Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Szatukit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Szatukit to rzadki minerał, w encyklopedii określany jako wtórny do malachitu, kuprytu lub dioptazu, co oznacza, że najczęściej powstaje w miejscu po innym pierwotnym kamieniu. Oczywiście ma swój niepowtarzalny skład i budowę, jest więc niezależnym klejnotem, a nie miksem paru innych. Jest zabarwiony na niebiesko i możecie znaleźć przepiękne okazy nawet lekko przejrzyste. Mój jest ciemny, granatowy. Mam go od niedawna, więc dopiero się zaprzyjaźniamy. W moim odczuciu ma energię mocną, dość zdecydowaną, wymagającą, dyscyplinującą.

Jako kamień zabarwiony na niebiesko Szatukit wspiera mówców, nauczycieli, dziennikarzy, wykładowców. Uczy dobrej, uczciwej komunikacji i odpowiedzialności za własne słowa. Niektórzy sugerują, że powinien towarzyszyć politykom, wówczas mówiliby z sensem, ponieważ Szatukit zmusza do mówienia prawdy. Uzdrawia relacje, w których zraniono kogoś poprzez niesprawiedliwe osądy i złe słowa.

Jednak przede wszystkim jest to kolejny kamień magów, który skutecznie pomaga ludziom pracującym z symboliką: astrologom, tarocistom, numerologom, wróżkom. Wspiera w otrzymywaniu wizji metafizycznych, rozwija intuicję i pozwala czytelnie interpretować symbole. Jest niezastąpiony we wszelkiej pracy z channelingiem. Ma dar łączenia z wewnętrznym królestwem, dzięki czemu przekazy są spójne i zgodne z rzeczywistością. Ale ponadto Szatukit chroni przed połączeniem z niewłaściwymi istotami z niższego astralu i zapewnia czystość otrzymywanych informacji.

Bardzo ciekawa wydaje mi się zdolność Szatukitu do pracy z poprzednimi wcieleniami. Pozwala czerpać z talentów i umiejętności rozwiniętych w innym życiu. Szatukit ma podobno usuwać klątwy z minionych inkarnacji oraz wszelkie nakazy tajemnic. Likwiduje hipnotyczne polecenia i dekrety, szczególnie te, które blokują rozwój zdolności parapsychicznych. Przynosi zatem uzdrowienie w przypadku, kiedy nasza intuicja lub zdolność jasnowidzenia jest zablokowana przez negatywny wpływ innych ludzi.

Wzmocnienie: DZIELĘ MOJE NAJGŁĘBSZE UCZUCIA Z TYMI, KTÓRYCH KOCHAM

Archanioły Michał i Zadkiel

Z Kronik Akaszy

Szatukit to kamień, który niesie w sobie dużo magii. To kamień na dzisiejsze czasy, na epokę, w której Ziemia intensywnie wzrasta. Uczy nowych możliwości rozwijania jasnowidzenia, odkrywania wizji, pracy z intuicją oraz widzenia tego, co niewidzialne. W czasie, kiedy ludzie mocno wzrastają wewnętrznie, kamień działający w obszarze duchowym, w obszarze intuicji i rozumienia parapsychicznego jest ogromnie istotny, ponieważ jest narzędziem, które pomaga ludziom wzrastać lepiej niż do tej pory.

Wielką zaletą Szatukitu jest jego ochrona przed negatywnymi energiami. Szatukit pomaga w channelingu, ponieważ zabezpiecza przed odbiorem informacji z niewłaściwego źródła i na to chcemy szczególnie zwrócić uwagę. Warto pracować z Szatukitem i mieć go przy sobie, szczególnie wtedy, kiedy działa się w z różnymi formami połączenia z innymi wymiarami. O ile praca w Kronikach Akaszy jest całkowicie bezpieczna, ponieważ tworzą one specyficzny świetlisty wymiar, do którego nie maja dostępu byty z niższego astralu, o tyle inne formy pracy z jasnowidzeniem i pobieraniem informacji niosą w sobie zagrożenia łączenia się z niewłaściwym poziomem. Szatukit przed tym zabezpiecza. Jest ochroną, która prowadzi bezpiecznymi korytarzami pomiędzy wymiarami.

Szatukit jest kamieniem nowych czasów. Swoją piękną energią prowadzi człowieka do lepszego rozumienia przekazów, które do niego przychodzą, pomaga właściwie zinterpretować obrazy i słowa, pojawiające się w kontaktach z innymi wymiarami. Jest to zatem kamień, który otwiera umysł  i pozwala szybciej i sprawniej wzrastać duchowo. Dzięki pracy z Szatukitem ludzie uczą się rozumieć to, co przychodzi do nich z wymiarów o wyższych wibracjach.

(spisała Bo Andrzejewska - wrzesień 2019)