Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

Girasol

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

 

Girasol to czysty kwarc z dodatkiem opalu. Uwielbiam go, dlatego umieściłam w osobnym opisie. Kolejna miłość od pierwszego wejrzenia. Tuli się do rąk, ma przepiękną, ciepłą energię. Jeden z najfajniejszych kamieni, jakie posiadam. Natomiast wiem też, że to nie jest regułą, ponieważ dodatek opalu mocno indywidualizuje kamień. O ile kwarc górski jest uniwersalny i dobry dla każdego, o tyle opal starannie wybiera sobie właściciela. Może zatem zdarzyć się tak, że Girasol, podobnie jak Opal "ucieknie" od nas, czyli po prostu się zgubi. Może też być tak, że będzie bardzo nieprzychylny w kontakcie. Rzadko się to zdarza, ponieważ jako ludzkość sublimujemy energię, ale znam taki przypadek.

Girasol działa w obrębie czakry gardła i czakry korony, co sprawia, że ma pozytywny wpływ między innymi na klarowną komunikację i umiejętność mówienia o tym, co dla nas trudne. Pomaga zrozumieć uczucia i sprawnie wyrażać siebie. Zwiększa kreatywność oraz inspirację, ale wpływa także na wyciszenie emocji. Przynosi relaks, wyciszenie, radosny nastrój, a także rozbudza nadzieję.

Jest to kamień sprzyjającym duchowym praktykom i ułatwiający wizualizację. Girasol chroni w czasie medytacji, a jego moc wytwarza piękne pole, które ułatwia zmianę świadomości. W moim odczuciu jest wyjątkowo skutecznym kluczem, który może połączyć nas z harmonią wszechświata, ze Wszystkim Co Jest. Połączenie czystego kwarcu z Opalem stwarza wyjątkową magię, która rozjaśnia nasze postrzeganie pozazmysłowe i wzmacnia intuicyjny wgląd w inne wymiary. Ale zasila też empatię, co oznacza, że trzymając ten kamień w dłoni, możemy odbierać prawdziwe intencje i emocje drugiej osoby.

Bardzo interesujące jest działanie tego kryształu w obszarze energii. Girasol uruchamia przepływ energetyczny, jest więc doskonałą pomocą podczas zabiegów Reiki. Odblokowuje zastałą energię i współpracuje z uzdrowicielem, pomagając udrożnić meridiany. Praktycy Reiki chętnie korzystają z jego mocy przy zabiegach, szczególnie tych wszystkich, które wykonywane są na odległość, ponieważ Girasol wzmacnia przepływ energii swoją mocą.

W obszarze duchowym działa na problemy i rany przyniesione z poprzednich wcieleń, pomagając je zrozumieć. Niektórzy uważają, że praca z tym kryształem wręcz zmienia zapis na poziomie pamięci komórkowej odcinając nas od negatywnych doświadczeń z minionych inkarnacji. Szczególnie Girasol o lekko różowym zabarwieniu ma podobno czyścić negatywne zapisy. Pomaga również poradzić sobie z przeszłością z aktualnego życia i rozwiązać to, co do tej pory nie zostało zrozumiane i załatwione.

 

Wzmocnienie: TWORZĘ WŁASNĄ OAZĘ SPOKOJU

Archanioł Zadkiel

Z Kronik Akaszy

Girasol to mleczny delikatny kryształ, którego energia dotyka twojego serca. Jego mocą jest łagodność i cierpliwość. To kamień, który uczy wyjścia poza pragnienia i oczekiwania. Pozwala zakotwiczyć się w Tu i Teraz, by czerpać energię chwili obecnej.

Girasol wznosi w twoim sercu świątynię bezwarunkowej miłości. Pozwala wytrwale czekać na efekty nieustępliwego kochania. Pomaga wybaczać i patrzeć na drugiego człowieka oczami miłości. Jest pośrednikiem, który łączy dwa Światła - Światło w Tobie i Światło w sercu drugiego człowieka. Świetlny promień pozwala wyjść poza schematy osądzania i braku zaufania. Uczy kochać bezwarunkowo i akceptować to, co przychodzi od drugiego człowieka jako doświadczenie.

Girasol może być przewodnikiem do uzdrowienia poprzednich wcieleń. Poprzez czas i przestrzeń niesie lekcje miłości i wybaczania, a zazwyczaj takiej nauki wymagają doświadczenia minionych inkarnacji. Przegrywamy wtedy, kiedy zapalczywość zastępuje pieśń serca, kiedy zemsta i żal zasłaniają nam prawdę naszej duszy o tym, że wszyscy jesteśmy Jednością.

Różowy promień, który wpływa do świetlistego kryształu uaktywnia twoje serce. Jest bardziej odczuwany na poziomie tej czakry. Odkrywa przed tobą nieskończoność wszechświata i sens kolejnych wędrówek duszy. Mówi: "Bądź cierpliwy. Wszystko przychodzi, kiedy jesteś gotowy i otwierasz szeroko drzwi serca".

 (spisała Bo Andrzejewska - kwiecień 2019)

Różowy Girasol