Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Mandale Archaniołów

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

To prawdopodobnie moje własne odkrycie ciekawej formy pracy z kryształami, ponieważ nigdzie wcześniej się z tym nie spotkałam. W pewien sposób te układy przyszły do mnie same. Któregoś dnia poczułam ciężką energię i spontanicznie postanowiłam sobie pomóc łącząc się i harmonizując swoje pole kryształami. Poprosiłam o pomoc Anioły i jako symbol takiej współpracy wybrałam piórka. Kiedy skończyłam układanie, kryształy zaświeciły mocniej, a ja poczułam... Archanioła Michała. Wówczas też zobaczyłam, że cały układ przypomina tarczę i miecz. To wyszło samo.

Ten układ zainspirował mnie do połączenia Archaniołów z kryształowymi mandalami. Układy kamieni traktuję, jak swego rodzaju "list" pisany do wyższych energii. Układając kamienie myślę o tym, co w danej chwili ważne, co chciałabym przekazać. Praca z kryształami automatycznie podnosi wibracje i sprawia, że moje myśli płyną na innej częstotliwości. Jest to też oczywiście dotyk piękna i możliwość wyrażania siebie w twórczy sposób. Ale przede wszystkim to jest za każdym razem doświadczenie wejścia na inny poziom działania.

Kryształy, dzięki swoim wibracjom, stają się kluczami do innych wymiarów. Między innymi do tych, na których pracują Wysokie Energie, takie jak Achaniołowie. Kiedy bierzemy do ręki kryształ, nawiązujemy z nim relację, dzięki której możemy dotknąć bardziej subtelnej rzeczywistości. Dużo zależy oczywiście od naszego poziomu rozwoju. W zależności od tego, jaki poziom energetyczny reprezentujemy, dotykamy wyższych lub mniej wysokich wibracji. Nie niskich! To tak nie działa. Ale jak zawsze – im wyżej jesteśmy, tym wyżej sięgamy...

To piękne energie i wspaniałe doświadczenie. Wybór kamieni może być oczywiście zupełnie intuicyjny. Można też zastosować klucz kolorystyczny powiązany z promieniem, na którym pracuje dany Archanioł. Można również wykorzystać przyporządkowanie kryształów znane od lat i dostępne w rozmaitych źródłach. Przykłady swoich mandali podaję poniżej. Mam nadzieję, że będzie to dla innych ciekawa inspiracja.

Dodam tylko, że przedstawiona poniżej mandala Archanioła Michaela to inna niż ta, która wyraźnie była świetlistym mieczem. Ale też była układana innego dnia, w innych okolicznościach. Tutaj widzę ochronną tarczę i domyślam się, że w tym czasie właśnie mnie chroniła. Pozwólcie prowadzić się intuicji. Wysokie wibracje kryształów same prowadzą do takiego układu, który jest tu i teraz najlepszy.

Archnioł MICHAEL

Ten cudowny Archanioł chroni nas od wszelkich negatywnych energii. Przywołujemy go szczególnie wtedy, kiedy czujemy się zagrożeni albo potrzebujemy wzmocnienia swojej wiary. Pomaga usuwać lęki, dodaje odwagi i wewnętrznej mocy. Pozwala także rozwinąć wgląd i w klarowny sposób rozumieć znaki, które przychodzą do nas z Najwyższego Źródła. Uczy zaufania w swój wewnętrzny głos i podążania za wewnętrznym przewodnikiem.

Promień NIEBIESKI

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Lapis lazuli, Kwarc górski, Szafir, Onyx

Ja w swojej mandali wykorzystałam – Kwarc górski, Lapis Lazuli, Celestyt, Kwarc niebieski, Sodalit, Agat i Adular (Kamień Księżycowy)

******

Archanioł RAPHAEL

Ten wspaniały Archanioł zajmuje sie uzdrawianiem na wszystkich poziomach. Najczęściej zwracamy się do niego po pomoc w czasie choroby, ale on może uzdrawiać rożne sytuacje i rzeczy. Uczy nas także zrozumienia, że choroba jest tylko objawem braku wewnętrznej harmonii, a przychodzi w efekcie negatywnych emocji. Pomaga nam wyciszyć umysł, być bardziej uważnym i świadomym, co pomaga w odzyskaniu równowagi i zdrowia.

Promień ZIELONY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Zielony kalcyt, Malachit, Zielony turmalin, Mołdawit

Ja w swojej mandali wykorzystałam – Malachit, Amazonit, Awenturyn, Kwarc górski i Kwarc Rutylowy

******

Archanioł GABRIEL

Ten wspaniały Archanioł patronuje dzieciom i kobietom spodziewającym się potomstwa, ponieważ jest opiekunem nowego początku. Wszystkim pozostałym może dać inspirację, wenę, kreatywność oraz wiedzę niezbędną do pisania lub innej formy tworzenia. Doceniają jego pomoc pisarze, poeci, a także inni artyści. Pomaga zinterpretować właściwie sny i czerpać z nich natchnienie. Wycisza w czasie medytacji czy praktyki, pomaga odnaleźć relaks i ukojenie.

Promień BIAŁY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Diament Herkimer, Scolecit, Dolomit, Ammonit

Ja w swojej mandali wykorzystałam – Diament Herkimer i czyste Kwarce górskie w różnej formie

 

******

Archanioł JOPHIEL

Ten cudowny Archanioł patronuje wszystkiemu, co wiąże się z pięknem, ładem, harmonią i sztuką. To on uczy nas szukać uroku w cudach dnia powszedniego poprzez mądrość wewnętrzną i umiejętność patrzenia sercem. Harmonie dostrzegamy i przyciągamy do siebie wówczas, kiedy jesteśmy wypełnieni pokojem i wewnętrzną ciszą. Wreszcie Archanioł ten prowadzi nas ścieżką bezwarunkowej miłości, bez której nie otworzymy swojego serca na dostrzeganie piękna.

Promień ŻÓŁTY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Żółty kalcyt, Złoty Topaz, Agat muszlowy, Chalcedon

Ja w swojej mandali wykorzystałam – Kwarc górski, Kwarc cytrynowy, Girasol i Opal

******

Archanioł CHAMUEL

Ten piękny Archanioł prowadzi nas do miłości bezwarunkowej i cieszenia się możliwością kochania. Pomaga nam otworzyć serce i docenić potężną moc miłości. Jest to patron związków, ponieważ wspiera nas w uzdrawianiu relacji i odnalezienia harmonii w sobie oraz w byciu z innym człowiekiem. Dzięki niemu możemy poczuć się naprawdę kochani i wyjść poza przyziemne pretensje do partnera.

Promień RÓŻOWY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Danburyt, Kwarc górski, Rubelit, Turmalin arbuzowy

Ja w swojej mandali użyłam – Kwarc górski i Kwarc różowy

 

******

Archanioł URIEL

Ten wspaniały Archanioł pomaga nam stanąć oko w oko ze swoim cieniem, ktory ukrywa się w głębi podświadomości. Dzięki temu Archaniołowi możemy zaakceptować w pełni całego siebie i podejmować mądre decyzje zbudowane na samoakceptacji oraz na doświadczeniu, które uczymy się pojmować jako coś naprawdę cennego. Ponadto łączy nas z wiedzą przodków i linią rodu. W mandali tego Archanioła znajduje się też płynne połączenie z Aniołami.

Promień INDYGO

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Celestyt, Morganit, Sugilit, Kwarc rutylowy

Ja w swojej mandali użyłam – Celestyt, Labradoryt, Czaroit, Opal, Adular i Kwarc górski

******

Archanioł ZADKIEL

Ten cudowny Archanioł daje nam poczucie bezpieczeństwa i możemy jego mandale układać również wtedy, kiedy potrzebujemy ochrony w Fioletowym Płomieniu. Patronuje wszelkim zmianom, głównie głębokiej duchowej transformacji. Ponieważ podnosi nasze wibracje, kieruje nas w stronę pozytywnego spojrzenia na innych ludzi, w stronę tolerancji i współczucia. Bez akceptacji ludzkich słabości nie ma przecież rozwoju.

Promień FIOLETOWY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Ametyst, Agat, Girasol, Miedź

Ja w swojej mandali użyłam – Ametyst, Agat, Fluoryt i Kryształ Górski

******

Archanioł RAZIEL

Ten cudowny Archanioł otwiera nas na dary z najwyższej półki rozwoju. Pomaga nam rozwinąć jasnowidzenie, wgląd i inne moce. Obdarza do tego niezbędną odwagą oraz wewnętrzną mądrością, dzięki której jesteśmy w stanie rozumieć swoje wizje i wglądy. Oprócz wzmocnienia intuicji i głębokiego rozumienia pomaga nam odnaleźć w sobie pozytywne myślenie, równie niezbędne na ścieżce wzrastania.

Promień FIOLETOWY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Pietersyt, Dumortieryt, Azuryt, Czaroit

Ja w swojej mandali użyłam – Fluoryt, Azuryt, Pietersyt, Czaroit i Kryształ Górski

******

Archanioł THURIEL

Ten cudowny Archanioł łączy nas z naturą i światem zwierząt oraz roślin. Pomaga nam nie tylko zrozumieć naszych czworonożnych przyjaciół, ale uczy też ekologii, łagodności, bezwarunkowej miłości do natury i zrozumienia zwierzęcego prawa do życia i wolności. Zachęca do spacerów i kontaktu z dobroczynnym działaniem drzew. Pod jego szczególną opieką są delfiny, dlatego też bardzo często możemy spotkać Archanioła Thuriela w pobliżu dużych akwenów.

Promień POMARAŃCZOWY

Kamienie przypisane przez M.A.Lembo – Larimar, Jaspis Kobra, Agat dendrytowy i brązowy.

Ja w swojej mandali użyłam – Larimar, Bursztyn, Karneol, rozmaite Agaty i Jaspisy oraz czarny wulkaniczny kamień z Santorini

 

Zachęcam do radosnej współpracy z Archaniołami i układania dla nich mandal. To cudowne doświadczenie.

Bogusława M. Andrzejewska