Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Elestial Kwarc

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Elestial czyli Niebiański Kwarc - tak go sobie swobodnie nazywam, chociaż tłumaczenie nazwy na język polski może być zupełnie inne. Spotkałam się z określeniem: "kwarc szkieletowy". Jego charakterystyczną cechą jest podwójny wierzchołek, który może pokazywać, że wszystko jest Jednością, a dualizm nie istnieje. Elestial uczy rozumieć świat, w którym uczymy się prawidłowo funkcjonować, bez zatracania swojej boskiej natury. To może być kwarc górski, dymny, różowy lub fioletowy (ametyst). Dymny działa szczególnie mocno w obrębie ochrony i oczyszczania.

Wspiera pracę z energią Reiki i każdą inną formę uzdrawiania energetycznego. Bardzo miło tuli się do rąk, szczególnie ciepłych po zabiegu lub inicjacji Reiki. Szczególnie ceniony w litoterapii. Jest kamieniem optymizmu, przynosi wiarę w siebie i swoje możliwości. Zachęca, by próbować osiągać cele i realizować marzenia nawet wtedy, gdy wszyscy dookoła przekonują nas, że coś jest niemożliwe. Uczy pozytywnego myślenia, pozwala świat zobaczyć jako dobre  i życzliwe miejsce. Przynosi dobre sny. Transformuje i rozwija. Poprawia nastrój.

To kryształ wielkiej duchowej mocy i kolejny przyjaciel, który prowadzi nas pomiędzy wymiarami. Wystarczy zaufać, wyciszyć umysł, połączyć się z polem serca i zanurzyć w medytacji. Systematyczna praca z tym kwarcem przynosi człowiekowi wzrost duchowy. Jest prezentem od Aniołów, które poprzez pracę z tym klejnotem zachęcają nas do doskonalenia i rozwijania w sobie najpiękniejszych jakości. Elestial kwarc pomaga zobaczyć wszystko, co w głębi nas domaga się uzdrowienia.

Elestial oczyszcza przestrzeń i aurę. Kwarc ten rozjaśnia i rozświetla, podnosząc wibracje. Jednak jego najcenniejszą mocą jest uzdrowienie na poziomie karmicznym. Pozwala wydobyć na światło dzienne stare wzorce, które ciągną się za nami z innych wcieleń lub od naszych przodków, zrozumieć, urzeczywistnić nowe matryce i rozpuścić w Świetle Łaski to, co nam nie służy. Kryształ ten ma moc rozpuszczania starożytnej magii rytualnej.

Wzmocnienie: ŻYCIE MOŻE BYĆ DOBRE, A LUDZIE PRZYJAŹNI.

Archanioł Sandalfon

Z Kronik Akaszy

Ten kamień jest wyjątkowy. To kwarc o szczególnej energii, która wzmacnia rozwój człowieka. Dwa kryształowe wierzchołki prowadzą do zrozumienia ścieżek ludzkiej duszy. Uczą prawdziwej duchowości, która nie jest związana z dualizmem. Elestial uczy dostrzegania harmonii i akceptowania, że wszystko jest w równowadze. Wszystko jest dokładnie takie, jakie jest.

Ścieżki, którymi prowadzi ten kamień są trudne i częściowo zakryte. Podążanie tą drogą jest jak spacer z zawiązanymi oczami, kiedy ktoś trzyma cię za rękę. Wymaga zaufania, ale i wiary w to, że ścieżka jest prosta i gładka. To nie tylko wiara w Najwyższe Źródło. To także wiara w siebie i w to, że jesteś cząstką Boskości.

Elestial uczy drogi do Światła, którą odkrywasz uświadamiając sobie, że zawsze w tobie była. To jak odkrywanie skarbów ukrytych w najbliższej szufladzie. Zanurzamy się w nieprzebyty gąszcz tylko po to, by wszystko czego szukamy odnaleźć w swoich kieszeniach.

To nie magia. To życie i jego niezwykłość odnajdowana w codzienności. Podroż z tym kryształem wymaga odwagi i zgody na początkowe strome schody tylko po to, by po jakimś czasie odnaleźć się na powrót we własnym wygodnym fotelu. Ale to już będziesz inny Ty. Podróż z tym kryształem zmienia otwierając serce na Światło płynące z Najwyższego Źródła, w którym zawsze jesteś bezpieczny.

(spisała Bo Andrzejewska - kwiecień 2019)

 

PROMIENIE 33,3% Przejrzysty, 33,3% Biały, 33,3% Czarny

Poniżej karta z pięknej talii LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

KWARC ELESTIAL Anielska Prawda

Afirmacja: "Jestem posiadaczem Osobistej Mocy"