ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Selenit

 

Powrót do

Prosperity

 

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Malowane Mandale

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chryzokola

Chryzopraz

Cytryn

Czaroit

Dumortieryt

Fluoryt

Girasol

Hematyt

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Larimar

Lemurian Seeds

Malachit

Mołdawit

Morganit

Obsydian

Opal

Piryt

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Sodalit

Sugilit

Szafir

Szmaragd

Tanzanit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turkus

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Selenit nazywany czasem Kamieniem Księżycowym (od Selene - Bogini Księżyca), może być mylony z adularem z grupy skaleni. W strefie angielskojęzycznej nie ma tego problemu, ponieważ adular nazywany jest jednoznacznie Moonstone, a Selenit - Selenite. Tutaj mamy perłowo połyskującą odmianę gipsu, która może być przejrzysta lub lśniąco biała, jak na zdjęciu poniżej. Oczywiście skojarzenie ze światłem księżyca jest oczywiste i niektórzy upierają się przy twierdzeniu, że to jedyny prawdziwy księżycowy kamień. Warto znać ten spór, by umieć oba kamienie odróżnić. Działają inaczej. Ten drugi także któregoś dnia opiszę.

Dosyć późno zwróciłam na niego uwagę, moja z nim znajomość jest więc raczej krótka, ale doceniam jego piękne działanie w obrębie duchowości. Okazuje się, że Selenit wycisza i uwrażliwia w czasie medytacji. Pozwala poczuć więcej i więcej odebrać z wyższych poziomów istnienia. Otwiera Trzecie Oko, uczy prekognicji, pomaga zobaczyć lub poczuć poprzednie wcielenia. Jest więc nieoceniony przy rozmaitych duchowych praktykach. Sięgnęłam po niego, kiedy znalazłam informację, że pomaga w kontakcie z Aniołami, a zaraz potem przeczytałam, że otwiera czakrę Gwiazda Duszy. To bardzo ważne dla wszystkich, którzy pracują z rozwojem duchowym i dążą do oświecenia lub ascendencji. Myślę, że Selenit może okazać się bardzo pomocny przy pracy z Kronikami Akaszy.

Selenit działa w obrębie naszych emocji. Wycisza, łagodzi napięcia, uspokaja ale i zapobiega depresji. Zapewnia jasność umysłu, może być więc wsparciem przy pracy intelektualnej. Ponadto pomaga podejmować decyzje, dzięki czemu może okazać się bardzo przydatny wielu osobom w ich codziennym poszukiwaniu rozwiązań i dokonywaniu powszednich wyborów.

Jedną z najciekawszych właściwości Selenitu jest umiejętność oczyszczania z negatywnych energii. Dotyczy to zarówno aury, jak i przestrzeni. Można skorzystać z pięknej różdżki, których spory wybór znajdziemy na każdej giełdzie w i każdym sklepie z minerałami. Ponieważ jest miękki, wyrabia się z niego lampy i świeczniki, które również fantastycznie działają na energetykę pomieszczenia. Nie jest to drogi minerał, więc każdy może sobie pozwolić na posiadanie dużych kawałków lub wyrobów z Selenitu.

 

***

PROMIENIE - 40% Przejrzysty, 40% Biały i 20% Złoty

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

SELENIT ~ Duchowe Przewodnictwo

Przesłanie Mistrza Kryształu Deva Mer-ka-bel

Pozwól mi otoczyć siebie moją srebrną białą aurą, pozwól mi się uspokoić, oczyścić umysł i emocje. Jestem strażnikiem drzwi do twojego przewodnictwa w duchu, zainicjujmy teraz te najświętsze związki. Historia żyje we mnie, moje energie podniosą cię do nowego wysokiego otwarcia najwyższych części jaźni i zintegrowania umysłu ducha. Trzymaj moją rękę, nadaję najczystszy możliwy do osiągnięcia bezpośrednie połączenie ze Najwyższym Źródłem. Mam specjalny dar, który wzmacnia moją obecność i pozwala, by moje płynne światło ogarnęło twoją uwagę.

Afirmacja: "Jestem wiecznym głosem ducha".

~ Autor: Justin Moikeha Asar