Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Selenit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowy Tarot

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chryzokola

Chryzopraz

Cytryn

Czaroit

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt miodowy

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Piryt

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szmaragd

Tanzanit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turkus

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Selenit nazywany czasem Kamieniem Księżycowym (od Selene - Bogini Księżyca), może być mylony z adularem z grupy skaleni. W strefie angielskojęzycznej nie ma tego problemu, ponieważ adular nazywany jest jednoznacznie Moonstone, a Selenit - Selenite. Tutaj mamy perłowo połyskującą odmianę gipsu, która może być przejrzysta lub lśniąco biała, jak na zdjęciu poniżej. Oczywiście skojarzenie ze światłem księżyca jest oczywiste i niektórzy upierają się przy twierdzeniu, że to jedyny prawdziwy księżycowy kamień. Warto znać ten spór, by umieć oba kamienie odróżnić. Działają inaczej. Ten drugi także któregoś dnia opiszę.

Dosyć późno zwróciłam na niego uwagę, moja z nim znajomość jest więc raczej krótka, ale doceniam jego piękne działanie w obrębie duchowości. Okazuje się, że Selenit wycisza i uwrażliwia w czasie medytacji. Pozwala poczuć więcej i więcej odebrać z wyższych poziomów istnienia. Otwiera Trzecie Oko, uczy prekognicji, pomaga zobaczyć lub poczuć poprzednie wcielenia. Jest więc nieoceniony przy rozmaitych duchowych praktykach. Sięgnęłam po niego, kiedy znalazłam informację, że pomaga w kontakcie z Aniołami, a zaraz potem przeczytałam, że otwiera czakrę Gwiazda Duszy. To bardzo ważne dla wszystkich, którzy pracują z rozwojem duchowym i dążą do oświecenia lub ascendencji. Myślę, że Selenit może okazać się bardzo pomocny przy pracy z Kronikami Akaszy.

Selenit działa w obrębie naszych emocji. Wycisza, łagodzi napięcia, uspokaja ale i zapobiega depresji. Zapewnia jasność umysłu, może być więc wsparciem przy pracy intelektualnej. Ponadto pomaga podejmować decyzje, dzięki czemu może okazać się bardzo przydatny wielu osobom w ich codziennym poszukiwaniu rozwiązań i dokonywaniu powszednich wyborów.

Jedną z najciekawszych właściwości Selenitu jest umiejętność oczyszczania z negatywnych energii. Dotyczy to zarówno aury, jak i przestrzeni. Można skorzystać z pięknej różdżki, których spory wybór znajdziemy na każdej giełdzie w i każdym sklepie z minerałami. Ponieważ jest miękki, wyrabia się z niego lampy i świeczniki, które również fantastycznie działają na energetykę pomieszczenia. Nie jest to drogi minerał, więc każdy może sobie pozwolić na posiadanie dużych kawałków lub wyrobów z Selenitu.

 

Z RADOŚCIĄ OTWIERAM SIĘ NA SWOJE MARZENIA

Z Kronik Akaszy

Selenit jest Białym Światłem Księżyca, który rozjaśnia najciemniejszą noc. Właśnie dlatego ma moc wnoszenia jasności w mrok i działa tak pięknie przy oczyszczaniu choćby ludzkiej aury. Srebrne, jedwabiste pasma światła, które wypełniają serce kamienia, dotykają nici ludzkiego życia i wprowadzają tam blask prosto z Najwyższego Źródła.

Selenit jest anielskim kamieniem, pełnym miłości. Prowadzi do tego wymiaru, na którym przebywają Anioły. Jeśli masz serce ufne, pełne miłości i wiary, to być może z pomocą Selenitu doświadczysz anielskiej mocy i piękna, a drzwi zostaną otwarte. Możesz medytować z tym kamieniem lub trzymać go w dłoni, kiedy zwracasz się do Aniołów. Jego wibracje wzmacniają twój wewnętrzny głos i przenoszą go na anielskie poziomy.

Selenit jest kamieniem nocy, w której z łatwością się porusza. Niesie w sobie światło gwiazd i jest jak Anioł, który przechodząc przez mrok nie gubi swoich piór. Selenit zachowuje swoją jasność niezmąconą, ponieważ jest połączony z mocą Aniołów. Odradza się na nowo po każdej pracy z oczyszczaniem. Selenit zbiera negatywne pasma energii i transformuje je w Światło. Niczego nie bierze na siebie. Jest jak Światło w formie kamienia. Nie jest zamknięte, bo płynie do każdego serca, które zechce otworzyć się na jego piękną moc.

Selenit śpiewa piękna pieśń o tym, co jasne i dobre. Ale pozwala też otworzyć serce na równowagę i pokazuje, że mrok nie jest straszny. Selenit oswaja lęk przed ciemnością i uczy, że jest ona po drugiej stronie światła.

(spisała Bo Andrzejewska - luty 2019)

 

 

PROMIENIE 40% Przejrzysty, 40% Biały i 20% Złoty

Poniżej karta z pięknej talii LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

SELENIT Duchowe Przewodnictwo

Przesłanie Mistrza Kryształu Deva Mer-ka-bel

Pozwól mi otoczyć siebie moją srebrną białą aurą, pozwól mi się uspokoić, oczyścić umysł i emocje. Jestem strażnikiem drzwi do twojego przewodnictwa w duchu, zainicjujmy teraz te najświętsze związki. Historia żyje we mnie, moje energie podniosą cię do nowego wysokiego otwarcia najwyższych części jaźni i zintegrowania umysłu ducha. Trzymaj moją rękę, nadaję najczystszy możliwy do osiągnięcia bezpośrednie połączenie ze Najwyższym Źródłem. Mam specjalny dar, który wzmacnia moją obecność i pozwala, by moje płynne światło ogarnęło twoją uwagę.

Afirmacja: "Jestem wiecznym głosem ducha".

Autor: Justin Moikeha Asar