Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

Fluoryt

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Fluoryt to jeden z piękniejszych kryształów. Posiada kilka odmian o różnych barwach, ale najczęściej spotykamy okazy zielone i fioletowe czy też składające się z obu tych kolorów. Jego energia jest dla mnie piękna, pełna ciepła, mądrości i uzdrowienia. Najprościej analizując - zieleń odbieram, jako magię głębokiego duchowego uzdrawiania, a fiolet jako duchową podróż do serca zrozumienia. Aczkolwiek, kiedy trzymam w dłoni mój duży zielony obelisk, to zanurzam się niemal natychmiast w medytację i wędrówkę innymi wymiarami. Być może zatem kolor wcale nie pokazuje tego, co chciałabym w nim zobaczyć? A może uzdrowienie odbywa się inaczej, niż mi się wydaje?

Tradycja podkreśla pozytywne działanie fluorytu w obszarze umysłu. Przynosi ten kamień wyciszenie, racjonalizm, klarowność intelektualną, koncentrację, nowe pomysły, odpowiedzialność oraz uporządkowanie posiadanej wiedzy. Jest to kamień polecany pracownikom umysłowym, ale i wszelkiego rodzaju twórcom, których geniusz wymaga zasilania. Fluoryt pomaga artystom, którzy poszukują nowych wizji, ale również uczniom i studentom w czasie ważnych dla nich egzaminów.

Jest to kryształ doskonały dla ezoteryków, magów i szamanów, ponieważ jego piękna wibracja ma moc zasilania kreacji silą umysłu. Wspiera wszelkie afirmacje, wizualizacje, newilizacje. Ponadto wzmaga intuicję, a wyciszając i harmonizując myślenie, pomaga również w skutecznej medytacji. Otwiera Trzecie Oko, uczy jasnowidzenia, prowadzi duchową ścieżką, a przy tym także w sposób naturalny podnosi wibracje. Zieleń Fluorytu uruchamia czakrę serca, która jest portalem do Wyższych Wymiarów. Pomaga w nawiązywaniu kontaktu z Kronikami Akaszy i uczy słyszenia płynących stamtąd przekazów.

Kryształ ten uczy niezależności i wewnętrznej siły. Ma moc uwalniania od nałogów i wszelkich przywiązań, uwarunkowań. Jego przejrzysta zieleń odświeża, jak spacer po deszczu. Otwiera na zmiany i pomaga zaleźć sobie nowe miejsce. Jest szczególnie korzystny dla osób, które poszukują nowej pracy lub domu.

 

Wzmocnienie: DOSTRZEGAM TO, CO W LUDZIACH NAJLEPSZE

Archaniołowie Chamuel, Rafael, Raziel i Uriel

Z Kronik Akaszy

Zobacz bogactwo wszechświatów we wnętrzu tęczowego kryształu. Fluoryt prowadzi tajemnymi ścieżkami do poznawania różnorodności istnienia. Jak kropla oceanu z obfitością tętniącego w nim życia, kropla, która zastygła w formie stałej, by zatrzymać na chwilę tajemnice istnienia.

Z Fluorytu płynie mądrość i wiedza. Płyną słowa poza słowami. To kryształ o przebogatej strukturze, która rozpościera mnogość kształtów, cieni i świateł, mnogość postaci, wizji i głębi. Oto obraz życia, które niesie w sobie ogromny wybór doświadczeń. Fluoryt zachęca, by wybierać mądrze.

Czym jest mądrość wyboru? Odwagą i akceptacją tego, co następuje w konsekwencji wyboru. Nie ma złych wyborów. Istotne jest otwarcie energetycznego przepływu i śmiałe podążanie wybrana drogą. Bez oceniania. Mądrość wyboru to szacunek dla własnej decyzji i tego wszystkiego, co ze sobą niesie. Mądrość wyboru to radość i wdzięczność z doświadczania, które pojawia się w bogatych krajobrazach życia. Fluoryt uczy cieszenia się każdą chwilą, nie tylko zabawy, ale i pracy, obowiązku, trudności. Wszystko niesie w sobie nagrodę. Mądrością jest dostrzeganie tego, co nas wzbogaca.

Fluoryt prowadzi nas do uzdrowienia poprzez głębokie rozumienie i spokój płynący z zieleni zastygłego oceanu. Pozwala nam kołysać się na falach ciszy, kiedy zechcemy z nim medytować. Dotyka serca i zasiewa w nim nasiona duchowej mądrości. Fioletowe światło oczyszcza i pomaga wybaczyć wszystko, co postrzegamy jako winę. Z czasem przynosi rozumienie, że wina nie istnieje.

(spisała Bo Andrzejewska - marzec 2019)

 

 

PROMIENIE 15% Fiolet, 15% Niebieski, 25% Złoty, 20% Żółty i 20% Przejrzysty

Poniżej karta z pięknej talii LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

FLUORYT Mistrzostwo Umysłowe

Afirmacja: "Mój umysł stwarza mój świat"