Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Morganit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

MORGANIT został odkryty przez Pierponta Morgana i od jego nazwiska otrzymał swoją nazwę. Jest różową odmianą berylu i bliskim kuzynem szmaragdu oraz akwamarynu. Jako beryl jest oczywiście rzadki i drogi. Nie jest łatwo dostać ładny okaz, który zacznie z nami rozmawiać odkrywając swoją delikatną, różową energię. Kontakt z tym kamieniem otula nas miękką, ciepłą wibracją przyjaźni, akceptacji i zrozumienia. Odbieram jego energię jak coś niezwykle subtelnego i pełnego kochania.

Jak większość różowych kamieni Morganit dotyka serca, koi, łagodzi, sprzyja relacjom, pomaga w miłości i sprawnie porusza się w obszarze czwartej czakry. Wzmacnia umiejętność kochania. Pomaga człowiekowi w nauce uniwersalnej miłości i akceptacji innych. Harmonizuje relacje. Przynosi radość, wyciszenie, wewnętrzny pokój. Pokazuje człowiekowi jego pełne miłości miejsce tu na Ziemi, niosąc wiarę w to, że każdy z nas jest kochany, bez wyjątków.

Będzie przyjacielem dającym wsparcie w trudnych uczuciowo sytuacjach, przy odrzuceniu, rozstaniu, rozwodzie, ponieważ koi ból emocjonalny. Ma też dar podnoszenia w rozwoju, ponieważ pozwala zrozumieć, dlaczego w naszych relacjach coś się dzieje. Ułatwia odnalezienie wzorca, który odpowiada za skomplikowane doświadczenia, ale też pomaga zaakceptować przychodzące do człowieka lekcje, jako coś niezbędnego w rozwoju. Jest idealny dla tworzenia nowego związku oraz pielęgnowania miłości. Wspiera w otwartym wyrażaniu swoich potrzeb emocjonalnych. Uczy bezwarunkowego kochania i tolerancji.

Jest uznawany za kamień prawników. Zaleca się osobom pracującym w tym obszarze, aby nosili przy sobie Morganit, ponieważ prowadzi on ich drogą uczciwości i sprawiedliwości, chroniąc przed pochopnym osądzeniem drugiego człowieka. Niesie w sobie dużą dawkę współczucia, które czasem jest w tym zawodzie bardzo potrzebne, by zrozumieć, dlaczego doszło do jakiegoś wydarzenia.

Wzmocnienie:  NIE OSĄDZAM INNYCH POCHOPNIE

Archanioły Haniel i Uriel, Ascended Master Paul Wenecki

Z Kronik Akaszy

Morganit to kryształ miłości, kryształ delikatności. To jeden z tych kamieni, które uczą, że właśnie miłość, łagodność i współczucie są najlepszą drogą do rozumienia samego siebie, ale i do tworzenia najpiękniejszych relacji z innymi ludźmi. Nie siła, lecz łagodność otwiera przed człowiekiem wszystkie drzwi. Nie siła, lecz miłość uzdrawia człowieka na wszystkich poziomach. Nie siła, lecz miłość przyciąga do człowieka wszystko to, czego on potrzebuje.

Morganit jest kryształem o wielkiej mocy. Jest kryształem, który jako bliski krewny szmaragdu i akwamarynu potrafi bardzo mocno działać w obszarze energii człowieka. Potrafi wpływać łagodząco na czakrę serca wyciszając ją i otulając ciepłem. Rozwija w człowieku delikatność. Jest kamieniem, którego energia jest podobna do energii macierzyńskiej. Jest więc idealny dla wszystkich kobiet, które spodziewają się dziecka albo właśnie zostały matkami. Uczy czułości, miłości bezwarunkowej, otwartości, tolerancji, wyrozumiałości. Jego energia jest jak energia matki, która kocha bezwarunkowo.

Morganit uczy patrzenia na inną osobę oczami pełnymi miłości, współczucia i zrozumienia. Morganit uczy serdeczności. Jest kamieniem, który pomaga wszędzie tam, gdzie w relacjach pojawiają się rozmaite problemy, ponieważ wspiera w odnalezieniu kompromisu i spojrzeniu na drugiego człowieka z pełną wyrozumiałością, ciepłem i życzliwością. Morganit jest kamieniem przyjaciół. Przyciąga przyjaznych ludzi, wspiera przyjaźń już istniejącą i naprawia wszystkie problemy, które  pojawiają się między dwiema osobami.

(spisała Bo Andrzejewska - październik 2019)

PROMIENIE - 70% Różowy i 30% Przejrzysty

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

MORGANIT ~ Miłość Uniwersalna

Afirmacja: "Tworzę relacje, słucham, uczę się, kocham."