Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Jaspis

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

 

JASPIS to kamień, który tworzy bogatą rodzinę w rozmaitych kolorach i wzorach. Trudno wręcz wszystkie wymienić, więc ograniczam się do tych najbardziej popularnych. To kamień dość dostępny, aczkolwiek niektóre jego odmiany mogą być droższe, szczególnie jeśli są wyjątkowo pięknie ubarwione.

Do Jaspisów zalicza się też między innymi Unakit, któremu poświęciłam osobną stronę, ponieważ mnie zauroczył już dość dawno. Tutaj przedstawiam inne jaspisy. Mają przepiękne działanie, warto mieć kilka w swoich zbiorach.

JASPIS ŻÓŁTY jest kamieniem radości, przyjaźni, pozytywnych uczuć, tolerancji. Przynosi optymizm i wiarę w siebie. Pomaga uzdrowić poczucie wstydu i znaleźć w sobie asertywność, niezależność od oceny innych. Przypomina, ze żyjemy tutaj dla siebie. Chroni przed fałszem i oszustami.

Jest kamieniem szamańskim, łączy z Ziemią, z duchami natury, wspiera trans i podróże poza ciałem. Pomaga w medytacji. Ogólnie otwiera na energię przyrody i wspiera pracę ze zwierzętami.

Jest to kamień uzdrawiający więzy rodzinne i przyjaźnie. Prowadzi do zrozumienia i współpracy. Wspiera wszelkiego rodzaju wspólnoty i wspólne projekty. Otwiera na zmiany i uczy celowości w działaniu. Chroni w czasie podróży.

Jaspis żółty

JASPIS PICASSO/OBRAZKOWY/ KRAJOBRAZOWY/KALAHARI  to jeden z najciekawszych wizualnie kamieni, ponieważ trafiają się okazy, które wyglądają jak malowane farbami pejzaże. Niesie on w sobie zdolność łączenia z wyższymi wymiarami, ze światem Aniołów i światem innych energii. Wspiera pracę ze snami. Pomaga wchodzić w trans i medytację.

Przynosi radość, optymizm, zachwyt i dostrzeganie wszędzie piękna. Daje wiarę w siebie, uzdrawia samoocenę i poczucie winy. Pomaga w nauce asertywności i zakreślaniu swoich granic. Obdarza dyscypliną, ale i elastycznością, kreatywnością. Uczy wybierania celów i manifestowania swoich marzeń w rzeczywistości.

W obszarze energetycznym to kamień, który chroni poprzez silne połączenie z Ziemią i światem natury. Ma zdolność oczyszczania ludzkiego pola energetycznego, równoważy aurę i czakry. Ma opiekuńczą, łagodną energię i tego też uczy człowieka - łagodności i przyjaznego nastawienia do świata i ludzi. Uzdrawia więzy z innymi, uczy tolerancji, wybaczenia i dbałości o tych, których uważamy za przyjaciół.

 

Jaspis Picasso

JASPIS LEOPARDZI/LEOPARDYT obdarza odwagą, siłą stabilnością i pewnością siebie. Przynosi spokój, ponieważ jak wszystkie jaspisy mocno łączy z energią Ziemi, co daje poczucie godności i bezpieczeństwa. To kamień szamanów, pozwalający odbywać podróże poza ciałem i wszelkie transy. Ponadto łączy ze światem zwierząt i duchów natury, pomaga w uzdrawianiu zwierząt.

Na poziomie psychologicznym ma ciekawe działanie, ponieważ wspiera pracę z cieniem. Pomaga odnaleźć słabe strony i stanąć z nimi oko w oko. Usuwa niepotrzebne poczucie wstydu, przynosi zrozumienie, że odkrywanie cienia jest integralną częścią rozwoju wewnętrznego. Jest to kamień, który uzdrawia rozmaite traumy i pomaga uwolnić się od pozostałości trudnego dzieciństwa.

Kamień artystów, który nie tylko pomaga w twórczym działaniu i szukaniu nowych pomysłów, ale też pomaga odkrywać nieznane dotąd talenty. Wspiera w kreatywności i określaniu oraz realizowaniu celów. Jest kamieniem uzdrawiającym, ponieważ uruchamia siły witalne w człowieku.

 

Jaspis leopardzi

JASPIS BREKCJOWANY/BRECCIA/BREKCJA przynosi szczęście, radość i pozytywne myśli. Wzmacnia kreatywność i pomysłowość. Ponadto odmładza, daje mnóstwo siły witalnej i poprawia kondycję. Regeneruje, jest więc pomocny w stanach rekonwalescencji, ponieważ przyspiesza powrót do zdrowia. Poprawia libido i uczy radości z seksu.

Jest kamieniem ochronnym, który uziemia i daje nam oparcie w energii planety. Chroni naszą energię i prawdopodobnie zabezpiecza przed rozmaitymi atakami. Jest amuletem zabezpieczającym także przed wypadkami i niekorzystnymi wydarzeniami. Ma zdolności do oczyszczania aury.

Pomaga w pracy ze snami, obdarza spokojem i pozwala zapamiętywać to, co się przyśniło. Jest kamieniem dla ludzi, którzy opiekują się zwierzętami lub pracują jako weterynarze, ponieważ wspiera w uzdrawianiu zwierząt. Pomaga podnosić samoocenę i uwalnia od poczucia winy.

Jaspis brekcjowany

JASPIS KAMBABA/STROMATOLIT/KROKODYLI uzdrawia rany serca, pomaga odzyskać spokój i uwolnić się od trudnych emocji. Obdarza spokojnym snem, wyciszeniem i ugruntowuje, dając człowiekowi pewności i wiarę w siebie. Likwiduje energetyczne i emocjonalne napięcia, pomagając powrócić do silnych podstaw istnienia.

Jest to kamień, który trzyma energię pola osobistego człowieka, w czasie pracy duchowej lub uzdrawiania poprzednich wcieleń. Jest także pomocny w uzdrawianiu rozmaitych traum i problemów z okresu wczesnego dzieciństwa. Jego delikatna energia równoważy i łączy pole duchowe z ciałem fizycznym.

To kolejny kamień, który działa pozytywnie w obszarze prosperity przyciągając pieniądze, dobrobyt i finansowa pomyślność. Przyciaga także miłość, szczęście i nadzieję.

Jaspis Kambaba

JASPIS DALMATYŃCZYK to talizman dobrobytu finansowego, sukcesu i wspaniałej prosperity. Przynosi też radość, optymizm, obdarza poczuciem humoru i ogólnie odmładza psychicznie, zachęcając do cieszenia się życiem. Poprawia seksualność i uczy czerpania przyjemności z tej sfery życia.

Przynosi siłę woli, co ma ogromne znaczenie przy uzdrawianiu z rozmaitych nałogów. Daje motywację i determinację nie tylko w tym obszarze. Ogólnie jest kamieniem sił twórczych, zasila zatem też wyobraźnię. Wspiera więzi przyjacielskie, pozwala wybaczyć innym, chroni przed rozczarowaniem. Jak wszystkie Jaspisy otacza szczególna ochroną rodzinę.

Uziemia, wycisza, uspokaja. Zapewnia dobre, pogodne sny, uwalniając od wszelkich koszmarów i lęków. Najciekawszą jakością jest chyba umiejętność uzdrawiania lęku przed psami.

Jaspis dalmatyńczyk

 

 

JASPIS NGUNI

Jaspis Nguni

 

JAPIS MOKAIT/MOOKAIT jest często spotykanym intensywnie zabarwionym kolorowym kamieniem, który samym swoim wyglądem budzi radość, optymizm i kojarzy się z chęcią do życia oraz doświadczaniem przyjemności. I rzeczywiście uczy zaufania do tego, czego doświadczamy, uczy nadziei i wiary w dobro.

Przynosi spontaniczność i dynamikę, ale jednocześnie zachęca też do równowagi pomiędzy działaniem, a wyhamowaniem, rozrywką a pracą. Podpowiada, by szukać własnego dopasowania i traktować świat w sposób elastyczny. Nakłania do rozsądku, bezstronności i zachowania spokoju.

To ciekawy świata podróżnik i poszukiwacz przygód, który bardzo chce poznawać nowe miejsca i ludzi. Jednak dominuje tu energia bezpieczeństwa, która wyklucza jakiekolwiek ryzyko, szaleństwo czy brawurę. Doświadczanie, ale w ramach rozsądku i w sposób w pełni harmonijny, ostrożny.

 

Jaspis Mokait

 

JASPIS CZERWONY to przede wszystkim żywotna, pełna witalności siła i odwaga. Daje ugruntowanie, niezależność, pewność siebie, dynamizm. Uczy spokoju i tolerancji. Łącząc z Ziemią daje poczucie godności i uczy pokonywania słabości. Obdarza siłą woli, co może być pomocne przy wszelkiego rodzaju uwalnianiu się od nałogów, obsesji czy niekorzystnych nawyków. Chroni przed kradzieżą. Uczy tolerancji i rozumienia innych.

Bardzo ciekawą jakością tego kamienia jest zdolność do terapii reinkarnacyjnej. Można go wykorzystywać przy rebirthingu lub innych metodach, które pomagają uzdrowić problemy z poprzednich wcieleń.

Jest to talizman aktorów, który pomaga we wszelkich publicznych wystąpieniach, przynosi szczęście na scenie i nastawia przychylnie publiczność oglądającą wystąpienie. Z pewnością pomaga tu element siły, odwagi i wiary w siebie oraz spokój, czyli te wszystkie elementy, które mogą przeciwdziałać tremie.

Jaspis czerwony

Archanioły Ariel i Metatron

PROMIENIE - 72% Czerwony, 14% Różowy, 11% Biały, 3% Czarny

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

Jaspis ~ Opieka

Afirmacja: "Kocham siebie i opiekuję się sobą, by móc służyć"