ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Kwarc różowy

 

Powrót do

Prosperity

 

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Malowane Mandale

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Amazonit

Ametyst

Apatyt

Apofilit

Awenturyn

Celestyt

Cytryn

Czaroit

Fluoryt

Girasol

Kalcyt

Karneol

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Labradoryt

Larimar

Lemurian Seeds

Malachit

Obsydian

Piryt

Rodochrozyt

Rodonit

Selenit

Sodalit

Tanzanit

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Cudowny, wrażliwy o miękkiej, łagodnej energii uzdrawiającej serce. Jeden z piękniejszych i bardziej uniwersalnych kryształów. Może go używać nawet małe dziecko, ponieważ ma tak delikatną energię. I oczywiście doskonale pracuje z naszym wewnętrznym dzieckiem oraz ze wszystkimi tematami odnoszącymi się do dzieci i dzieciństwa.

A jednocześnie jest niesamowicie mocny. Dlaczego? To dość oczywiste, ponieważ największą mocą na tej Ziemi jest miłość bezwarunkowa, która wezbraną rzeka przepływa przez naszą czakrę serca. Różowy kolor kwarcu jednoznacznie odnosi się do wszystkiego, co łączy się z sercem, wrażliwością, delikatnością, a jednocześnie potężną siłą uczuć. Rzecz jasna czakra serca ma w sobie jeszcze kolor zielony, więc tutaj kwarc różowy cudnie współpracuje np. z zielonym kalcytem lub awenturynem.

Działanie kwarcu różowego jest bardzo szerokie. Począwszy oczywiście od związków uczuciowych, małżeństwa, romantyzmu, miłości romantycznej i flirtu. Wiadomo, że to ten właśnie kryształ będzie skutecznie nam pomagał w przyciąganiu i utrzymaniu miłości. Jest szczególnie skuteczny u tych wszystkich, którzy zranieni trudnym doświadczeniem pozamykali swoje serca na kochanie. Kwarc różowy pomaga uwierzyć w szczęśliwą miłość i w bliskość, pomagając czerpać radość z intymnej relacji.

W zasadzie wspiera on wszystkie nasze relacje z innymi, w tym także przyjaźnie i kontakty  dziećmi. Zarówno z tymi malutkimi, jak i z tymi, które dorosły, pozakładały własne rodziny i żyją swoim życiem. Przede wszystkim pomaga wybaczyć różne drobiazgi, otwiera na tolerancję, zrozumienie i kierowanie się sercem, zamiast zawiścią, zazdrością i żalem. Wprowadza do naszego życia harmonię i wycisza emocje, oczyszczając je z jadu. Warto pracować z kwarcem różowym właśnie wtedy, kiedy emocje zabierają nam radość życia.

Kwarc różowy niesie w sobie cudowną, wyrastającą z miłości harmonię, dlatego korzystam z niego wówczas, kiedy maluję lub piszę. Pozwala mi nasycić wysokimi wibracjami to, co tworzę. Ale ponadto niesie równowagę i wyciszenie tak potrzebne, kiedy chcemy stworzyć coś, co będzie promieniowało także pięknem. Pozwala wejść w Pole Serca, by stamtąd czerpać obrazy i słowa. Jest jak klucz do wewnętrznej ciszy, do wymiaru, w którym wszystko jest bezwarunkową miłością.

 

 

***

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.