Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Kryształowa synergia

 

Powrót do

Prosperity

 

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

W przekazach duchowych nauczycieli często powtarzana jest informacja o Kryształowej Synergii dwunastu rzadkich i mało znanych minerałach, które razem tworzą bardzo silny układ wzmacniający rozwój człowieka. Zestaw tych szczególnych kamieni ma podobno wpływać na ciała subtelne człowieka i przyspieszać ascendencję. Zaleca się medytację w kręgu tych kamieni i pracę po kolei z każdym z nich.

Pierwszy raz opisali je Richard Simmons i Naisha Ahsian w "The Book of Stones". W ślad za nimi kolejni nauczyciele i litoterapeuci polecają stosowanie tych właśnie minerałów na drodze do rozwoju. Pojawiają się specjalnie przygotowane zestawy i piękne różdżki wypełnione okruchami wszystkich dwunastu "magicznych" minerałów. Trochę przerażają ceny tych cudów, wyraźnie czuje się tu komercję, bo dla rozwoju jesteśmy w stanie zapłacić wiele. Jednak kiedy oglądałam zdjęcia, nie odczułam silniejszych wibracji, niż zwykle. Zapytałam o to w swoich Kronikach Akaszy. Oto, co usłyszałam:

"Synergia to połączenie i współpraca, najlepsza jaka może zaistnieć. Powoduje ona, że wspólne działanie zostaje zwielokrotnione. Tyle definicja. Kryształy są zawsze ze sobą połączone i stale współpracują ze sobą. Nie potrzebują specjalnych układów, aby się łączyć i wspierać. Ale ludzie tak. Ludzie korzystają z pozytywnego działania kamieni. Kryształy tworzą specyficzne pole i wibracje, dzięki którym ludzie mogą rozwijać w sobie określone jakości...

Synergia tych 12 kryształów tworzy obłok silniejszej energii. Działanie tych kamieni wzmacnia się wzajemnie i w polu człowieka może sprawiać, że człowiek odbiera je silniej i otwiera się na ich działanie. Czy jest to konieczne do rozwoju? Nie. Człowiek wcale nie potrzebuje tych 12 kamieni, by się rozwijać, ponieważ ma w sobie wystarczająco mocy, by pójść ścieżką wiodącą do ascendencji. Człowiek nie musi otaczać się kamieniami w medytacji, by się rozwijać. Ale jest to ciekawe doświadczenie. Medytacja z tymi kamieniami podnosi wibracje w specyficzny sposób i pomaga otworzyć się na to, co jest w innych wymiarach.

Ty także nie potrzebujesz akurat tych 12 kamieni. Jesteś otoczona bardzo silnymi kryształami. Te, które leżą koło ciebie mają o wiele większą moc, niż te które znajdują się w synergii. Nie musisz mieć tych kamieni. Ich obecność w twojej przestrzeni nie będzie miała żadnego wpływu na twoją ścieżkę rozwoju.

Kryształy pomagają i prowadzą. Kryształy swoją wibracją przepięknie wspierają rozwój człowieka. Ale czy potrzebna jest synergia 12 kamieni do rozwoju? To kolejna iluzja, w której ludzie pozbywają się własnej mocy. W gruncie rzeczy uważamy, że rozwijanie miłości bezwarunkowej w dowolny sposób jest o wiele silniejszym procesem, niż medytacja w kręgu 12 wymienionych kamieni. To iluzja. To zabawa. W tym jest też dużo komercji..."

Tyle Moi Mistrzowie. Chcę jednak wyjaśnić, że posiadam dziewięć z wymienionych kamieni, a większość z nich leży obok mnie na biurku. Informacja z Kronik nie oznacza więc, że te kamienie są złe, czy nie mają pięknego działania. Mają. Tylko nie trzeba mieć wszystkich dwunastu i oczywiście można też rozwijać się wewnętrznie bez jakichkolwiek kamieni, opierając się na bezwarunkowej miłości, co w ślad za Moimi Mistrzami wyraźnie podkreślam.

Moje ulubione kamienie do pracy z Wyższym Wymiarem to właśnie Tanzanit, Scolecit, Kwarce Tybetańskie i Lemuriańskie. Są potężne w działaniu. I rzeczywiście czuję je o wiele mocniej niż całe zestawy skomponowane ze składników synergii 12 kryształów. To mój subiektywny odbiór. Zakładam, że autorzy wspomnianej przez mnie książki mają swoje odczucia, stąd pomysł na synergię. Każdy z Was może też odbierać to całkiem inaczej i tworzyć swoje własne zestawy. Zwróćcie proszę uwagę, że niektórzy ludzie Wam się bardzo podobają, a z innymi nie chcecie przebywać, chociaż to nie są wcale złe osoby. Po prostu – nie do każdego pasujemy, czasem nadajemy na innej fali. Podobnie rzecz ma się z kamieniami. Te, które mnie zachwycają, mogą być dla Was bez znaczenia, a całkiem inne mogą grać w Waszych dłoniach najpiękniejsze pieśni.

Poniżej opisuję dwanaście kamieni, które należą do omawianej tu synergii. Są ciekawe, chociaż niektóre niestety również drogie, co jest zapewne związane z reklamowaniem na zachodzie tego tematu. Ludzie kupują 12 kamieni tak samo, jak niegdyś kupowano odpusty – z nadzieją, że ułożenie kamieni zapewni im dostęp do nieba. Jeśli Moi Mistrzowie zauważyli tu komercję, to faktyczna wartość rynkowa tych kamieni jest zapewne dużo niższa. Moim zdaniem jest zatem tak: kamienie oczywiście mają swoją moc, ale książka, którą wymieniłam na początku, stworzyła falę nadmiernego zainteresowania, które z kolei wywindowało niebotycznie ceny i napędziło niezły biznes sprzedawcom minerałów.

Sprawdźcie proszę, być może macie któreś z nich w swojej kolekcji lub zechcecie sobie kupić jeden  lub dwa z nich, aby poczuć ich wibracje. Z Tanzanitu, Petalitu i Scolecitu robi się biżuterię. Azeztulit jest z kolei nazwą towarową z zastrzeżonymi prawami. Natomiast Mołdawit i Tektyty spadły dosłownie z nieba i chociaż nie zachwycają urodą, niosą w sobie energię kosmosu. Zobaczcie i sami oceńcie – Ziemia zmienia swoje wibracje, być może pojawiają się znane od dawna kryształy, jednak o nowych częstotliwościach? Pozostawiam to Waszej ocenie.

 

AZEZTULIT

Fizycznie jest to mleczny kwarc z inkluzjami mikroskopijnych cząsteczek wody. Dostępny podobno tylko w Karolinie Północnej w USA. Zdaniem jego odkrywców jest szczególnym kryształem o wielkiej mocy, ponieważ został pobłogosławiony i naładowany przez grupę Istot ze Światła, które nazywają siebie Azez. Mówi się, że jest to najsilniejszy kryształ na Ziemi, pomocny wszystkim, którzy pracują nad sobą. Podobno jego wysoką energię odczuwają osoby, które opanowały rozumienie materii. Wzmacnia wpływ na ciało fizyczne i łączy z głębią istoty. Nazwa jest zastrzeżona. Nie posiadam go w swojej kolekcji, nie wiem więc, ile w tym prawdy, a ile biznesu. Natomiast uważam, że kwarc sam w sobie jest najbardziej magicznym i niezwykle silnym kamieniem. Tak czy owak więc ma piękne wibracje.

 

BROOKIT (BRUCYT)

 Oczyszcza i równoważy czakry i aurę, chroni i podnosi wibracje. Wnosi do pola energetycznego człowieka dużo Światła.
 

Brucyt

 

DANBURYT

Uziemia, chroni i równoważy. Nazywany Kryształem DNA wpływa na strukturę ciała człowieka, dopasowując do zmieniających się energii. Pozwala odkryć i uzdrowić schowane głęboko negatywne wzorce. Wzmacnia medytację. Jest silnym duchowym przewodnikiem. Więcej tutaj.


Danburyt

 

HERDERYT

Działa głównie w obszarze komunikacji z Istotami z Wyższych Wymiarów. Podnosi energię, pomaga w medytacji i łączy z przekazami od Nauczycieli z Kronik Akaszy. Zwiększa także poziom klarowności umysłu, pomagając w zrozumieniu i rozwoju świadomości.
 

MOŁDAWIT

To szkliwo powstałe wskutek uderzenia meteorytu na terenie obecnej Bawarii. Wygląda jak zielone szkło bąbelkowe. Niesie w sobie gwiezdny pył i szczyptę kosmosu. Uważa się, że jest kamieniem z innego świata, stąd też wiara w jego potężną moc. Jest przy tym ogromnie rzadki, ponieważ znajduje się go jedynie wokół miejsca uderzenia owego meteorytu. Ma przyspieszać rozwój człowieka,  wzmacniać jasnowidzenie i pomagać w odnalezieniu swojej drogi życiowej. Więcej informacji o Mołdawicie znajdziecie tutaj.

Mołdawit

 

NATROLIT

Podnosi wibracje, oczyszcza, wzmacnia. Pomaga pokonać wszystkie przeszkody, daje wyjątkową siłę do osiągnięcia celu. Rozprasza negatywną energię.
 

PETALIT

To kryształ ochronny, który zabezpiecza człowieka przed niskimi wibracjami. Uziemia oraz równoważy energie męskie i żeńskie. Jego delikatna energia jest bardzo przyjemna, chociaż łagodna i moim zdaniem bardzo ładnie działa w obszarze czakry serca.

Petalit


FENAKIT

Bardzo silny kryształ, nazywany czasem "fałszywym diamentem", równie piękny, ale o większej mocy duchowej niż diament. Podnosi wibracje, aktywuje ciało świetliste człowieka i pomaga w rozwoju wewnętrznymym. Jest przewodnikiem w channelingu, kontakcie z Kronikami Akaszy, Aniołami i Wyższymi Wymiarami. To jeden z beryli przejrzysty lub o różowym zabarwieniu, a więc bliski kuzyn znanego i cenionego szmaragdu czy akwamarynu.
 

Fenakit

 

KWARC SATYALOKA

Pochodzi z wsi wokół klasztorów w południowych Indiach, które są miejscami o wysokich energiach. Kryształ ten ma posiadać ekstremalnie wysokie wibracje i pomagać w uwalnianiu starych wzorców. Subiektywnie uważam, że posiadane przeze mnie kwarce himalajskie, pochodzące przecież z podobnych rejonów oraz kwarce lemuriańskie są o wiele mocniejsze.

Kwarc Satyaloka

 

SKOLECYT

Nazywany Kryształem Łączności jest bardzo silnym kamieniem o duchowej mocy, który wspiera każdego podążającego ścieżką wzniesienia. Jego działanie jest bardzo ciekawe. Więcej tutaj.


Skolecyt

 

TANZANIT

Nazywany Kryształem Nowego Początku występuje tylko w jednym miejscu na świecie, w Afryce. Jest podobno tysiąckrotnie rzadszy niż Diament. Jest kamieniem mocy duchowych i wizji. Wzmacnia rozwój jasnowidzenia, ułatwia channeling i łączy umysł z sercem. Więcej można przeczytać tutaj

Tanzanit

 

TEKTYT TYBETAŃSKI

Meteoryt, który wzmacnia, uziemia, ale i łączy z kosmosem. Pomaga w medytacji, doświadczeniach podróży poza ciałem, a także w doświadczeniach dotyczących uzdrawiania poprzednich wcieleń.

Tektyt