Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Kryształowe lektury

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Książek na temat kryształów są chyba setki, poczynając od specjalistycznych encyklopedii, a na kolorowych albumowych wydawnictwach kończąc. Nie sposób ich wszystkich posiadać ani przedstawiać. Ale kilka tytułów chciałabym szczególnie polecić, ponieważ mogą okazać się świetną pomocą w korzystaniu z kamieni.

 

1. TAJEMNICE KRYSZTAŁÓW Cassandra Eason

To moja biblia, do której zaglądam, kiedy szukam informacji o kryształach. Zawiera opisy ok. 500 kamieni. Wspaniałe kompendium wiedzy o minerałach. Niesamowicie obszerna publikacja. Każdy kamyczek jest w tej książce pokazany na zdjęciu i opisany od strony energetycznej. Jest tutaj to, co dla mnie najistotniejsze: działanie. Do każdego kamienia znajdziemy tu przypisany kolor świecy, zapach, magiczne znaczenie wróżebne, magiczny rytuał, przyporządkowanie do czakry, wzmocnienie, propozycje używania i wiele innych ciekawych informacji. Jedna z najlepszych książek, jakie miałam w ręce.

 

2. REIKI I KAMIENIE SZLACHETNE Ursula Klinger-Raatz

Stara i jednocześnie znakomita książka, która służy mi od dobrych 30 lat. Kupiłam ją, kiedy zaczęła się moja przygoda z Reiki. Znakomita pozycja, która przedstawia opisy najbardziej popularnych kamieni szlachetnych i przedstawia ich działanie w połączeniu z zabiegami Reiki. Znajdują się tam również ciekawe sugestie do medytacji z kryształami i szczegółowe wiadomości na temat wpływu kryształów na czakry. Książka zawiera też informacje o samej pracy z energią, co może niejednej osobie się przydać.

 

3. SZLACHETNE I OZDOBNE KAMIENIE Cally Hall

Kolejna stara rzecz, zapewne od dawna niedostępna, jednak bardzo ją lubię, ponieważ dość ciekawie prezentuje poszczególne kryształy i kamienie. Bogato ilustrowana, wydana w wersji kolorowego albumu na kredowym papierze, sprawia dużo przyjemności w czytaniu. Każdy minerał jest opisany zarówno pod względem twardości, rodziny, przyporządkowania geologicznego, jak i pod kątem historii i działania na zdrowie.

 

4. LIQUID CRYSTAL ORACLE Justin Moikeha Asar

Wydana tylko w języku angielskim i niedostępna u nas znakomita pozycja połączona z pięknymi kartami, które prezentuję w opisach poszczególnych kamieni. Oprócz obszernego opisu energetycznego działania kryształów, które jest absolutnie wyjątkowe, książka podaje propozycje uzdrawiającej pracy z kartami, które niosą w sobie przepiękne kryształowe energie. Znajdziemy w niej także kolory promieni, którymi emanują kryształy, afirmacje i przekazy od Dewów Kamieni. Inspirowana tą właśnie książką, sama zaczęłam spisywać przekazy z Kronik Akaszy na temat kamieni. Bardzo polecam wszystkim, którzy czytają w języku angielskim.

 

5. KRYSZTAŁOWA TERAPIA Doreen Virtue

Niewielka książeczka z króciutkimi opisami niektórych kamieni. Odkryłam ją nie tak dawno, chociaż na rynku jest już od wielu lat. Nie byłam nią zainteresowana właśnie ze względu na to, że jest cienka i zawiera mało informacji. Jednak polecam, ponieważ łączy kryształy z Archaniołami. A poza tym okazało się, że w tej książce również znajdują się przesłania od Dewów Kamieni. Odkryłam to już po tym, jak sama zaczęłam robić odczyty, jednak dobrej wiedzy z dobrego źródła nigdy dosyć.

 

6. MOC KRYSZTAŁÓW Kiera Fogg

Bardzo dobra, nowa pozycja na temat układania siatek z kryształów. Nie tak dawno pisałam na o tym artykuł, w którym podkreślałam, że w polskim języku nic o siatkach nie znajdziemy. I niedługo potem pokazała się ta właśnie książka, zawierająca naprawdę dobrze opracowane informacje. Tak spełniają się moje życzenia - oto magia pozytywnego myślenia. Pięknie wydane kompendium, pełne cudnych ilustracji rozmaitych siatek układanych w różnych intencjach. Dla każdego, kogo zainteresował mój artykuł i kto chciałby wypróbować moc takiego właśnie harmonizowania przestrzeni i swojego życia.