Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Mołdawit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Około 15 milionów lat temu potężny meteoryt uderzył w Ziemię w rejonie, gdzie obecnie znajduje się Bawaria. Uderzenie roztopiło okoliczne skały i wyrzuciło roztrzaskane kawałki na wiele kilometrów dookoła. Zielony meteoryt stopił się i połączył z rozbitą skałą, tworząc magiczne szmaragdowe szkło. Najwięcej zielonych okruchów spadło na teren obecnych Czech i Moraw. I tam też znajduje się najbogatsze źródło tego rzadkiego klejnotu. Można go znaleźć również na terenie Polski, Austrii i Szajcarii. Nazwa Mołdawit pochodzi od znajdującej się w okolicy uderzenia rzeki Wełtawy, która w niemieckim brzmi "Moldau". Inna nazwa tego kamienia to Wełtawit. Jest bardzo drogi.

Niektórzy twierdzą, że to nie minerał, lecz mineraloid, ponieważ w wyniku roztopienia zatracił swoją krystaliczną strukturę. Należy do tektytów, można go nawet nazwać zielonym obsydianem i nie wygląda wcale imponująco – przypomina zielone matowe i chropowate szkło. Pomimo tego jest uważany za najsilniej działający kamień o potężnej magicznej mocy.

W wielu kulturach powtarza się baśnie o wielkim zielonym kamieniu, który wśród płomieni spadł z nieba. Może być to ślad historii o meteorycie. Jedną z najciekawszych jest słynna legenda o klejnocie, który wypadł z korony Lucyfera strąconego do piekieł. Inna wspomina o szmaragdowej tablicy Hermesa Trismegistosa, ktorą zrobiono z kamienia, który spadł z nieba. Podobno zrobiona była właśnie z Mołdawitu. Interesowali się tym cudem szamani sprzed wieków. W wykopaliskach sprzed dwudziestu tysięcy lat znaleziono amulety i przedmioty rytualne ozdobione tym tektytem. Towarzyszyły one między innymi słynnej figurce Wenus z Willendorfu.

Uważa się, że Mołdawit ma bardzo wysokie wibracje, które zwiększają poziom duchowy człowieka. Jego moc jest szczególnie wspierająca przy działaniach dywinacyjnych, przy astralnych wędrówkach i pracy z rozwijaniem samoświadomości. Ułatwia osiąganie wizji. Wzmacnia intuicję, zdolność jasnowidzenia i empatię. Pogłębia medytację i stymuluje czakry. Szczególnie wskazany jest do pracy z czakrą serca, która jest portalem dla bezwarunkowej miłości, a tym samym kluczem do duchowego rozwoju.

Mołdawit ugruntowuje i uczy człowieka połączenia między Niebem i Ziemią. Pozwala zrozumieć prawa dualizmu i odnaleźć powiązania pomiędzy boską mocą człowieka, duchowością a fizycznością, w której przyszło mu funkcjonować. Jest szczególnie pomocny dla wszystkich "Gwiezdnych Dzieci", które w ziemskich realiach czują się zagubione i nieszczęśliwe. Wspiera w odnalezieniu piękna na tej planecie, by można było odnaleźć tu swój dom. Pomaga znaleźć rozwiązania w trudnych kwestiach i rozprasza wątpliwości.

Wzmocnienie: SZUKAM INSPIRACJI W NIEBIOSACH

Archanioły Ariel, Rafael i Raziel

Z Kronik Akaszy

Mołdawit to kamień o wielkiej mocy, który powstał z silnej energii kosmicznej podczas uderzenia meteorytu. Tak naprawdę nie jest to kryształ, lecz rozpuszczona skała, która zmieszała się z kosmicznymi cząsteczkami. To, co najważniejsze dla człowieka, by uzmysłowił sobie przy pracy z Mółdawitem, że bierze do ręki kawałek kosmosu, że łączy się z Wielkim Centralnym Słońcem, a zielony kolor Mołdawitu pozwala dosięgnąć uzdrawiania.

Mołdawit pomimo wszystkich duchowych historii jest kamieniem, który osadza człowieka w energii Ziemi. Zieleń i brąz przeplatają się w jego barwach i te kolory pokazują mocne oddziaływanie w obszarze materii. Czyli po pierwsze ciała, ale też ziemi, pieniędzy, tego wszystkiego, co w ludzkim pojmowaniu łączy się z fizycznością. Praca z Mołdawitem przynosi zrozumienie materii i drugą niesłychanie ważną lekcję: uświadomienie, że materia nie istnieje w oderwaniu od  ducha, ani duch nie istnieje w oderwaniu od materii. Najważniejszą duchową lekcją Mołdawitu jest zatem holistyczne połączenie obu tych sfer razem.

Mołdawit rozwija na ścieżce duchowej głównie poprzez rozumienie i zastosowanie tego, że materia jest wypełniona po brzegi duchową energią. Wszystko, co człowiek wypełnia swoimi myślami, intencjami, emocjami transformuje pod wpływem tych myśli, intencji i emocji To jest największa duchowa moc i największa władza, jaką człowiek ma tutaj na Ziemi. Mołdawit otwiera na tę moc i pokazuje potężną siłę duchowych możliwości człowieka i sposobności transformacyjne. Tego właśnie uczy ten kamień. Dlatego jest taki mocarny. Jest to jak władza nad materią.

(spisała Bo Andrzejewska - listopad 2019)

PROMIENIE - 37% Zielony, 37% Czarny i 27% Przejrzysty

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

MOŁDAWIT ~ Gwiezdne Dziecko

Afirmacja: "Cielesność posiada znaczenie tylko w takim stopniu, w jakim pozwala zawsze być ukierunkowanym na cel".