ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Granat

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

 

GRANAT zawsze był dla mnie kamieniem energii witalnej, siły, pasji, sukcesu. Jego wibracja jest ożywcza i pełna mocy. W okresie kiedy sporo pracowałam i czułam ciągle zmęczenie, to właśnie granat pojawił mi się przed oczami jako najlepsze antidotum. I rzeczywiście - bransoletki z granatów stawiły mnie na nogi do czasu, kiedy wreszcie mogłam wyjechać na urlop i odpocząć. Lubię granaty i powiedziałabym, że ich energia jest "gorąca", ale to oczywiście pewna jakość, a nie temperatura.

Ponieważ granat dzieli się na kilka rodzajów o rozmaitych kolorach (demantoid - zielony, topazolit - żółty, grossular - bezbarwny lub zielony... itd. tutaj ), chcę wyraźnie zaznaczyć, że omawiam Pirop, purpurowo czerwoną ciemną odmianę. Być może podobnie działa też Almadyn, który w istocie jest tylko ciut jaśniejszy i dla laika pewnie nie odróżnienia. Taki rodzaj posiadam i noszę, aby doładować siły witalne. Nie miałam odmiany zielonej, żółtej ani pomarańczowej.

Działanie granatu według setek lat tradycji jest zgodne z tym, co czuję. Kryształ ten niesie pasję, radość, dynamizm, siłę działania, motywację do sukcesu, kreatywność. Wspiera wszystkich artystów i twórców, zachęcając ich do tworzenia kolejnych dzieł. Podnosi poczucie wartości i uczy asertywności, uwalnia od wszelkich zależności i pozwalania na to, by nas wykorzystywano na różne sposoby. Pomaga w rozwinięciu siły przebicia, szczerości, decyzyjności. Wzmacnia autorytet obdarzając wewnętrzną i zewnętrzną mocą. Wnosi do naszego pola energetycznego radość i optymizm, a tym samym przywraca nadzieję zagubionym i zniechęconym oraz chroni przed depresją. Rozwija instynkt przetrwania i ukochanie życia

Według wielowiekowych tradycji to kamień ochronny, który opiekuje się właścicielem i pomaga mu w trudnych momentach, zabezpieczając między innymi przed utratą pieniędzy. Z całą pewnością w dawnych czasach chronił przed złodziejami. Dzisiaj wspiera działanie w biznesie, przyciąga siłę, autorytet, pewność siebie i uczy podejmowania właściwych decyzji. Zapewnia jasność umysłu i obdarza odwagą.

Wzmocnienie: NIE WĄTPIĘ, ŻE MOJA MIŁOŚĆ PRZETRWA

Archanioły: Gabriel, Haniel i Rafael

Z Kronik Akaszy

To kamień, który przybył do człowieka niemal z wnętrza Ziemi. Niesie w sobie centrum planety. Niesie w sobie rozgrzaną do czerwoności lawę. Niesie w sobie siłę witalną i siłę życia. Granat jest kamieniem jak wulkan, chociaż nie należy do tych, które mają wulkaniczne pochodzenie. Niesie w sobie pamięć o tym, jak powstawała Ziemia i bardzo mocno wiąże się swoim kolorem z jądrem Ziemi.

Granat zawiera w sobie ciepło, ogień, siłę życiową, które dodają energii. Działa na pierwsza czakrę, przypominając człowiekowi, że jego życie jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Niepowtarzalne. Granat pomaga człowiekowi osadzić się mocno w tym życiu, odszukać swoją misję, sens swojego istnienia. Granat pozwala docenić ciało, materię i istnienie na ludzkim poziomie. Odciąga od mistyki, magii i duchowości na rzecz czerpania pełnymi garściami z codzienności i powszedniego funkcjonowania.

Granat pozwala zachwycać się zmysłowością i doświadczaniem bycia w tu i teraz. Pozwala też czerpać wiedzę z codziennych wydarzeń, z takiego naturalnego bycia dzień po dniu. Pozwala doceniać życie i jego piękno. Pozwala docenić istnienie na Ziemi w materii i uczy też, jak radzić sobie mądrze w tym życiu. Jak wykorzystywać pozytywnie wszystkie lekcje, które przynosi człowiekowi doświadczanie życia.

Granat pozwala dostrzec magię w zwykłych wydarzenia. Uczy władzy nad ciałem, nad materią. Uczy szukania szczęścia w prostej codzienności. Granat jest kamieniem siły i wewnętrznej mocy dla człowieka, który chce poczuć, że Ziemia jest pięknym miejscem, a życie cudownym wartościowym doświadczeniem.

(spisała Bo Andrzejewska - wrzesień 2019)

 

PROMIENIE - 70% Czerwony, 10% Zielony, 2% Niebieski i 18% Czarny

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kamienia.

GRANAT ~ Manifestacja Możliwości

Afirmacja: "Manifestuję swoje możliwości z Miłością w roli przewodnika."

 

 

Granat - Pasja