzanit przynosi spokój i wyciszenie. Układa spójnie wszystkie uczucia i informacje w taki sposób, by człowiek mógł z nich swobodnie korzystać.

(spisała Bo Andrzejewska - wrzesień 2019)

 

PROMIENIE - 43% Fioletowy, 34% Niebieski, 13% Srebrny i 10% Zielony

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

TANZANIT ~ Anielski Posłaniec

Afirmacja: "Mocni, mądrzy i kochający, jestem Słonecznym Aniołem"